שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

דיווח מיקב פלם

האנגלים באים

ג'נסיס רובינסון ויו ג'ונסון , שניים מבכירי מבקרי וסופרי היין בממלכה המאוחדת, ובכלל, כיבדו לאחרונה את היקב שלנו בציונים יוצאי דופן.
מר ג'ונסון הוא מחברו של מדריך היין הנמכר ביותר בעולם בארבעים השנים האחרונות. כבר בשנה שעברה העניק ליקב כולו את הציון המקסימלי שלו, ארבעה כוכבים, וחזר על כך גם השנה.

מצוין, הכתיר ג'ונסון את יין הנובל שלנו. סירה עתיר פרי, מרלו עמוק, המשיך ג'ונסון ואף הכתיר את יין הקלאסיקו הוותיק שלנו כתמורה מעולה למחירו. את הרוזה תיאר כ'פריך' ואת הלבן שלנו כמעולה ומרענן.

גברת רובינסון, זו שישו אוהב אותה יותר ממה שהיא יודעת (כמו ששרו פעם סיימון וגארפינקל), ביקרה לפני כמה שבועות בארץ וטעמה עשרות יינות מקומיים. לא מעט מהם זכו ממנה לציונים מחמיאים, כולל כמה וכמה מ'רביעיית יהודה' , המיזם החדש שלנו עם יקבי קסטל, צרעה וספרה, ולשמחתנו הרבה, יין הנובל מבציר 2013 שלנו, קיבל את אחד הציונים הגבוהים ביותר, 17.5 נקודות מתוך 20, משהו שמקביל ל92-93 נקודות אצל הקולגות האמריקניים.
"Really great stuff" התלהבה רובינסון ולנו לא נותר אלא להסמיק. גם שאר יינותינו זכו ממנה לציונים וביקורות מחמיאים ביותר. הלבן שלנו קיבל ממנה 16.5 נקודות והיא תיארה אותו כמלא חיים …ומעט מלוח (הופתענו קמעה, יש לציין, אך קטונו לחלוק על החיך האדיר של גברת רובינסון). גירי, פרחוני ובעל אחיזה נהדרת, הוסיפה רובינסון. גם הקלאסיקו שלנו קיבל 16.5 נקודות.

מי שעוקב ברצינות ועקביות אחרי עיתונות היין העולמית, יודע שביקורת כאלה מצמד המבקרים הבריטי הנחשב הזה, אינן רק מחמאה מהמעלה הגבוהה ביותר, אלא גם כרטיס כניסה יוצא מן הכלל אל מדפי היין בחנויות היין הטובות בעולם, והפעם לא רק על תקן 'יין כשר ליהודים'. כתיבתם השנונה וההומוריסטית ׁ( למי שמחבב הומור בריטי דק ויבש לפחות) של השניים, שלא לדבר כמובן על ידענותם יוצאת הדופן והחיך המשובח שלהם, הופכים את רובינסון וג'ונסון לאורים והתומים של חובבי היין באנגליה ובעולם כולו כבר שנים רבות.

ותרשו לנו לסיים בנימה ציונית קמעה. בתקופה בה נושבת לעברנו רוח קרירה משהו מהאיים הבריטיים, תהה זו תרומתנו הצנועה לקידום הרעיון וההבנה שישראל היא לא רק מקום של מלחמות וכאבים. אז נכון, לא נשנה את העולם עם יין, אבל אולי נעשה אותו, ולו לרגע קט, מקום טיפה נעים יותר.

לו יהי.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות