בירות ממבשלת Brunehaut בבלגיה

06/12/2017
הסקוטית מבית ישרקו משיקה המשך »

הסקוטית מבית ישרקו משיקה סדרת בירות פרימיום מבלגיה כשרות, ללא גלוטן ובירות נזירים ממבשלת Brunehaut  – בראסרי דה ברונהאוט .
בירות בורנהאוט זוכות בפרסים ובתחרויות בינלאומיות ומופצות בכ- 26 מדינות ברחבי העולם.

בשנת 1890 ייסדה משפחת אלארד את מבשלת ברונהאוט בגיגניס, שבבלגיה תחת השם "מבשלת סט ג'וזף" המבשלה התפרסמה במהירות באזור בזכות בירות ה"דרואיד" וה- ברונהאוט 8". בשנת 1991 החליטה המשפחה לעשות מעשה ולבנות מבשלה חדשה לגמרי, ולעבור למיבנים חדשים וגדולים יותר. ובתוך כל זה לשמר את כל אופייה של המבשלה המסורתית ואיכות הבירה. גם כיום מוטו המשפחה הוא "שילוב מודרניות ומסורת" – בעשייה, ניהול ושיווק.

המשפחה עדיין ממשיכה להשתמש בטכניקות מסורתיות וממשיכה להתסיס את הבירות תסיסה שניה בבקבוקים ומכלים. מגדלת את השעורה בעצמה, בחווה סמוכה למבשלה – והתוצאה מגוון בירות מנזרים, בירות אורגניות שכולן ייחודיות ואיכותיות. בירות ברונהאוט אורגניות מכילות פחות מ- 8 חלקים למיליון של גלוטן ומוגדרות לכן – בירות ללא גלוטן.

הבירות המוצעות – 3 בירות אורגניות  ו- 2  בירת נזירים -בירה עשויה עפ"י מתכון נזירים עתיק יומין ששורשיו במאה ה- 11:

ברונהאוט אורגנית בלונד – אייל אורגנית ללא גלוטן עשויה מלתת ושעורה. תהליך הבירה מיוצרת משעורה אורגנית מקומית בתהליך ייחודי (פטנט) טבעי, שבו מרחיקים את הגלוטן מהבירה. הבירה בגוון זהוב חיוור עם בעבוע עדין, עם ניחוחות של שיטה צהובה ופרחים לבנים. הטעמים מאוזנים, עגול ודבשי. בירה נפלאה גם למתחילים, שימצאו אותה קלה ונעימה. הבירה מתאימה מאוד לסלטים מבוססי רוטב וינגרט, טאפסים וכאפרטיף.

נפח אלכוהול : 6.5%

להגיש בטמפרטורה של 6-8 מעלות

המחיר לבקבוק של  330 מ"ל: 13 ₪
 

ברונהאוט אורגנית טריפלאורגנית ללא גלוטן עשויה מלתת ושעורה. תהליך הבירה מיוצרת משעורה אורגנית מקומית בתהליך ייחודי (פטנט) טבעי, שבו מרחיקים את הגלוטן מהבירה. הבירה מלאה ועוצמתית, אך לא כבדה. בעלת גוון נחושת יפה, קצף מעולה ומאוד יציב. הניחוח די עדין ואף מאופק לסגנון, ומזכיר שמרים טריים. יש בו רעננות טובה, שממשיכה גם בפה: הבירה מלאה- ומלאת רעננות, למרות תכולת האלכוהול הגבוה. בצידה העוצמתי, הטריפל היא בירה מלאה, "שמנה" וארוכה. הבירה מצויינת לגבינות קשות, לקונטה צעירה עם נגיעות פרחוניות.

נפח אלכוהול : 8%

להגיש בטמפרטורה של 6-8 מעלות

המחיר לבקבוק של  330 מ"ל: 13 ₪
 

ברונהאוט אורגנית בלאנש (וייט) לבנה – אורגנית וללא גלוטן. עשויה מחיטה תהליך הבירה מיוצרת משעורה אורגנית מקומית בתהליך ייחודי (פטנט) טבעי, שבו מרחיקים את הגלוטן מהבירה. בעלת צבע לבן חזק ועשיר מבירות מקבילות בסגנון זה. האף עדין, רענן ושמרי –פרחוני, וכך גם הפה רענן, נעים וקליל. הבירה מעולה לליווי מנות עדינות, קציפות ועוגות שונות. מרווה צימאון וקלה לשתייה.

נפח אלכוהול : 6.5%

להגיש בטמפרטורה של 4-6 מעלות

המחיר לבקבוק של  330 מ"ל: 13  ₪
 

בראסרי דה ברונהאוט סט.מרטין טריפל –  בירה גורמה אמיתית – זוכת מדליה "דאבל גולד" בתחרות הבירה הבינלאומית שנערכה בישראל  ב- 2011. עשויה ומספר סוגי לתת שעורה, כישות ותערובת תבלינים סודית. הבירה מיוצרת משעורה מקומית, לפי מתכון עתיק יומין ששורשיו במאה ה- 11, בבלגיה. נזירי מנזר סט. מרטין בטורניי הם אלה שיצרו את הבירה לראשונה – בירה המבוססת על סוגים שונים של לתת וכשות, ומועשרת בצמחי תבלין שונים. בסגנון טריפל מנזרים- סשן ביר – מתקתקה ומרשימה.

לבירה צבע זהב עתיק, עם קצף יציב במיוחד. האף עשיר בצורה לא רגילה: פירות מסוכרים עם נגיעות של דבש אקציה, בלי להיות "סוכרייתי". הפה עגול, עדין ומלא טעמים. הבירה חורפית – אופיינית – נפלאה עם גבינות בתנור,  עם סירופ אגסים ותפוחים.

נפח אלכוהול : 9%

להגיש בטמפרטורה של 8 מעלות

המחיר לבקבוק של  330 מ"ל: 13 ₪
 

בראסרי דה ברונהאוט סטץ מרטין בלונד – עשויה ומספר סוגי לתת שעורה, כישות ותערובת תבלינים סודית. הבירה מיוצרת משעורה מקומית, לפי מתכון עתיק יומין ששורשיו במאה ה- 11, בבלגיה. נזירי מנזר סט. מרטין בטורניי הם אלה שיצרו את הבירה לראשונה – בירה המבוססת על סוגים שונים של לתת וכשות, ומועשרת בצמחי תבלין שונים. הבירה בעלת צבע קש זהוב, קצף יציב ובועות עדינות שמטפסות ועולות בקלילות בבירה. האף עז, בעל אופי וריחות שמזכירים גבינה רעננה. הפה עגול, מאוזן ומלא טעם – פירותי , פרחוני ואלגנטי בעת ובעונה אחת. בירה מנזרים בהירה ומלאת טעמים. נפלאה עם גבינות קרום קשה או גם ברי וקממבר.

נפח אלכוהול : 7%

להגיש בטמפרטורה של 5 מעלות

המחיר לבקבוק של  330 מ"ל: 13 ₪

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *