אמפורה-יקב מחפש דרך

01/09/2011
כתב וצילם: אבי הלוי
מישל רולן היועץ ליקב אמפורה, מביע דעתו גם על יינות היקב בעת ביקורו האחרון בארץ.
המשך »


 כתב וצילם: אבי הלוי

כזכור, לפני כחודש ביקר בארץ, בהזמנת יקב אמפורה, יועץ היין הבין לאומי מישל רולאן. היה זה בעיקר ביקור עבודה שבו סייר רולאן בכרמים של היקב וטעם את יינותיו במטרה לייעץ ליקב השואף, מאז התחלפו בעליו, להיות יקב בעל שם עולמי. בנוסף, התקיימו כמה פגישות של רולאן עם אנשים שונים מעולם היין בארץ, ביניהן פגישה עם קבוצת סומליירים – מלצרי יין – ממיטב המסעדות המקומיות. בכתבה הקודמת שעסקה בפגישה הנ"ל סיפרנו על דברים שאמר רולאן באופן כללי על תעשיית היין בעולם ובישראל ואילו הפעם נתמקד בהיבטים המקומיים של הביקור ובעיקר ביקב אמפורה שהוא זה ששכר את שירותיו של רולאן. נעסוק גם ביינות שטעמנו באותה פגישה ונביא דברים שנאמרו בקשר ליינות אלו

ראשית, הבהרה באשר לשמו של היקב. מן היקב נמסר שהשם 'אמפורה' היה ויישאר שמו של היקב בארץ ובעולם – למעט ארצות הברית – שם השם אמפורה כבר תפוס על ידי יקב מסוים מקליפורניה שבעליו הקימו עוד לפני הקמת יקב אמפורה הישראלי. יינות יקב אמפורה ישווקו בארצות הברית תחת שם המותג יינות מהר"ל, על שם מיקומו של היקב הממוקם בחוות מקורה שבכרם מהר"ל בגבעות הדרומיות של הכרמל מצפון לזיכרון יעקב.

קצת היסטוריה: יקב אמפורה הוא יקב בוטיק אשר הוקם לראשונה בשנת 2000 על ידי קבוצת משקיעים והוביל אותו היינן גיל שצברג, כיום יינן יקב רקנאטי. בשנת 2008 נרכש יקב אמפורה על ידי משקיע חדש, ולדימיר דובוב, שהיה באותו עת בעלים של יקב אחר, יקב קשת. עם הרכישה הועבר ליקב, הממוקם כאמור בחוות מקורה שבכרם מהר"ל, כל הציוד החדיש והמודרני של יקב קשת. במבנה היקב נעשו שינויים, נשכר יינן חדש שהודרך בתחילה על ידי יועץ היין הישראלי ד"ר ארקדי פפיקיאן ובהמשך נשכרו שירותיו של יועץ היין הצרפתי מישל רולאן מתוך שאיפה, כך דברי הבעלים, לייצר יינות ישראליים ברמה בין לאומית גבוהה.

במפגש עם פורום מלצרי היין הישראליים נכח גם הבעלים, ולדימיר דובוב. דובוב, איש נחמד ולבוש בפשטות, בעל מראה רחוק מאוד מהתדמית של 'אוליגרך רוסי' שמייחסים לו, נשאל מדוע בחר להשקיע מממונו דווקא ברכישת יקב ולא ברכישת קבוצת כדורגל, למשל. "כל השנים הייתי יועץ מס", משיב דובוב וממשיך: "האם אתם מכירים עבודה יותר משעממת מזו? כאשר פרשתי החלטתי שאני רוצה ליהנות יותר מהחיים ובחרתי ביין. תודו שיין זה נושא הרבה יותר מעניין ממיסים…" עוד סיפר דובוב שההעסקה של רולאן חוללה מהפכה ביקב. רולאן הביא לשינויים בתהליך הייצור של היין ובעיקר בעבודה בכרמים. "אם יש מישהו שישמח כשיסתיים הביקור, הרי הם הכורמים שעובדים עם היקב", אמר דובוב.

על היינות הנוכחיים של יקב אמפורה מחווה מישל רולאן את דעתו בנימוס אירופאי: "היינות בסך הכל טובים. ייתכן שצריך למצוא דרך שהקברנה סוביניון יהיה קצת יותר מרוכז. כמו כן, צריך יהיה אולי לשפר את האיזון שבין טאנינים לחומציות." עוד אמר רולאן שכאשר משיגים איכות טובה יש אתגר לא פחות חשוב ולא קל שלעצמו וזה לחזור על האיכות הזו מדי בציר. בהמשך חזר והסביר רולאן שוב ושוב שהכול קשור לכרם. הוא התייחס לצורך לשפר את ניהול הכרם. "זה חשוב עוד לפני הייננות עצמה", סבור רולאן. את התייחסות הספציפית של רולאן לכל יין שהיה בטעימה נביא בהמשך. טעימת היינות:

אמפורה, ריטון 2007
בלנד של שלושה זנים: 75% קברנה סוביניון, 15% סירה ו- 10% מרלו. כל הענבים מגיעים מהגליל העליון. הקברנה והסירה מגיעים מכרם מנרה ומרלו מכרם במושב כרם בן זמרה. רשמי טעימה אישיים: ליין צבע אדום רובי. באף ריחות של פרי צעיר חמצמץ. בפה טעם נעים, חמיצות טובה מאוזנת היטב במתיקות קלילה. הטעם די קצר אבל נעים, למרות השובל הקל של מרירות מסוימת. "מה היית משפר ביין הזה?", נשאל מישל רולאן. רולאן משיב באופן לא ישיר: "יועץ יין הוא כמו מאמן. הוא יכול לתת את אותה עצה לשתי נבחרות והתוצאות יהיו שונות. ככלל, יין הוא לא מדע מדויק. אנו מטפלים בכל הפרמטרים ומצפים שהתוצאה תהיה יין יותר טוב".

מרלו-ברברה 2007
בלנד מאוד לא שגרתי של שני זנים, האחד מבורדו והשני מפיאמונטה. חיפושים ברשת העלו רק שני יקבים המייצרים בלנד כזה, האחד באוסטרליה והשני בניו זילנד. הבלנד של אמפורה מורכב מ-80% מרלו ו-20% ברברה. רשמי טעימה אישיים: ליין צבע פטל כהה. האף מאוד מאופק, אבל משתחרר בהמשך. בפה חמיצות בולטת, טעמים נעימים הנוטים לכיוון פרי צעיר על סף הבשלות. הטעם השיורי די ארוך ונעים. תוך כדי טעימת היין הזה מתפתחת שיחה על התאמת יין לאוכל. יש מי שטען שזה עניין של טעם. רולאן ספר איך פעם חשבו בצרפת שיין וגבינה לא הולכים ביחד… ואילו כיום אין חולק על כך שיין וגבינות הם זיווג מצוין. "יין טוב יתאים לכל מאכל", גורס רולאן.

קברנה סוביניון 2007
יין אדום כהה עם שוליים סגולים. באף ריחות פרי שחור בשל, ריחות מאוד נעימים. בפה חמיצות נעימה מאוזנת היטב במתיקות קלה. טאנינים טובים, גוף מלא. אפטר טייסט ארוך ונעים. היין מתפתח יפה בכוס ונעשה טעים יותר ומהנה בהמשך ככל שהוא שוהה בכוס. בהשוואה לאותו יין מבציר 2006, שהיה טוב שלעצמו, יין זה טוב עוד יותר.

משסיימנו עם יינות 2007 עברנו לטעימת יינות מהבצירים האחרונים. יש לציין שיינות בצירים 2009 ו- 2010 של יקב אמפורה הם יינות שמישל רולאן טעם גם בביקורו הקודם ביקב והוא מעורב בתהליך הכנתם.

ברברה 2010 (טעימת חבית)
יין שהופק מכרם ברברה השייך ליקב אמפורה ונמצא בשעל שבצפון רמת הגולן. על הברברה אומר רולאן: "כאשר ניגשנו לבחור את היינות שנטעם אתכם היום, אמרתי לעצמי שברברה 'נקי' הוא יין שלא פוגשים לעיתים קרובות ויהיה זה מעניין לטעום יין כזה. אני חושב שהברברה הזה מאוד מרשים. הוא מתאפיין באנרגיה רבה ובפירותיות עשירה. זהו אמנם לא יין גדול ואין בו מורכבות משמעותית אבל הוא מאוד סימפטי." בתשובה לשאלה ענה רולאן שאינו בטוח שימליץ ליקב אמפורה לצאת עם יין ברברה זני כי פירותיות לבדה אינה תנאי מספיק לכך שהיין יחזיק מעמד, ליין צריך להיות גם מבנה. בסך הכל רולאן סבור שהערוב של הברברה עם המרלו הוא בלנד טוב והוא ימליץ להוציא את היין הזה גם בבצירים הבאים.

קברנה-סירה 2009 (טעימת חבית)
זהו בלנד מסקרן שהוכן רק לאחרונה בהמלצת מישל רולאן לאחר סדרת טעימות של יינות 2010 השוהים בחביות ביקב. "בודדתי כמה יינות קברנה סוביניון שמצאו חן בעיני", מסביר רולאן, "והוספתי מעט סירה כדי לעשות את היין יותר מתובלן ויותר 'צעיר'." מסתבר שרולאן הרכיב את היין משלושה יינות קברנה נפרדים (30% כל יין) והוסיף 10% סירה. היין הזה הלהיב את כל הנוכחים. נעזוב את זה שהיין הוכן על ידי האיש עצמו, הוא היה פשוט מאוד מאוד מרשים. זה החל בריחות נעימים והמשיך בגוף מלא, מורכב ורב טעמים. העפיצות שלו, על אף היותה מורגשת היטב הייתה נעימה לחיך. אני מאמין שהיין הזה, כאשר יצא לשוק, יהיה כוכב. "אתם ברי מזל שאתם טועמים את היין הזה", אמר רולאן בלי שמץ של צניעות, "זהו יין טוב מאוד"…

סיכום
יקב אמפורה היה בתחילת שנות 2000 יקב מוערך ויינותיו ריגשו מאוד את חובבי היין של אותה תקופה. במשך השנים, אולי לנוכח ריבוי יקבי הבוטיק ואולי עקב התחרות הגדולה איבד היקב משהו מזוהרו בשוק המקומי ועזיבתו של היינן הקודם ליקב אחר כמעט והעלימה אותו מתודעת חובבי וצרכני היין. על היקב לשקם כעת את מעמדו ונראה שבעליו נחוש לעשות זאת, ואף מעבר לכך – להביא את היקב להיות יקב בעל שם עולמי. אם ההשקעה הגדולה בציוד וכוח אדם + הייעוץ של מישל רולאן יביאו תוצאות בדמות יין איכותי וציונים גבוהים אצל רוברט פרקר ודומיו הרי שהמטרה תושג. האם גם אנו נאהב את היין בעל טביעת היד הרולאנית? אם לשפוט לפי תגובת הנוכחים בטעימה מהבלנד קברנה-סירה 2010 – בטוח שכן.

 

 

 

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *