שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימה אביבית בבית היין במעברות

מאת: עופר זילברברג
אנשי פורום הבוסתן בפגישת טעימות נוספת. הפעם בבית היין במעברות


 מאת: עופר זילברברג

בערב אביבי התכנסנו, אנשי פורום בוסתן, בבית היין שבקיבוץ מעברות. הצוות קיבל את פנינו ב"בחדר המרתף" שהיה מסודר למשעי – כרגיל.

הטעימה שהייתה עיוורת התנהלה בשלושה סבבים – בראשון טעמנו 2 בלאנדים 2007, האחד שגיא 07 והשני קמ"ש (קברנה מרלו, שיראז) של יקב האור הגנוז.

שגיא הוא יין שעשה ד"ר שגיא גידי ונראה שהיין עבר את זמנו, היין היה בהיר וגוף קל.

היין השני והמועדף בטעימה זו היה הקמ"ש של יקב האור הגנוז – היין בעל גוף בינוני – מלא ריחות טובים, עפיצות נעימה וסיומת ארוכה – יין מוצלח. מחיר 90 ש"ח.

הסבב השני כלל שלושה יינות בוטיק.

התוצאות
ראשון – שטרן, רותם 08' – ציון 85.6 היין בעל צבע רובי צלול, ריחות ממלאים את האף טעמים מאוזנים וגוף בינוני. בפער גדול. היין הטוב מהשלושה.

השני – לוריא, גראנד ויטאל 08' – ציון 80.6 היין קצת אגרסיבי, עוד סגור בריחות – לדעת חברי הפאנל עוד לא מוכן לשתייה. בשיחה לאחר מכן עם היינן, אומר גידי שגם לדעתו היין יהיה מוכן רק עוד כשנה.

השלישי – טרנובה, בראשית 08' – ציון 79.6. היין בעל צבע אדום כהה, ריח מורכב, קצת קשה לחלק מהנוכחים וסיומת טובה.

אחת המטרות שלנו בפורום הבוסתן היא להכיר עוד יינות ויקבים ישראלים. חמשת היקבים שטעמנו והכרנו עד כה:

יקב שטרן – היקב הועבר מקיבוץ גדות לקיבוץ תובל, הוקם על ידי ג'וני ורוני שטרן הולך ומתפתח, מקבל פרסים בארץ ובעולם ולאחרונה עבר את "מחסום ה- 90" אצל דניאל רוגוב. יינות נפלאים.

יקב לוריא – ממוקם במושב ספסופה בגליל. הוקם על ידי משפחת סיידא. היינן גידי סיידא.

טרנובה – ממוקם במושב כנף ברמת הגולן, שלושה שותפים עם כרמים יפיפיים באזור הפרא המופלא של תל פארס .

"האור הגנוז" – הוקם בשנת 2005 בישוב האור הגנוז – היינן יהודה כמיסה, כורם ותיק. כל הכרמים נטועים סביב הר מירון בגובה 700-800 מטר. 50% מיועד ליצוא (בעיקר ארה"ב).

יקב שגיא – יקב ביתי שהקים ד"ר גידי שגיא שהוא מומחה למים במושב חרב לאת, בעמק חפר. זהו יקב בוטיק משפחתי בו כל בני המשפחה נוטלים חלק, החל מגידול הענבים דרך ייצור היין ועד לעיצוב התוויות ודף הפייסבוק. הכרם נטוע במדרון חולי שטוף רוח ותחתיו אדמת חמרה אדומה. השילוב של קרקע מאווררת עם ניקוז מעולה ורוח תדירה על הגפנים יוצר את הטרואר הייחודי של המקום. בכרם גדלים מגוון זני ענבים המאפשרים ייצור של יינות זניים, בלנדים ויינות קינוח. עיבוד הכרם נעשה באופן ידני תוך הקפדה על השקיה מזערית ושמירה על איכות הענבים.הענבים נבצרים בבציר ידני בשעת בוקר מוקדמת ועוברים מיד ליצור היין ביקב הסמוך לכרם

בטעימה הבאה העמדנו שלושה יינות מרלו "מורכבים" :
הראשון – בציון 87.8 ירדן מרלו כרם אורגני אודם 2006. יין בעל צבע עמוק, אטום. הריח עוד לא מתמסר, עפיץ, טעמים מורכבים קצת מתקתק עם טעמי שוקולד ופרי יער וסיומת ארוכה. נראה שליין עוד שנים רבות.

השני – בציון 87.1 ירדן מרלו, כרם יחידני פארס 2005. יין בעל צבע אדום אטום, ריח מתפרץ, עשיר ריחות שוקולד, וניל ופירות יער, גוף מלא וסיומת ארוכה. היין כנראה בשיאו או מתקרב לכך.

השלישי – ציון 83.6 תשבי מרלו אסטייט 2006. היין בהיר, ריח מתנדף מהר, גוף בינוני – חלש טעם מעט דהוי. היין נראה שעבר זמנו או שעמד מול יינות עשירים ומורכבים יותר.

טעימה זו של מרלו "מורכב" מצביעה על יינות ירדן כרם יחידני כשומרי איכות ומורכבות שזה לא חדש. באשר לניקוד למדנו שתוספת של 4-5 נקודות לציון הממוצע של חברי הפורום מתייצב עם ציונים של מבקרי יין כמו דניאל רוגוב שבספרו האחרון נתן ליינות אודם – 92 , פארס – 92 ותשבי 88.

לאחר הטעימה התפנקנו בפלטות של גבינות, לחמים וירקות. הצוות בבית היין, כהרגלו, נתן לנו הרגשה מצוינת ועזר להצלחת הערב.

תודה לברוך וריבה ולצוות החם על האירוח.

פורום הבוסתן הוקם במטרה לטעום ולהכיר יקבים ויינות ישראלים בעיקר.

אירועי הטעימות והסיורים הם ללא מטרות רווח. כל אחד יכול להצטרף ולהיות מכותב על האירועים במייל [email protected]
להתראות צוקי ועופר

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות