מלון שטרקמן – ארנה בנהריה

07/12/2017
רשמים משהייה במלון הבוטיק המחודש המשך »

ישראל פרקר
הוא ניצב ברחוב ז'בוטינסקי 29 בנהריה, בין בתי מגורים שלווים. כבר כשהגענו קיבלו אותנו אורנה ושירן, מבעלות מלון הבוטיק Shtarkman Erna Hotel – מלון שטרקמן ארנה , עם כיבוד עשיר של עוגות בטעם גרמני והונגרי ושיפודי פירות שטבלנו הסיר שוקולד נוזלי, חם וטעים. היו גם סיפורי ההיסטוריה המשפחתי של המקום, ששופץ לאחרונה יפה.
לארוחת הבוקר הציעו לנו מבחר סלטים, גבינות, ביצים, ירקות לחם, עוגות וגם השטרודל המפורסם של סבתא ארנה. טעים טעים זה היה.

ואני, כהרגלי, חקרתי יותר לעומק איפה אנחנו, במקום הייחודי והיפה : 
בשנת 1934 הגה ד"ר סוסקין יחד עם יוסף לוי רעיון להקים מושבה יהודית מצפון לעכו.
קבוצת יקים הגיעו מרחבי גרמניה למקום, ובשנת 1935 נוסדה המושבה נהריה שהפכה לעיר קיט.
בסוף שנות ה-30 במסגרת עידוד קניית חלקות קרקע, רכש ד"ר אלואיס שטרקמן קרקע בקרבת הים במחיר של שלוש משכורות חודשיות דאז. החלקה עמדה ריקה עד סוף שנות ה-50 אז שרלוטה שטרקמן ואחותה התאומה ארנה בנדהיים בנו על החלקה שני בתים למגורי שתי המשפחות.

ד"ר שטרקמן נסע לארצות הברית יחד עם אשתו ובנו מיקי. באותה עת נהריה הפכה לעיר תיירות תוססת וצעירה. ארנה אשר נשארה והחלה להפעיל את הבתים כ"פנסיון ארנה" לאירוח קייטנים. 
כששבה משפחת שטרקמן מאמריקה שופץ המבנה ושמו הוסב ל"בית ארנה".
ארנה יחד עם אחותה התאומה שרלוטה ניהלו את המקום. מספר שנים לאחר מכן נפטרה שרלוטה ומיקי בן ה- 20 נטל על עצמו את הניהול, הכניס בו "רוח צעירה" והשקיע את כל-אונו.
אופיו המיוחד של מיקי, חוש ההומור שלו ואמונתו כי "האדם טוב מייסודו" קנו לו בכל שנה מבקרים רבים ביניהם תיירים מהארץ ומהעולם, אנשי עסקים, קבוצות ספורט וכן חברים ומשפחה שתמיד מצאו פינה חמה וטובה במלון.
תמיד ייזכר המלון כמעונם הרשמי של אנשי האו"ם שהגיעו לנהריה באותם השנים ואף נהגו לחזור ולשהות בו בכל פעם שחזרו לאזור.
בשנת 1982 התחתן מיקי עם חנה ומיד לאחר מכן נפטרה ארנה. השניים מינפו את פרויקט חייהם שהפך למלון משפחתי וייחודי – מלון ארנה.

במלון גידלו משפחה לתפארת, 4 בנות שהן הדור השלישי למייסדות, אשר למדו לאורך השנים כיצד לשמר את קסמו של המלון הוותיק ששמו הוסב למלון שטרקמן. הבנות למדו כיצד להעניק שירות ברמה בינלאומית, שיווק נכון ויעיל, תחזוקה חסרת פשרות, אסתטיקה, ניקיון ויחס לבבי וחם לכל הבא בפתח הדלת.
כיום מנוהל המלון ע"י בנות הדור השלישי של המשפחה ובימים אלה, מתחדש במנכ"לית, שירן שטרקמן, נכדתה של ארנה מייסדת המלון. 
קצת ממה שחווינו במקום אני מביא בתמונות שצילמתי במקום.
תודה לכולם !!!
לפרטים נוספים: 04-9922832 04-9920170
http://www.sernahotel.co.il/

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.