דרכי היין של ישראל

08/12/2017
(כתבה שלישית בסדרה) המשך »

דני בירן 
(רכז קורס מורי דרך לתיירות יין ויועץ לפיתוח תיירות יין)

כל חובב טיולים ישראלי יודע להצביע על העובדה שבארץ קיימים יקבים רבים שניתן לבקר בהם. אולם, רק מעטים יודעים לציין באיזה היקפים מדובר, באלו מהם יש מרכזי מבקרים, מה ניתן לראות ולטעום ביקבים הללו וכיצד מכינים טיול בדרכי היין בארץ.
בישראל יש אכן דרכי יין ואפילו מובנות. לפני מספר שנים התבקשתי על ידי צוות משותף למשרד התיירות, משרד החקלאות ולמועצה לגפן היין, לבנות את תכנית תיירות היין של ישראל. ואכן בתום עבודת תכנון של מספר חודשים, יצא הפרויקט לדרך.
התכנית נועדה לספק לציבור המטיילים מידע עדכני על אזורי גידול היין בארץ, מקומם של היקבים על מפת התיירות ומה נדרש מהמטייל לדעת אם ברצונו לבקר באתרי יין.
התכנית הותאמה למבנה התיירות בישראל והיא נשענת על היתרונות הקיימים באזורי הארץ השונים בתחומי המורשת וההיסטוריה העתיקה של היין, על מגוון אתרי התיירות החקלאית שמייצרים אף הם מתנובת הארץ ועל האפשרויות התיירותיות הנוספות הקיימות בסביבת היקבים.
לישראל יתרונות רבים בתחום תיירות היין ומגוון רחב של אפשרויות לבניית מסלולים. שרידי תעשיית היין של העת העתיקה, הכוללים מאות גתות יין בנויות וחצובות בסלע, מערות ששימשו ליישון היין ומתקנים עתיקים של תעשיות חקלאיות אחרות, הם נדבך חשוב שלא קיים בחלק גדול מדרכי היין בעולם.
נקודת משיכה נוספת היא ההתפתחות של תעשיית היין בתקופת חידוש ההתיישבות היהודית בארץ ישראל החל ממחצית המאה ה-19 ועד תחילת המאה העשרים.
תקופה היסטורית נוספת שנכללת אף היא בסיפורן של דרכי היין בישראל היא הפריצה של ענף הכרם משנות ה-80 של המאה הקודמת ועד ימינו.
כל אלה מהווים בסיס להתעצמותה של תעשיית היין בישראל שהגיעה לשיאים חדשים בעשורים האחרונים. כ-300 יקבים בגדלים ובהיקפי יצור שונים פועלים כיום לאורכה ולרוחבה של הארץ מדן ועד אילת, מהשפלה ועד יהודה והשומרון.
על מנת לאפשר למטייל להתעדכן במידע הנרחב בקלות יחסית, חולקה הארץ לתשעה אזורי תיירות יין. אזורים אלה מתבססים על המבנה התיירותי האדמיניסטרטיבי שלפיו מחולקת הארץ לשני מרחבי תיירות בנגב ובגליל ולעשרות עמותות תיירות בחלקים האחרים של ישראל.

בכל אזור בוצע מיפוי של היקבים הפועלים בו כולל מידע על היקב, מקומו, היקפי היצור במקום, הפעילויות המתקיימות בו ופרטים על דרכי ההתקשרות עם היקב.
מסלול טיול בדרך היין של ישראל משלב בתוכו ביקור ביקב או שניים, סיור בכרמים, מפגש עם גתות עתיקות, ביקור באתרי תיירות חקלאית נוספים ושילוב של סיורים באתרי טבע.

משרד התיירות הסמיך בשנים האחרונות כ-70 מורי דרך פעילים שעברו התמחות בתחום תיירות היין בשפות שונות ואלה אמונים על הדרכה ובניית מסלולי טיולים בדרכי היין של ישראל.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.