שיראז של טפרברג בטעימה דיגיטלית

06/09/2011
מאת: ישראל פרקר
שיראז של טפרברג הושק בעזרת מערכת Lync של מיקרוסופט
המשך »


 מאת: ישראל פרקר
 

שיראז רזרב 2009 של טפרברג 1870 הושק באמצעות מערכת Lync של מיקרוסופט המאפשרת אירוע וירטואלי ובו מנחה ווידאו צ'אט עם המשתתפים

יקב טפרברג 1870 ערך בפעם הראשונה בארץ השקה מקצועית וטעימת יין דיגיטלית בהשתתפות כ-50 איש.

במשרדי מיקרוסופט ערך היקב את השקת יין טפרברג שיראז רזרב 2009 באמצעות תוכנת LYNC של מיקרוסופט המאפשרת למספר רב של משתתפים ליהנות מאירוע חווייתי מודרך, מקצועי ואינטראקטיבי.

 טפרברג שיראז רזרב 2009

גם אני הייתי בין משתתפי הטעימה.  אבל שהיתי בביתי ולא נדרשתי להגיע למיקרוסופט. קיבלתי את היין החדש לביתי באריזה מיוחדת. מספר ימים לפני הטעימה הורדתי מאתר מיקרוסופט תוכנה מיוחדת בה השתמשתי כדי ליצור קשר עם מבצעי אירוע הטעימה.
מספר דקות לפני המועד שנקבע לטעימה הפעלתי את התוכנה ואת מצלמת האינטרנט שלי והתחברתי לחדר ישיבות מרווח שבמרכז מיקרוסופט ישראל. בקבוקי היין הנטעם עמדו שם בשורה על השולחן. לידם היו אנשי מיקרוסופט, אנשי יקב טפרברג 1870 וקהל חובבי יין ואנשי תקשורת.

אחרי מספר בדיקות נוכחות, שמיעה וראייה התחיל האירוע. ישבתי בכורסא נוחה, בביתי, ממול מסך המחשב, מזגתי את היין החדש לכוס רחבת פתח וצפיתי במתרחש במידע שהגיע אלי באמצעות המצלמות שהוצבו במיקרוסופט. כמוני עוד היו בביתם גם שאר המשתתפים כשהקשר ביננו היה באמצעות צ'אט בכתיבה.

אראלה כרסנטי שמילה, מנהלת תחום Information Worker בחטיבת שיווק ותכנון אסטרטגי, מיקרוסופט ישראל, פתחה בדברי ברכה ליקב וליין החדש והציגה את המערכת בה השתמש יקב בפעם הראשונה בארץ. הצטרף אליה מנכ"ל ובעל היקב, מוטי טפרברג שבירך אף הוא את כל המשתתפים שרובם היו כתבי יין שישבו כמוני בביתם וצפושמעו במתרחש באירוע.

שיקי ראוכברגר, היינן הראשי של היקב פתח במספר מילים לזכרו של דניאל רוגוב שנפטר בלילה קודם וציין לשבח את פעילותו לקידום יינות ישראל בארץ ובעולם.

שיקי מזג את היין שיראז רזרב 2009 לכוסו וסיפר על הכרמים והכנת היין בפירוט רב. במקביל נמזג היין, מבקבוקים נוספים שהיו במקום, גם לאורחים ולכתבים שישבו אף הם במיקרוסופט וצפו במתרחש מהצד השני.

לאחר הטעימה המודרכת ענה שיקי לשאלות המשתתפים שהועברו אליו בצורה נוחה באמצעות צ'ט מילולי.
בסיום ההשקה המוצלחת והנוחה שלוותה במחיאות כפים אמר מוטי טפרברג מנכ"ל יקב טפרברג 1870: "זו הייתה חוויה שהעמידה אותנו בחוד החנית של החדשנות. שתוף הפעולה עם מיקרוסופט אפשר לנו לייצר אירוע השקה מתקדם ומרענן, בהשוואה להשקות קודמות".

אראלה כרסנטי שמילה, ממיקרוסופט ישראל: "פתרונות תקשורת חדשניים כמו Lync מאפשרים לכל עסק לשתף משתמשים מרחוק בחוויות עשירות ומלהיבות. זהו שינוי משמעותי בשוק שניתן ליישמו במגוון עצום של תחומים ותרחישי לקוח. השקת יין בצורה וירטואלית הינה חוויה ייחודית ומרגשת, שהתאפשרה הודות לפתרונות תקשורת חדשניים כמו Lync מהיום כל עסק יכול לשתף בקלות מאות משתתפים מרחוק ולייצר חוויות עשירות ומלהיבות. זהו שינוי משמעותי בשוק שניתן ליישמו במגוון עצום של תחומים ותרחישי לקוח.

בתמונה העליונה: יינן יקב טפרברג 1870 שיקי ראוכברגר, מנכ"ל יקב טפרברג והבעלים מוטי טפרברג ומנכ"ל מיקרוסופט ישראל דני ימין משיקים כוס שיראז דקה לפני העלייה לאוויר, במרכז השידור משם דווח על אוירה של חג, ועל 10 בקבוקים שנחלצו.

צילמתי את מסך המחשב בווידאו בעת אירוע הטעימה הדיגיטלית בישיבה נוחה בביתי.  

                   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *