אני נהיה נחמד, רגשן ומדקלם שירה

05/09/2011
כתבה וצילמה: מירה איתן יקבי כרמל
תומר שרון מבקר ביקבי כרמל.
המשך »

 
   כתבה וצילמה: מירה איתן יקבי כרמל
 
פורסם ב CARMEL RDITION

תומר "תומאש" שרון, בדרך לדיסק חדש, בודק את השילוב בין יין, יצירה ונהנתנות, ומספר איך, תוך לגימה, הרגש צף והקול יוצא חם יותר.

את הדוא"ל הזה קיבלתי למחרת הראיון עם תומאש: "למה אני אוהב יין? בכמה שעות קסומות שביליתי עם נשים קסומות במרתף הקריר של יקבי כרמל, קיבלתי תשובה. בקבוק היין הוא מכונת זמן קטנה. הענבים מנחיתים את השותה בזמן אחד. הזמן מתערסל ומתעקל, המילים הופכות יפות ומצועפות, הכוונות הופכות כנות וילדותיות. תשוקה ממלאת את האוויר, וזו תשוקה לכל דבר – לאוכל, למגע, לידע, לבדיחה, לאנשים וחפצים וזבובונים קטנים (של יין). כל זה, הוא גם נוגד חמצון, וככה, גם המשורר וגם הרופא מרוצים, בדיוק כמו שאמר בודלר, המשורר הצרפתי ששיריו הם תרופות נוגדות זקנה:
 'זו השעה להשתכר / כדי לא להיות עבדי זמן מעונים / השתכרו! השתכרו בלי הפסק/ מיין, משירה או ממוסר / כטוב בעיניכם'"…

תומר ("תומאש") שרון, 41, יליד תל אביב הוא שחקן, קומיקאי וזמר. בחודשים הקרובים יצא הדיסק השני שלו, "שירים לבלאנש" ובימים אלה הוא יוצא במופע חדש עם שירי הדיסק.

כששאלתי את תומאש כיצד הוא מגדיר את עצמו, תשובתו האופיינית הייתה "אדום חצי יבש"… וביתר רצינות, הוא אומר, "פעם הייתי משיב שאני קומיקאי, כי זה בטבע שלי, אבל מאז שהתפרשתי לכיוונים שונים, אני לא משתמש בהגדרה הזו יותר", והוא קובע: "אני אמן", ונשמע נבוך מעט מההגדרה שלו עצמו.

בכל זאת, אנחנו נשארים עם ה"אדום חצי יבש", כי אנחנו ביקב ועם טעימות מיינות סדרת סינגל ויניארד החדשה. "התחלתי בשנים האחרונות לשתות יין עם הארוחה וזה כזה כיף. זה לא קורה מספיק בארץ כי משהו 'יהודי' לא נותן לנו ליהנות יותר מדי. היהודי הרי צריך לסבול, ולא מרשה לעצמו להיות נהנתן".

לרגע, ואחרי עוד לגימה, הוא תוהה האם להיות נהנתן זה שטחי. "יש עומק בסבל", הוא אומר, "ויש עומק בהנאה. הכל עניין של גבולות, וגם להנאה יש גבול, והגבול הוא כשאתה מגיע לחזירות". יין, לדבריו, מתקשר אצלו מיד עם הנאה גדולה. "אין כמו היין. אני מאוד אוהב יין. יין לא מפיל אותך, אני לא נרדם מיין. הוא בעיני מעורר התשוקה, במובן הכללי של אהבה. הוא מעורר אצלי את הרגשות החיוביים, אני נהיה נחמד, רגשן מאד, לעתים אפילו פתטי, אני מדקלם שירה… המשקה הפשוט הזה מוציא את כל מה שהייתי רוצה שיהיה כל הזמן בין אנשים".

האם היין משתלב בעבודה שלך? "בעבודה אני לא אוהב לשתות, אבל כשאני עושה מוסיקה אני תמיד שותה קצת, זה משחרר, יש פחות ביישנות וסגירות והרגש צף החוצה. זה עושה גם טוב לגרון והקול יוצא חם יותר ".

היין, לדעתו, משאיר אנשים צעירים תמיד. "פעם נפגשתי עם אלכס אנסקי, שהוא אדם מלא תשוקה, הכול מעניין אותו והוא דואג ליהנות מהחיים. שאלתי אותו מה הסוד שלו, והוא אמר לי בשתי מילים: 'יין אדום. אני שותה בכול יום יין אדום, כבר שישים שנה'. לתפיסתי, היין בחיים הוא כמו שמן זית בסלט. הוא הרוטב של החיים ואוכל בלי רוטב הוא כמו בן אדם ללא נוזלים". ואחרי כל אלה תומאש מסכם שהיין, איך לא, הופך אותו לפעמים לפילוסוף…

 צילמה מירה איתן יקבי כרמל

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *