שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקור ביקב כישור הגלילי

ישראל פרקר

כשהגענו לכִּישׁוֹר בגליל, בתחומי המועצה האזורית משגב, צפון מערבית לכרמיאל, הגענו לשקט, שלווה, רוגע עם המון ירוק על פסגות ההרים והגבעות מסביב. יין אוהב את זה.
בכישור נמצאת גם כישורית, שהינה בית לחיים לבוגרים עם צרכים מיוחדים בתחום הנפשי, ההתפתחותי והרגשי.
מתברר ששתי הקהילות, כישורית וכישור, מהוות ביחד מודל שילובי ייחודי בו גרים זה לצד זה אנשים "רגילים" וכאלה עם צרכים מיוחדים. החיבור הזה מאפשר לבוגרים עם הצרכים המיוחדים לחוות שייכות חברתית ושותפות קהילתית. מרבית החברים עובדים בענפי המשק והשירות שבכפר. לא מעט חקלאות יש במקום, וזאת הסיבה שהגעתי למקום, לבקר גם ביקב כישור עם חבורת חובבי יין ביוזמתו של אמנון פלד.(תודה)
יין נולד ומתחיל להתפתח בכרם, בחקלאות.

היינו ביקב אורחי יאיר אונא, מנהל השיווק ואיש הקשר עם הלקוחות, ריצ׳ארד דייויס, המנהל המקצועי, היינן והכורם, עם ניסיון בניהול חקלאי שנצבר בשלוש מדינות שונות, איתי להט היינן הוותיק, יועץ לענייני היין והכרמים, אבן סמואלס, חבר בכישורית, העובד ביקב, וגם שלומי המשגיח והאיש שמייצר את היין בפועל, מטעמי כשרות.

היקב הינו אחד הענפים המרכזיים בכפר, וחברי כישורית שותפים מלאים לתהליך הפקת היין, מטפחים ומטפלים בכרמים, בוצרים את הענבים, מבקבקים, מפיצים ללקוחות, ויוצרים הלכה למעשה, בליווי והדרכה של צוות יועצים מומחים ועובדי הכפר, את יינות כישור. בענף עובדים באופן קבוע 5 חברים, וחברים רבים נוספים מתגייסים לעבודה בזמני שתילה, בציר ובקבוק.
מרכז המבקרים היפה והגדול של היקב מאפשר להם לקחת חלק באירוח, לחוות מגע עם קהל מבקרים מבחוץ, ולראות את המוצר שהיו שותפים מלאים לתהליך הפקתו, נמזג לכוסות המבקרים ונלגם בהנאה. ישבנו סביב שולחן ארוך, טעמנו הרבה ושמענו את סיפורי היינות בצורה מעמיקה מאיתי להט ומדייויס.

בקיץ 2007 ניטעו הגפנים הראשונות בכישורית ובמשך השנים ניטעו גפנים נוספות והורחבו שטחי גידול הגפנים. שטח הכרמים כל 80 דונם.
אנשי היקב מספרים שהכרמים נטועים בגובה 500 מ' מעל פני הים, כאשר האקלים הייחודי המאופיין בהפרשי טמפרטורות גבוהים בין היום ללילה, בשילוב הקרקע הסלעית (טרה רוסה) מהווים סביבה טובה להבשלה ארוכה ואיטית של הפרי ומעניקים ליין שלנו את צבעו, ריחו וטעמו המיוחד
בכרמים מגוון זני ענבים:
אדומים: קברנה סוביניון, קברנה פראנק, פטיט ורדו, מרלו, סירה, גרנאש ומורבד.
 לבנים: סוביניון בלאן, ויונייה, ריזלינג.

היקב נחנך בשנת 2010. אנשי היקב צופים ומקווים להגיע לייצור של כ- 100,000 בקבוקי יין בשנה. היקב מצויד בציוד ובטכנולוגיות חדישים. בשנת 2014 נפתח מרכז המבקרים היפה, בו התארחנו.
היינות שטעמנו התפתחו נהדר בכוסות.
אהבתי במיוחד את הסירה 2015 ואת היין מהחבית SAVANT אדום 2016: בלנד של קברנה סוביניון, פטיט וורדו, מרלו וקברנה פרנק.
אני ממשיך להתחזק בעובדה שאני אוהב מאוד בלנדים המורכבים ממספר זנים, המתקנים זה את זה.
טעמנו גם :
ריזלינג 2016 ואת אחיו הבוגר מ2013.
GSM – גרנאש, סירה מורבדר, 2015, שהתפתח נהדר בכוס.
כישור אדום 2014
SAVANT  2014 ואת אחיו, מהחבית. יינות נעימים לאף ולחיך.

 לפרטים נוספים ולתיאום ביקור ביקב: 04-9085198

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות