יקב דלתון–שואפים למיצוב גבוה

15/10/2011
מאת: אבי הלוי
משה חביב, מנכ"ל : "אני חושב שמה שמאפיין את יקב דלתון הוא מידת הצניעות.
המשך »

 15/10/2011
 
 מאת: אבי הלוי
 

"אנו עדיין לא נמצאים במקום שהיינו רוצים להיות בו, ויש לנו לעשות כברת דרך כדי להגיע לשם", אומר משה חביב, מנכ"ל יקב דלתון, ומבטא בכך אולי משהו שכולנו חשים בו: יקב דלתון, שבהחלט מייצר יינות איכותיים, לא מצטייר עדיין כיקב הנמצא בליגה העליונה של היקבים היוקרתיים בישראל. למי שחושב שתדמית היקב נגזרת מרמת המחירים הנמוכה של היינות, מסביר חביב: "אני חושב שמה שמאפיין את יקב דלתון הוא מידת הצניעות. שש שנים לא העלינו מחירים ורוב היינות שלנו נמצאים בטווח המחירים שבין שלושים לתשעים שקלים". כשהוא מתייחס לרמות המחירים הגבוהות של היינות הישראליים בישראל, אומר חביב את הדברים הבאים: "אני חושב שאנו עושים חטא גדול לעצמנו במחירים הבלתי מבוקרים. לאחרונה כל יקב שצץ רק אתמול דורש מחירים בלתי סבירים. ככה לא בונים ענף, ככה אפשר להרוס ענף ולהרחיק קהל מלהתקרב אל היין." 

אחד הצעדים שנקט בהם היקב היה לנטוע בשנים האחרונות כרמים משלו על מנת להפיק יין מענבים שהוא מגדל בעצמו. בהשקת יינות חדשים מסדרת 'עלמה' מבציר 2009 שהתקיימה לאחרונה, הסבירו אנשי היקב שבציר 2011 הוא הבציר האחרון שבו יקב דלתון משתמש עדיין בענבים מכרמים שהם לא שלו. בשנת 2005 התקבלה ההחלטה, ניטעו כרמים, ומבציר 2012 ואילך – יקב דלתון עובר לשימוש בענבים מכרמי היקב ברוב היינות שהוא מייצר. עוד הוסבר שהכרמים מנוהלים בפיקוח של אנשי המחלקה החקלאית של היקב נחום נווה ובני סורקין. ומשה חביב מסיים: "הבנו שזו הדרך להביא את הכישרון שלנו לידי ביטוי ולשלוט על האיכות. כאמור, יש לנו לעשות עוד כברת דרך. משנה לשנה נהיה יותר מנוסים ואני מאמין שבשנים 2014-2015 אנו נהיה ממותגים במקום אחר וברמה בין לאומית".

משה חביב נשאל מדוע זה צריך לקרות רק בעוד כמה שנים, וכי מה מפריע ליקב דלתון לשלוט ברמת האיכות של הפרי בכרמים כבר היום. משיב חביב: "היום אנו יכולים רק להדריך את הכורמים שיש לנו אתם הסכמים, בסופו של יום הכורם מחליט מה הוא עושה. לפעמים אנו מוצאים את עצמנו במצב שלמרות כל הדיבורים, כאשר מגיעים לבציר – אנחנו לא מקבלים את מה שהיינו רוצים לקבל. זה מאוד מתסכל. אם שמתם לב, כבר שנתיים שאין לנו מרלו רזרב מכיוון שרמת האיכות של המרלו שקיבלנו לא אפשרה זאת. אנו לא נוציא מרלו רזרב רק בגלל שצריך להיות מרלו רזרב. אם הוא לא טוב – לא מוציאים. מהשנה יש לנו כרמים שלנו ואתם תוכלו לראות את ההבדל".

מבוא לטעימת יינות 'עלמה' קיבלנו מאלכס הרוני, הבעלים, שהסביר: "עלמה התחיל ביין אחד, אבל מלכתחילה התכוונו שזה יהיה יותר מיין אחד. לא הייתי רוצה להגדיר את עלמה כסדרה אלא יותר כקולקציה של יין. לא בהכרח כל שנה היין שהיה בשנה הקודמת יחזור על עצמו. יינות עלמה הם יינות בלנד. התחלנו עם קברנה, מרלו וקברנה פרנק כי אלו היו הזנים שהיו נטועים בארץ הרבה מאוד שנים. יחד עם זאת, תמיד חשבנו על הרעיון שאולי יותר מתאימים לנו בארץ הזנים של דרום צרפת מאשר הזנים של צפון צרפת, אלו ששורדים יותר בחום. לכן, בעתיד תראו מיקב דלתון יותר ויותר יינות מזנים כמו ויונייה, שיראז, מורבדר, גרנאש וכד' – יינות מזנים שיותר מתאימים לאזורים של אקלים חם."

דלתון, 'עלמה' לבן ויונייה-שרדונה 2010
בלנד של 60% ויונייה ו-40% שרדונה. ענבי הויונייה מגיעים מכרם חדש של יקב דלתון, כרם משגב עם, שהניב בבציר 2010 בפעם הראשונה ענבים שאפשר להכין מהם יין. ענבי השרדונה מגיעים מצפון רמת הגולן. נעמה סורקין, ייננית היקב מסבירה את התועלת שבעירוב שני זנים אלו: "הרעיון הוא לקחת את הויונייה שהוא מאוד ארומטי באף אבל עשוי להיות כבד ומייגע בפה ולהוסיף לו שרדונה שנעשה בתסיסה קרה במיכלי נירוסטה ויש לו רעננות וקלילות בפה". לאחר תסיסת כל יין בנפרד עורבבו שני היינות והוחזרו להתיישנות משותפת, חלקו בחביות עץ במשך ארבעה חודשים.

לעלמה הלבן, ויונייה-שרדונה צבע יפה, מין צבע שמפניה 'מטאלי' שכזה. באף ריח מבושם ונעים , פרחוני אפילו. במפגש עם החיך טעים ומעודן ודי מממש את הציפיות שיוצר האף. יחד עם זאת היין יבש, החמיצות נמוכה, הגוף בינוני ותכולת האלכוהול הנמוכה יחסית (13.3%) לא 'דופקת' את הראש. היקב ממליץ ללוות עם היין הזה מנות חלביות עשירות כגון פסטה ברוטב שמנת ואני חושש שהיין עדין מדי לשם כך, בהשוואה ליין דומה לו, האביבים של הרי גליל למשל. אני הייתי ממליץ מאכלים קלים דווקא, שלא יאפילו על היין. מחיר: 65 ש'.

דלתון, 'עלמה' אדום שיראז-מורבדר-ויונייה 2009
בלנד חדש של יקב דלתון, וכפי שאמר אלכס הרוני, מימוש הדעה שלאקלים הישראלי בישראל מתאימים יותר הזנים הדרום צרפתיים מאשר הצפוניים. 82% שיראז, 12% מורבדר ובהתאם למקובל בעמק הרון מעט ויוניה, 6% במקרה זה. "מזה כמה שנים שאנו מתסיסים שיראז וויונייה ביחד", מספרת נעמה סורקין. "התחלתי עם זה כדי לנסות ולהבין על מה כולם מדברים, זה מופיע בספרות אבל רציתי לנסות את זה בעצמי. מצאתי שהויונייה תורם הרבה מאוד לאף ומוסיף איזו שהיא פרחוניות לרבדים הבשלים של השיראז. בפה הויונייה 'ממלא את החללים שבין הטאנינים…".

העלמה שיראז-מורבדר-ויונייה הוא יין כהה מאוד, אדום-שחור עם שוליים בצבע ורוד כהה, עד כמה שורוד יכול להיות כהה… באף שלל ריחות של פירות אדומים מפטל בשל ועד דובדבן חמוץ. הפה פוגש יין טעים ומתובלן והרושם הזה נשאר גם במשך הלגימה ובסיומת. גוף בינוני עד מלא, המרקם קטיפתי, הטאנינים רכים והאלכוהול גבוה, כמו רוב היינות מסוגו – 14.8%. בסך הכול יין טעים ומהנה. מחיר: 85 ש'.

דלתון, 'עלמה' אדום קברנה סוביניון-מרלו-קברנה פרנק 2009
בלנד ותיק של יקב דלתון והפעם ביחסים הבאים: 63% קברנה סוביניון, 27% מרלו ו-10% קברנה פרנק. היינות התיישנו כל אחד בנפרד שנים עשר חודשים בחביות והבלנד הסופי התיישן בחביות חודשיים נוספים. היישון התבצע בחביות צרפתיות, כשליש מהן חדשות והיתר בנות שנה ושנתיים. טעמנו את היין הזה, מבציר 2009, בהשוואה לאותו יין מבצירים 2007 ו- 2008. חוששני שהטעימה ההשוואתית הזו לא לימדה אותי את מה שהייתי מצפה ללמוד ממנה וזה על כושר ההתיישנות של היין. באופן מפתיע דווקא ה-2009 הרגיש לי מתאים לשתיה ומהנה יותר מאחיו הבוגרים ממנו…

צבעו של היין אדום עמוק ומבריק. באף שלל ריחות של פרי שחור בשל עם 'נצנוצים' של פרי יותר צעיר. בפה חגיגה של עוצמות וטעמים. הטאנינים רכים ונעימים, לזה מתווסף איזון מוצלח שבין חמיצות למתיקות, מירקם נעים לחיך הן במגע הראשונה, הן בגלגול היין בפה והן בזמן ואחרי הבליעה. רמת האלכוהול בינונית (14%) ועוצמת הפרי משתלבת יפה ברמת האלכוהול הזו. יופי של יין שאהבתי מאוד. מחירו: 85 ש'.

סיכום
סדרת עלמה, או אוסף עלמה (Alma Collection), כפי שמעדיף לקרוא לה הבעלים אלכס הרוני, היא סדרת יינות איכותית במחירים הוגנים שלדעתי נותנת הרבה יותר תמורה למחיר מאשר יינות אחרים דומים להם. לקראת סיום הטעימה הקשיתי על משה חביב המנכ"ל ושאלתי אותו מה המדד שלפיו הוא יוכל יום אחד לבוא ולומר שיקב דלתון הגיע למיצוב גבוה ברמה בין לאומית, כדבריו. האם אלו פרסים ומדליות בתחרויות? האם ציונים גבוהים אצל מבקרי היין בעולם? משיב חביב פחות או יותר בזו הלשון "ביום שליינות שלנו תהיה זכות קיום בחו"ל לאו דווקא בגלל הכשרות אלא בגלל האיכות – אז אדע שאנחנו "שם".

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *