פנים חדשות ליין של מוני

30/10/2011
מאת: אבי הלוי
צילם: שי גלבוע
יקב מוני מלווה את סצינת היין הישראלית מזה שנים רבות.
המשך »


 מאת: אבי הלוי
צילם: שי גלבוע

יקב מוני מלווה את סצינת היין הישראלית מזה שנים רבות. יש ליקב הזה מיקום מדהים, סיפור רקע יפה, אנשים נחמדים ושמן זית – חבל על הזמן. אבל עד לאחרונה היינות של היקב לא הצליחו לעבור את מחסום תדמית ה- 'בסדר' ולא יותר. מבקר היין רוגוב ז"ל העניק ליקב מוני, עד צאת ספרו הלפני אחרון, דירוג של שני כוכבים בלבד וציוני היינות היו בדרך כלל סביב ה-80. יוצא מן הכלל, אגב, היה יין מצוין בשם 'תלתלים' מבציר 2005 שקיבל תגובות חיוביות מאוד, לא רק מרוגוב, וציונים גבוהים, מה שמראה שהיקב מסוגל היה מאז ומתמיד להגיע להישגים גבוהים יותר באיכות היינות.

מי שהצליח למנף היטב את הפוטנציאל של יקב מוני הוא היינן סם סורוקה, לשעבר יינן ביקבי כרמל, שהחל לעבוד ביקב מוני מבציר 2009. סגנון היינות השתנה באופן משמעותי. יחד עם זאת, כדי לעשות צדק עם היינות הקודמים של היקב אני חייב לספר סיפור קטן. לפני כמה שנים השתתפתי בטעימת יינות שבה פגשתי אורח צרפתי החי בספרד. אותו אורח התלהב באופן מיוחד מיינות יקב מוני ולימים סיפר לי החבר שהביא אותו לטעימה שבכל ביקור בארץ אותו אורח מחפש לרכוש ולקחת עימו הביתה כמה בקבוקים מהיין של היקב הזה. שאלתי מומחה ליין ידוע במקומותינו מה ההסבר לכך שאדם כזה מתלהב מהיין של מוני והופתעתי מהתשובה: "כי הוא לא ישראלי…" מסתבר שיש בכל זאת מי שאהב את הסגנון 'הישן' של יינות מוני.

יקב מוני הוקם בשנת 2000. שכיב ערטול, סוחר זיתים מהכפר מרר שבגליל העליון, ביקר כמה שנים קודם לכן בעמק שורק והחליט לחכור אדמות במקום ולשתול כ-650 דונם גפנים. את היקב הקים ערטול כדי להנציח את שם בנו ד"ר מוני ערטול שנפטר ממחלה בשנת 1985. היקב שוכן במתחם מנזר דיר ראפאת השייך לפטריארך הלטיני ואחת האטרקציות ביקב היא מערה שנחצבה לפני שנים רבות על ידי נזירי המנזר ובה מיישנים אנשי היקב את היינות. כמה מבני המשפחה מועסקים ביקב ועד לבואו של סם סורוקה מי שעשה את היין היה נור ערטול, בנו של שכיב. יקב מוני, אגב, מוכר ענבים גם ליקבים אחרים באזור והחל משנת 2005 הוא יקב כשר.

היינן סם סורוקה, יליד מונטריאול שבקנדה עלה ארצה בשנת 2003. קודם לכן למד ייננות באדלייד שבאוסטרליה והשתלם ביקבים בדרום ומערב אוסטרליה, בלנגדוק שבצרפת, בקליפורניה שבארה"ב ובניאגרה שבקנדה. כשעלה לארץ הוא נקלט ביקבי כרמל והיה היינן של יקב הבוטיק של כרמל בזיכרון יעקב. יחד עם היינן הראשי של יקבי כרמל, ליאור לקסר, ליווה סורוקה את מהפכת האיכות ביקבי כרמל וזכיית השיראז קאיומי 2006 בפרס היוקרתי של מגזין דקנטר נזקפת לא במעט לזכותו. בשנת 2009 עבר סם סורוקה ליקב מוני והיינות האדומים מבציר 2009 הנסקרים בכתבה זו הם היינות הראשונים שנעשו על ידו.

יחד עם השקת היינות האדומים מבציר 2009, שאותם נפרט בהמשך, יצאו לשוק לאחרונה גם שלושה יינות לבנים מבציר 2010 ואלו הם פרנץ' קולומבר 2010, שרדונה רזרב 2010 ומוסקט קינוח 2010. היינות האדומים מבציר 2009 הם: מרלו רזרב 2009, קברנה סוביניון רזרב 2009 ושיראז רזרב 2009. בסקירה שלהלן אביא את נתוני היקב על כל יין ויין, את התייחסותו של היינן סם סורוקה באירוע ההשקה ואת רשמי הטעימה האישיים שלי. בנוסף, מאחר והזכרתי בפתיחה את התייחסותו של רוגוב ז"ל ליקב מוני, אביא גם את הציון שניתן ליין על ידו.

מוני, שרדונה רזרב 2010
90% שרדונה ו-10% סמיון. היין התיישן ששה חודשים בחביות עץ אלון צרפתי חלקן חדשות. סם סורוקה מספר שהשרדונה הותסס תסיסה קרה במיכלי נירוסטה והועבר לחביות העץ מבלי שעבר תסיסה מלולקטית. הסמיון, לעומתו, לא בא במגע עם עץ כלל. נתון נוסף, מעניין, שמסר סורוקה שהשרדונה לא עבר תיקון חומצה והחומציות שבו היא תוצאה של בציר מוקדם. לטעמי מדובר בשרדונה דמוי סוביניון בלאן – ההיפך ממה שאני אוהב אבל אני בטוח שהוא יתחבב על אוהבי השרדונה בסגנון הזה. צבעו בהיר מאוד, כצבע לימון בהיר. המגע הראשוני עם הפה חד, צלול ופריך והתחושה הזו מתעדנת אך במעט בלגימה השנייה והשלישית. הטעמים האסוציאטיביים הם של אגס ותפוח ירוקים. היקב ממליץ ללוות עם היין הזה מאכלי דגים, עוף וגבינות ואני הייתי מוסיף: סושי, מתאים מאוד. מחירו המומלץ של היין 80 ש'.

מוני, קולומבר 2010
הקולומברד (כותבים אך לא מבטאים את ה- ד') הוא זן שהתאקלם בארצנו בתקופת הברון רוטשילד ושנים רבות שימש בסיס להכנת יינות לבנים רבים בארץ. הוא לא נחשב לזן איכות אלא שבשנים האחרונות יש ייננים שמנסים ומצליחים להפיק ממנו יינות מעניינים. "כשהגעתי ליקב מוני רציתי לעשות משהו חדש", מספר סם סורוקה, "עשינו ארבעת אלפים ליטר של קולומבר מבציר 2009 והארומות שיצאו מהמיכל מאוד הפתיעו אותי ושכנעתי את המשפחה לעשות יין המבוסס על 100% קולומבר." הענבים נבצרו בבציר לילי והותססו בתסיסה קרה, 12 מעלות, במיכלי נירוסטה. ליין צבע שמפניה בהיר והוא ריחני ומבושם. בפה מרגישים לימון עם מתיקות קלה, מרומזת. הטעם השיורי נעים וממושך. מומלץ לקרר את היין מאוד. אני לא יכול להעלות על הדעת שילוב עם אוכל אבל בהחלט יין כיפי ללגימה בעיקר בקיץ הישראלי החם. מחיר מדף 39 ש' ויש מי שמוכרים אותו שלושה במאה.

מוני, מוסקט קינוח לבן 2010
יין השייך לסדרת 'הגבעות שטופות השמש…' ( Sunny Hills) של היקב. המוסקט קינוח הלבן (יש גם אדום מזן אחר של מוסקט) הופק מהזן מוסקט אלכסנדרוני בתהליך דומה לייצור יתר היינות הלבנים, דהיינו תסיסה קרה, 12 מעלות, במיכל נירוסטה. צבע היין צהבהב קלוש, כמעט לבן. ריחות וטעמים של ענבי מוסקט בשלים, אלו המוכרים לנו מדוכן הפירות בחנות הפירות והירקות השכונתית… היין מתוק, לא יותר מדי, ומהנה מאוד. מומלץ לקרר מאוד, כמעט קפוא – שיתחמם בכוס… לטעמי לא מתאים ללוות שום מאכל מכיוון שהוא הוא הקינוח בעצמו. מחירו: כ-33 ש'.

מוני, מרלו רזרב 2009
90% מרלו ו-10% פטי וורדו. היין התיישן כארבעה עשר חודשים בחביות עץ אלון, מחצית הכמות בחביות חדשות. הענבים מגיעים מכרמי היקב באזור "מרחק של כמה דקות נסיעה" כפי שאומר סם סורוקה היינן. ליין צבע אדום בורדו והוא שופע ריח פרי אדום לאו דווקא בשל, מין תערובת של פרי בשל עם פרי צעיר. בפה יין מאוזן היטב כאשר החמיצות והמתיקות משולבים זה בזה ברמה נאותה. בפה הפירותיות והטעמים של פרי צעיר גוברים על הניואנסים הבשלים. טאנינים מצוינים, לא מציקים. יין מאוד נחמד וטעים עם טעם שיורי מהנה ודי ממושך. מחיר מדף 80 ש'.

מוני, קברנה סוביניון רזרב 2009
95% קברנה סוביניון ו-5% פטי וורדו. סם סורוקה מסביר שהפטיט וורדו נועד לחזק את הטאנינים והצבע של היין. התיישן ארבעה עשר חודשים בחביות עץ אלון, מחצית הכמות בחביות חדשות. צבע אדום כהה יפה ומבריק. באף ניחוחות של שזיפים בשלים עם רקע עץ אלון קל. בפה יין עם מירקם נעים, קטיפתי משהו. טאנינים נוחים. גוף בינוני 13.5% אלכוהול. קברנה סוביניון קלאסי טוב וטעים. מחיר מומלץ: 80 ש'.

מוני, שיראז רזרב 2009
95% שיראז ו-5% פטי וורדו. התיישנות ארבעה עשר חודשים בחביות עץ אלון, מחצית הכמות בחביות חדשות. אם אמרנו שהקברנה של מוני הוא קברנה קלאסי הרי שהשיראז של מוני אף הוא מספק את כל מה ששיראז ישראלי נותן והכוונה לטעמים תבליניים. הגוף בינוני פלוס, רמת האלכוהול 14%. בפה טאנינים בולטים וחמיצות שמנסה להתאזן על ידי מתיקות קלה. בסך הכל יין טעים שמתאים למאכלי בשר עשירים וגבינות בשלות. מחיר: 80 ש'.

סיכום
היינות האחרונים של יקב מוני תופסים כיוון חדש. הם פונים כעת גם לקהל של 'מבינים', מבלי לאבד את הקהל הרחב, שכן היינות טעימים לכל חיך. התחלנו ברוגוב ונסיים ברוגוב: בספרו האחרון, זה של 2011, עלה הדירוג של יקב מוני לשלושה כוכבים וציוני היינות שרוגוב הספיק לטעום, יינות בציר 2009, עלו באופן ניכר לעומת יינות העבר. בהסתמך על ביצועי העבר שלו, נראה שסם סורוקה מוביל את יקב מוני להישגים שאנו עוד נשמע עליהם לא מעט. שיהיה בהצלחה.

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *