דניאל רוגוב הלך לעולמו

07/09/2011
כתב וצילם: ישראל פרקר
מבקר היין והמסעדות דניאל רוגוב הלך לעולמו שבוע לאחר ערב ההצדעה המרגש שנערך לכבודו.יהי זכרו ברוך!!!
המשך »


 כתב וצילם: ישראל פרקר
 

דניאל רוגוב, מבקר היין והמסעדות הוותיק, הלך לעולמו שבוע לאחר ערב ההצדעה המרגש שערכו לו אנשי עולם היין בארץ.

אנו בשער לעולם יינות ישראל משתתפים בצער המשפחה ובצערו של כל עולם היין בארץ, דניאל רוגוב היה בעולם זה דמות חשובה מאוד בתרמו רבות לקידום הענף בארץ ובעולם.

דניאל רוגוב, הובא לקבורה בבית העלמין ירקון בנוכחות בני משפחה, חברים, אנשח תקשורת ואנשי ענף היין בארץ.

יהיה זכרו ברוך !!!

רוגוב נפרד בפוסט האחרון באנגלית בבלוג שלו

 

תרגום מקוצר של דברי פרידת דניאל רוגוב

קשה לי לכתוב את המכתב הזה,שכן בעת פרסומו, חברי הפורום, אורחים וידידים, ידעו כבר שאיני בין החיים.
בכתבי מכתב זה, אני עדיין ממשיך לתפקד, אך לאחרונה מצבי הגופני הידרדר, מה שעורר בי את המחשבה שלא אהיה פה עוד זמן רב. פשוט להיעלם, אין זה מטבעי. למרות שלפעמים אני אוהב להפגין את ידיעותיי, אין זה הזמן להתפאר בעברי. 
מטבע הדברים אלה מילות פרידה.

לומר את האמת, ידעתי מה קורה לי. לא היה זה תמיד קל, אך בכל זאת הצלחתי לאורך כל הדרך לשמור על אופטימיות וכך להתענג מהרבה דברים קטנים. איני מאלה שמתאבלים על עצמם לפני המוות, ואני עד לכך שהחיים נמשכים, וגם ברגעים הקשים אפשר למצוא חיוך, חמימות והנאה. עליי לציין שאני מעריך מאוד את התמיכה שקיבלתי מקוראים, מחברים, מאנשי ענף היין ומקולגות שלי, תמיכה שהעלתה  לעיתים דמעות בעיני.

לאורך השנים כתבתי על יין ואוכל באהבה ובמסירות. יין ואוכל עבורי אינם רק דברים שנכנסים לגוף, הם גם השתקפות של האנתרופולוגיה שלנו, ההיסטוריה, הפסיכולוגיה, הצרכים החברתיים וכמובן ההנאות. כמו כל המבקרים שלוקחים את עצמם ברצינות, שאבתי סיפוק עצום מלחלוק את מחשבותיי עם אחרים. במיוחד בכל הנוגע לפורום, שבו זכיתי להכיר קבוצת אנשים שחלקה עימי אהבתי זו.

דרך הפורום, הטורים שלי, בעיתון, וספריי פגשתי אנשים שיכולתי לנהל עימם דיאלוג כנה. הם ראו במחלוקות עניין חשוב לא פחות מאשר בהסכמות. ברור שאיננו מסכימים בכל, אך דיאלוג כן ופתוח ותחושה של אמון הדדי, הם חשובים מאוד להצלחה אמיתית של המבקר.

חתרתי בעבודתי להציג נקודות מבט שהן מדויקות ופוסט-מודרניות והנחתי לקורא האינטליגנטי להסיק מסקנותיו לבדו.

תקוותי היא שRogov`s Place הפורום שלי, ימשיך להתקיים גם אחרי. אין סיבה שזה לא יהיה כך. רבים מהמשתתפים בפורום צברו ידע רב וגם להם יהיה מה לומר בהמשך, כמובן. במילים אחרות – יש הרבה על מה לכתוב, גם אם רוגוב כבר איננו.

אשר לעתיד, חשבו עליי כאשר תחפצו, וכפי שנהנתי מכם, אני מקווה שגם אתם נהנתם ממני. 
בסך הכל היו אלה חיים טובים.

דניאל רוגוב
 

 

להלן חלק מהאתרים ברשת שהתייחסו לפטירתו של מר רוגוב:

המרקקה היומית    כלכליסט   וואלה אוכל   סומלייה   גלי צה"ל און ליין   מאקו   פורטל הין הישראלי   Y NET   הארץ ON LINE   אייס   DECANTER   WINE ENTHUSIAST MAGAZINE

ערב ההצדעה לדניאל רוגוב  29-8-2011

מחיאות כפים סוערות היו ברגעים שחזרו שוב ושוב בערב ההצדעה המיוחד שנערך למבקר היין והמסעדות ומחבר ספרי יין חשובים, דניאל רוגוב.צילם ישראל פרקר

קהל של כ400 משתתפים התקבץ באולם האירועים הגדול של מלון דן פנורמה, לערב המרגש הזה שנערך בסופו של חודש אוגוסט 2011 .

את הערב הנחה בהצלחה מני פאר ונשאו בו דברי תודה המשולבים בסיפורי זיכרונות אדם מונטיפיורי, מנהל המחלקה המקצועית של יקבי כרמל, שלום מחרובסקי, הבעלים של מסעדת מול ים, ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן ושף איל שני.

טל גל כהן קרא הודעות דברי שבח מתורגמות לעברית שהגיעו מאנשי יין מפורסמים ברחבי העולם ואלדד לוי היה אחראי על ביצוע והצגת קטעי סרטים ווידאו בהם שולבה פעילותו של רוגוב.
בקהל היו חברים, אנשי תקשורת, אנשי היקבים, מסעדנים, בעלי חנויות יין, חובבי יין ועוד רבים שבאו להצדיע לגיבור הערב, דניאל רוגוב.

אדם מונטיפיורי הגדיר את האירוע כמאוד דומה ל"אשכול הזהב", "אלא של"אשכול הזהב" לא כל היקבים שולחים נציגים".

אני, כדרכי, הגעתי לאירוע עם מצלמת הווידאו שלי שפעלה הרבה במשך הערב. כשישבתי בבית עם האוזניות על ראשי כדי לערוך את סרט הווידאו הארוך שצילמתי הצטמרר גופי אין ספור פעמים וחשתי חוזר לחוויה שהייתה לי בדן פנורמה שוב ושוב כשהרצתי את הסרט הלוך וחזור, כדי לבחור את הקטעים המתאימים לסרט. עלו במוחי אירועים אינספור מ12 שנות פעילותי בענף יינות ישראל, מאז שהחלטתי ליזום ולתעד באדיקות את המתרחש בעולפ היין בארץ, למען חובבי היין בארץ ובעולם. 12 שנים הם בדיוק מספר השנים בהן אני מכיר את דניאל רוגוב, רבי ומורי.

 אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות גם אני לדניאל רוגוב.

יש המון דברים עליהם אני יכול להודות לך רוגוב, אבל אתמקד בשניים במיוחד:

ב1999 כשהרופא אמר לי שלמען בריאותי אני חייב ללגום כל יום כוס יין, חזרתי הביתה וחיפשתי באינטרנט מידע על יינות ישראל. לא מצאתי כמעט כלום על היין הישראלי באינטרנט. יכולים להעיד אנשי משפחת שקד מ"דרך היין" שבאותה תקופה הסתובבתי הרבה בחנות "דרך היין" באור יהודה, שאלתי וחקרתי ויצאתי משם בהתחלה דווקא עם יינות זינפנדל מקליפורניה.
החלטתי שאם אין אתרי אינטרנט על יינות ישראל, אני אקים אתר כזה. אבל מה אכתוב בו ומאיין אקבל את החומר? אני הרי חדש בכל העסק הזה.
המליצו לי ב"דרך היין" ליצור קשר עם המומחה ליין – דניאל רוגוב – ונתנו לי את מספר הטלפון שלו. התקשרתי אליך בהתרגשות וסיפרתי לך עלי ועל מטרותיי. תוך מספר ימים כבר ישבנו יחד בקפה קום איל פו בצפון רחוב דיזנגוף. סיפרת לי, רוגוב, על ענף היין ועל כ20 יקבים בולטים שיש בארץ. נתת לי גם מספרי הטלפון של אנשי היקבים הגדולים והבטחת לי שתדבר איתם ותספר עלי. כך באמת היה.
וכך התחיל למעשה סיפור אתר יינות ישראל שלי, שיש בו היום מידע על כ-250 יקבים.
תודה רוגוב על העזרה הזו בתחילת דרכי, שהניחה את אבני היסוד לאתר.

ועוד תודה אני רוצה להגיד לך, רוגוב.

נתת לי את האישור לפרסם באתר יינות ישראל באנגלית את הביקורות שאתה עושה על יינות ישראל בבלוג שלך. מדי שבוע מוספים למדור של רוגוב באתר יינות ישראל עשרות ביקורות על יינות שטעמת, ובמשך הזמן התאסף שם מידע באנגלית על אלפי יינות ישראל שנוצרו בשנים האחרונות. כך מגיע דבר יינות ישראל לידיעת אלפי הגולשים מרחבי העולם באתר. הם אפילו שואלים מדי פעם שאלות על יקבי ישראל וחלקם אפילו מגיע לטיולי יין בארץ בעקבות המידע הרב שיש באתר באנגלית.

תודה רוגוב גם על זאת ממני ומכל ענף היין בארץ.

ישראל פרקר

Salute to Rogov

ראיון עם רוגוב באוקטובר 2008

סרט הווידאו ובו תקציר ערב ההצדעה שנערך לדניאל רוגוב במלון דן פנורמה בת"א 29-8-2011

               

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *