שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אבני החושן של בנימינה

מאת: רונן פרלמוטר
צילום: ישראל פרקר
יקבי בנימינה חונכים את יינות בציר 2008 מהסדרה העילית של היקב.


 מאת: רונן פרלמוטר
צילום: ישראל פרקר

בימים שבבתי הכנסת התחילו לקרוא על עבודת הכהנים במשכן ועל חלוקת התפקידים ביניהם (פרשיות 'נשא' ו-'בהעלותך'), בחרו אנשי יקבי בנימינה להשיק את יינות בציר 2008 מהסדרה העילית של היקב – אבני החושן, המונה שישה יינות שונים. צירוף מקרים או תכנון מראש? בכל אופן – הצליח להם.

נדמה כי יקבי בנימינה, שכבר עברו כמה ידיים בשנים האחרונות, הגיעו אל המנוחה ואל הנחלה – לכל הפחות מבחינת בעלי המניות שטורחים ומשקיעים סכומים ניכרים בציוד, כרמים ובהקפדה ייננית וניהולית. עוד לא הייתה תקופה כזו ביקב, אומרים הייננים, בה יש לנו את "הצעצועים" הכי מתקדמים לייצור יין – והתוצאות לא מאכזבות. יינות מדויקים ונקיים שעומדים בשורה הראשונה של יינות האיכות הישראליים.

את אירוע ההשקה פתח מנכ"ל היקב, אילן חסון, שסקר את התפתחות סדרת אבני החושן – "זו השנה החמישית של יינות החושן שלנו. עם הזמן למדנו את הכרמים, את החלקות וגם את הטעם של הצרכן. היה לנו יין לבן בשם 'לשם', סוביניון בלאן בסגנון פומה, שהיה יין מצוין, אך הצרכן הישראלי לא כ"כ התחבר אליו ולכן החלטנו לגנוז אותו בשלב הזה. לעומת זאת בבציר הקודם (2007) התווסף לסדרה יין חדש – "יהלום", בלנד אדום ייחודי שזכה לתגובות נלהבות. זו הדינמיקה שלנו".

את הטעימה הובילו הייננים המוערכים של היקב – ששון בן אהרון ואסף פז, כשהם מסתייעים במדריכה הראשית של היקב נופר חצבני שנישאת בימים אלו לאיש היין עודד זיו. מזל טוב אישי, נופר