יקב רימון אומר תודה

30/07/2011
כתב וצילם: אבי הלוי
סיפורו של יקב רימון הוא סיפור הצלחה ראוי להערכה.
המשך »

 סיפורו של יקב רימון הוא סיפור הצלחה ראוי להערכה ובואו לא נהיה קטנוניים – היקב הוא יקב והיין הוא יין גם אם חומר הגלם אינו ענבים, הרי בסופו של דבר מדובר במפעל בעל תשתיות דומות ובתהליכים דומים. נכון שיינות רימונים הם פחות מורכבים ואולי פחות מרגשים מאשר יינות העשויים מענבים, אבל המוצרים שיקב רימון מציע אינם מתיימרים להיות כאלו. היינות של יקב רימון קולעים לטעמו של הקהל הרחב, הן בארץ והן בעולם, ויעידו על כך מאות אלפי הבקבוקים הנמכרים מדי שנה הן בשוק המקומי והן בשוק העולמי. יתר על כן, לפחות בתחום אחד מוביל יין הרימונים על יין ענבים, וזה בתחום הסגולות הרפואיות. מחקרים העלו שכמות נוגדי החמצון שברימון גבוהה באופן משמעותי בהשוואה לאלו שבענבים.צילם אבי הלוי

"המהות של האירוע הערב היא לומר לכם תודה", אמר אבי נחמיאס, מנכ"ל יקב רימון, ללקוחות וידידי היקב שהתאספו במתחם הבילוי הקיצי במבו ויליג' שבחוף פולג ליד נתניה. הסיבה הרשמית לאירוע הייתה השקה של סדרת יינות קיציים בשם Easy Collection. אלו שלושה יינות רימונים בדרגות מתיקות שונות הנבדלים מהיינות הרגילים של היקב בכמה תכונות: תכולת האלכוהול נמוכה יחסית, צבע המשקה בהיר יותר ועיצוב הבקבוקים, הנראים כמולבשים בשרוול לבן – נעים לעין, קיצי ומרענן. אנו נחזור אל היינות האלו בהמשך. "התודה היא על הפרגון שלכם במשך כל השנים שעברו מאז הוקם היקב", המשיך נחמיאס. "התחלנו לפני כשבע שנים עם סל מוצרים מצומצם, והנה אנו כאן היום, עם סל רחב של מוצרים וזה בעיקר בזכותכם. אנו מודים לכם ומקוים שתמשיכו ליהנות מהמוצרים שלנו".

יקב רימון החל את דרכו, כמו עסקים רבים אחרים, ברעיון שעלה במוחו של אדם אחד. גבי נחמיאס, אביו של אבי המנכ"ל, שהוא חקלאי המגדל גידולים שונים במושב כרם בן זמרה שמע על הסגולות הרפואיות של פרי הרימון והחליט לטעת מטע ולהפיק מן הרימון מוצרים שונים ביניהם יין. פרי הרימון עשיר בסוכר וכאשר מתסיסים את מיץ הרימון מקבלים יין בתהליך הדומה מאוד להכנת יין מענבי יין. בתחילה יצרה משפחת נחמיאס כמות קטנה של בקבוקי יין. הסביבה הקרובה הגיבה בהתלהבות והמשפחה הבינה את הפוטנציאל הגלום במוצר שבידיהם. פרי נוסף ניטע, מזן שהותאם לייצור יינות, נרכשו תשתיות והיקב החל לעבוד בתפוקה הולכת וגדלה.

"פיתוח המוצרים הראשונים דווקא היה קל", אמר באופן מפתיע טכנולוג היין ד"ר ארקדי פפיקיאן, שמייעץ ליקב מתחילת דרכו, והסביר: "פתחנו דף חדש בענף היין הישראלי שהתפתח בצורה יפה ומקסימה בשני העשורים האחרונים. המודעות ליין גדלה, תרבות שתיית היין התגברה, יותר ויותר כלי תקשורת עסקו ועוסקים בנושא ויינות ישראלים החלו להופיע על במות העולם ולקצור הצלחה. אל תוך הנוף המתפתח והיפה הזה של פרי הגפן, נולד יקב רימון. התחלנו עם יין יבש, יין קינוח ויין בסגנון פורט. עשינו לא מעט שגיאות ושילמנו עבורן די הרבה אך בסופו של דבר הגענו לסל המוצרים שאתם מכירים היום שכולל גם יין יבש פרימיום, יין מבעבע ואת שלושת היינות שאתם טועמים היום, יינות קלילים המתאימים לקיץ הישראלי ולטעם הישראלי".

פפיקיאן רואה בעובדה שיקבים ומפעלים אחרים החלו גם הם לעסוק לאחרונה בייצור יין רימונים סממן של הצלחה ליקב רימון ואתגר לעתיד. "אם אתה מקים עסק ואחרי זמן מה אף אחד לא רוצה לחקות אותך, כנראה שיש לך עסק לא כל כך מוצלח…", אומר פפיקיאן וממשיך: "אנו יודעים על הניסיונות לחקות אותנו ואנו עוקבים אחרי זה ואנחנו שמחים. יש לנו עם מי להשוות ואנו צריכים לשמור על הסטנדרטים ולהיות יותר טובים וזה אתגר שרק יוביל אותנו קדימה לפיתוח מוצרים חדשים וטובים עוד יותר".

פפיקיאן הציג בפני הנאספים את שרון ביטון, יינן היקב. ביטון, בחור שתקן וחרוץ, סיים בהצטיינות לימודי 'מתמחה בייצור יין' במכללת תל חי והוא זה אשר מבצע כל השנים את עבודת הייננות ביקב הלכה למעשה. "את כל התכניות שאנו מתכננים ביחד", אומר פפיקיאן, "הוא מבצע עם הצוות שלו בצורה המקצועית הטובה ביותר. זה בא לידי ביטוי בניהול הבוסתן, קביעת יום הקטיף, מיון הפרי, הפרדת הגרגרים, הסחיטה, התסיסות, הבקרה על התהליכים – הכל הוא. אני רק מגיע ומסתכל על המספרים ואנו ביחד מחליטים מה לעשות. כל מה שטעמתם ואתם טועמים היום שומר את חום הידיים של שרון ביטון והצוות שלו", סיים ארקדי פפיקיאן לקול תשואות האורחים.

קשה היה, בתנאים שבהם התקיים האירוע, לבצע טעימה מקצועית של סדרת ה-Easy Collection באופן שבו טועמים יינות רגילים. החום והלחות, למרות ואולי בגלל הקרבה לים, הניעו את האורחים ללגום את היינות בדיוק כפי שמי שיצר אותם התכוון לכך – קרים מאוד, לעיתים בתוספת קרח ואפילו מעורבבים במשקאות אחרים כבסיס לקוקטיילים. לאירוע אף הוזמן ברמן מנוסה, עמית גלעד, כדי להדגים קוקטיילים על בסיס יינות הסדרה. כאמור, הסדרה מורכבת משלושה יינות בדרגות מתיקות שונות: Red Semi Sweet – גירסה לא יבשה של היין היבש הרגיל, Rose Semi Sweet – יין רוזה חצי מתוק ו- Easy Port – יין מתוק ואלכוהולי יותר מן האחרים. להלן מעט יותר פרטים על היינות ורשמי טעימה:

Easy Red – הכיתוב על הבקבוק: Red Semi Sweet. למרות הכיתוב, היין הזה הוא דווקא הפחות מתוק בסדרה. זהו יין רימונים המיוצר באותו תהליך כמו יין הרימונים היבש המוכר לנו מהסדרה הבסיסית, אך תסיסתו הופסקה כדי לשמר ביין מעט מתיקות. מחציתו תססה בחביות נירוסטה ומחציתו בחביות עץ. כאמור, זהו היין הכי פחות מתוק מכל השלושה ואהבתי אותו במיוחד. יש לו צבע אדום-סגול בהיר והוא טעים מאוד למי שאוהב יינות פחות מתוקים. יש בו 13.5% אלכוהול והוא נעים מאוד ללגימה עם או בלי אוכל. בכל מקרה יש לקררו היטב ורבים לגמו אותו בתוספת קוביות קרח בכוס. מחירו: 59 ש'.

Easy Rose – הכיתוב על הבקבוק: Rose Semi Sweet. צבעו בהיר יותר מכל השלושה וצבע זה מושג, כדברי היקב, על ידי טכנולוגיית סינון מיוחדת שכנראה מפרידה חלק מן הפיגמנטים הצובעים את היין. ביין ענבים משיגים את הצבע של הרוזה על ידי מגע קצר עם הקליפות מה שלא ניתן לעשות ברימונים… היין מאוד טעים. גם כאן רמת האלכוהול נמוכה, 13.5% והייתי ממליץ ללגום אותו לבדו מבלי לצרפו לאוכל. מי שמאוד רוצה יכול לנסותו עם אוכל אסייתי חריף קלות. הניגודיות של מתוק-חריף יכולה להיות מעניינת. 59 ש'

Easy Port – הכיתוב על הבקבוק: Easy Port. צבעו של היין הזה הוא הכהה מכל השלושה. הוא גם האלכוהולי ביותר: – 16% אלכוהול – והמתוק ביותר. יחד עם זאת, כאשר אתה מוזג את היין לכוס מלאה קרח אתה מקבל משקה טעים בפני עצמו, המתיקות יורדת וגם תכולת האלכוהול נעשית מתאימה יותר ללגימה בקיץ. הגוף, לפני הוספת הקרח, מלא יחסית והטעמים בהחלט דומים לכל היינות בסגנון פורט שאנו מכירים מעולם יינות הענבים. יין טעים ומתחנף. 59 ש'.

לסיכום, עם הצלחה כידוע לא מתווכחים. יקב או לא, יין או לא – היינות של יקב רימון נבחרו בשנת 2008 למוצר הנבחר בשוק הכשר בארצות הברית. מוצרי יקב רימון נמכרים ביפן, בקנדה, בארצות הברית, במדינות רבות באירופה ועוד. לנו נותר רק לפרגן ומבחינת כותב שורות אלו זה נעשה עם כל הלב. מגיע להם.

  

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *