אלטיטוד 2008 של יקבי ברקן

26/05/2011
יקבי ברקן מוציאים לשוק בימים אלו את סדרת היינות 'אלטיטיוד' מבציר 2008. יינות שונים מגבהים שונים.
המשך »

אלטיטוד 2008 של יקבי ברקן

  
צילומים: אבי הלוי ויח"צ
יקבי ברקן מוציאים לשוק בימים אלו את סדרת היינות 'אלטיטיוד' מבציר 2008. הסדרה כוללת שלושה יינות הנקראים כ"א על שם הגובה של הכרם שמפריו עשוי היין: 412 – כרם אבני איתן מדרום רמת הגולן, 624 – כרם עלמה מהגליל העליון ו- 720 – כרם דישון שגם הוא מהגליל העליון. יינני היקב, עירית בוקסר-שנק ויותם שרון, מאמינים שבציר 2008 באזורי הגידול הללו היה טוב במיוחד והניב יינות קברנה סוביניון עשירים ומרוכזים. תוויות סדרת אלטיטיוד עוצבו מחדש והן מתאפיינות באלמנטים של קווי גובה דמויי מפה טופוגרפית הממחישים את העיקרון המרכזי של הסדרה והוא הגובה, כאשר כל תווית קיבלה ביטוי שונה בהתאם לגובה הכרם.

כתב אתר השער לעולם יינות ישראל, אבי הלוי, שטעם את היינות בפגישת כתבים עם יינני היקב מדווח:

"בתוך הכמות הענקית והמגוונת, המבורכת שלעצמה, של יקבים ויינות הישראלים המציפים אותנו, נשכחה ממני מעט סדרת יינות אלטיטיוד אותם הכרתי ואהבתי בפעם הראשונה לפני כחמש שנים עת הושקה הסדרה בפעם הראשונה מבציר 2003. מסיבה זו שמחתי על ההזדמנות שניתנה לי להיפגש עם יינני היקב, לטעום את היינות בטעימת אורך ורוחב של בצירים נוספים ולהתרשם מן היינות וכושר התיישנותם.

להבנתי, ויינני היקב הסכימו איתי על כך, מאפיין הגובה אינו ההבדל היחידי בין הכרמים שמהם מגיעים הענבים המרכיבים את יינות אלטיטיוד. הכרמים אבני איתן, עלמה ודישון נבדלים זה מזה גם במיקום שלהם, במבנה הקרקע ובגיל הכרמים. יחד עם זאת, למרכיב הגובה יש אפקט לוואי מיידי והוא המיקרו אקלים שבו 'חי' כל כרם וכרם ולכן אפשר בהחלט להסכים עם הגישה האומרת שככל שהכרם גבוה יותר יש בו מיקרו אקלים 'צפוני' יותר

ככלל, יינות הקברנה סוביניון מסדרת אלטיטיוד מבציר 2008 הפתיעו אותי במרקם העשיר שלהם ובגוף המלא יחסית. רמת האלכוהול של היינות האלו נעה בין 13.9% ל-14.2% – רמה סבירה בהשוואה ליינות ישראלים רבים אחרים. הטעמים והמאפיינים המתווספים לפרי מחביות העץ מתונים והפרי בהחלט נמצא בחזית. פירוט:

ברקן, קברנה סוביניון אלטיטיוד 412, 2008 – יין בצבע אדום רובי כהה בוהק ומבריק. האף מאופק בתחילה אך המתנה סבלנית עם היין בכוס משחררת יותר ויותר ארומות. בפה, לעומת זאת, תמורה מיידית המתבטאת בטעמים מפתיעים ונעימים. רמת החמיצות והמתיקות זהים זה לזה והיין מאוזן היטב. בגלגול היין בחיך מתפתחים טאנינים טובים, לא מציקים ולא מעקצצים יותר מדי. זהו היין המוכן ביותר לשתיה מתוך שלושת היינות. ממליץ לשדך את היין הזה לגבינות בשלות או תבשילי בשר ברטבים עשירים. מחיר – 135 ש'.

ברקן, קברנה סוביניון אלטיטיוד 624, 2008 – די דומה במראהו ליין הקודם, אם כי הייתי אומר שצבעו כהה יותר במעט. באף הוא יותר נדיב כבר מהרגע הראשון והארומות הן ניחוחות של פרי שחור ובשל עם גוונים 'צעירים' למרות הכל. יין מאוד טעים ולגימה חוזרת ונשנית מעצימה את הטעם בפה רובד אחר רובד. איזון טוב בין מתיקות לחמיצות. מירקם עשיר. היין הזה מצטיין בטעם שיורי נעים, ארוך וממושך. מומלץ לליווי מאכלים לא מתובלנים מדי או בכלל ללא אוכל – שהיין ידבר. יין מהנה. מחיר – 135 ש'.

ברקן, קברנה סוביניון אלטיטיוד 720, 2008 – לטעמי יין לשמירה וליישון ממושך. אותו היין מבציר 2005 מראה את הפוטנציאל הגדול שיש ליין הזה. צבעו אדום כהה, כמעט שחור. האף די נדיב, אם כי לא כמו היין הקודם. בפה טעמים טובים, מירקם מצוין ומורכבות מעניינת. החמיצות גבוהה יחסית וייתכן שזה מה שיעניק ליין את אורך החיים הדרוש. מבחינת התאמה לאוכל הייתי מצרפו למאכלים איטלקיים… משהו כמו קנלוני מוקרם בגבינה… כאמור, לדעתי, יין לשמירה וליישון ממושך. 135 ש'.

דבר יקבי ברקן
דומה שהמונח "טרואר" הפך חבוט עד זרא בשנים האחרונות. לפחות ברמת השיח היינני, הפכנו ממדינת עולם חדש שמתעלמת מנושא זה והשלכותיו לחלוטין, לתרבות שמעלה את ה"טרואריזם" על נס בכל מקום. עם זאת, הבנה אמיתית של הטרואר הישראלי נמצאת עדיין בחיתוליה. בקונטקסט הזה, ניצבת סדרת Altitude של ברקן כאחד הניסיונות הבולטים והעקביים להגדיר השפעה של טרואר באזור וזן נתונים.

סדרת Altitude אשר הושקה לראשונה מבציר 2003 מעניקה אפשרות ייחודית להשוות שלושה יינות קברנה סוביניון מאותה שנת בציר משלושה כרמים בגבהים שונים מעל פני הים: 412+, 624+ ,720+. היינות עברו תהליכי הכנה ויישון זהים במטרה לשמור את מאפייניו המקוריים של כל כרם.

כיאה לתפיסת "עולם ישן", עשיית יינות הסדרה מאופיינת ברצון לשמר ולכבד את הביטוי המקורי של כל חלקה וחלקה, להימנע מלערבב בינן או לנקוט פעולות שיטשטשו את אופיין המובהק. בטעימת החביות, אי שם בשנת 2004, אשר הולידה את סדרת Altitude, נוכחנו שאנו ניצבים בפני יינות אשר מהווים, כל אחד בפני עצמו, יין שלם ומאוזן; ועם זאת מייצגים שלושה ביטויים שונים ומרתקים של זן הקברנה, מאותה שנת בציר, מכרמים שההבדל העיקרי בינם הוא גובהם מעל פני הים.

בחירתנו לכנות את היינות על פי גובה הכרם אינה מקרית. המונח "טרואר" הינו רב-מסתורין וכולל בתוכו גורמים רבים: גובה, מפנה, טופוגרפיה, קרקע על מרכיביה, כמו גם הגורם האנושי שמלכד הכול לידי חיבור.

בעולם הישן הדגש בהבחנה בין טרוארים הוא על מאפייני הקרקע. במשטר גידול אירופאי "יבש", כלומר ללא השקיה, משטר המים מוכתב ישירות על ידי מאפייני הקרקע ולדבר השפעה עצומה על אופי היין. אולם לא רבים יחלקו על כך שבאזור חם כשלנו, כאשר הכרמים מושקים, האקלים הספציפי לכל חלקה הוא בעל ההשפעה המכרעת ביותר על איכות הפרי; ואילו הגובה הוא הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על אותו אקלים. לכן מצאנו שבידול היינות על פי גובה הכרמים היא הגישה המעניינת והאינפורמטיבית ביותר.

כעת אנו משיקים את בציר 2008 של סדרת Altitude, ומותר כבר לדבר על מסורת, שהחלה בבציר 2003, נמשכה ב- 2005, 2006, 2007 וכעת 2008. השנה בחרנו לשנות את עיצוב התוויות במטרה להדגיש את הייחודיות והמובחנות של הסדרה תוך הבלטת קונספט הגובה.

מה לא השתנה? היינות והגישה. כפי שהיה הדבר מאז נוצרו לראשונה, אלו יינות שטומנים בחובם עונג כפול ומכופל. בראש ובראשונה, אלו יינות קברנה סוביניון מעולים, עשירים ומרוכזים, שיעניקו חוויית שתייה נפלאה, עם אוכל וגם בלעדיו, עכשיו ובמשך השנים הקרובות. מעבר לכך, אלו יינות מגרים מבחינה אינטלקטואלית, בכך שהם מעניקים אפשרות נדירה לטעום ולהשוות שלושה יינות קברנה, מאותה שנת בציר, שעברו תהליכי תסיסה, מיצוי ויישון דומים, אשר נבצרו בכרמים שונים.

על עונת הגידול של 2008
שנת 2008 הושפעה מחורף 2007 שהיה עשיר במנות קור אשר השפיעו לטובה על עונת הגידול, אם כי דל במשקעים. התוצאה הייתה יבולים נמוכים ואיזון מוצלח בכרמי הצפון בין הנוף ליבול. ההבשלה החלה מוקדם מהרגיל, עקב חודש יוני שהיה חם מהממוצע. בשל כך, צבירת חומרי הארומה והפוליפנולים בענבים הייתה נמרצת וחזקה במיוחד. השבועות שקדמו לבציר התאפיינו במזג אוויר נוח ויבש, ללא "פיקים" מוגזמים של חום. הענבים הגיעו לבשלות מעולה של מרכיבי הצבע והמבנה, וזאת מבלי המתנה ארוכה מדי שעלולה להוביל לריכוזי סוכר גבוהים מדי ויינות "חמים" וחסרי איזון. לסיכום, הייתה זו עונת גידול שהעניקה ליינן את כל שניתן לבקש לעשיית יינות גדולים.

אופן עשיית היינות היה דומה למדי בשלושת המקרים: תסיסה חמה למדי שהמשכה בהשריה ארוכה על הקליפות- 21 עד 39 ימים ליינות השונים. השרייה זו מאפשרת מיצוי עמוק של מרכיבי העינב, כמו גם יצירת מבנה טאנינים עצמתי אך מרוכך. שלושת היינות יושנו בחביות, כ-80% מהן חדשות מאלון צרפתי, למשך תקופה קצרה יחסית בת 14 חודשים; ברצוננו היה לשמור על בהירות אופי הפרי ולא לטשטש את הביטוי המקורי של כל כרם. היינות בוקבקו ללא כל תהליך זיכוך, ולאחר סינון מינימאלי בלבד.

טעימה השוואתית של היינות מזמינה דיון מרתק באופן בו גובה הכרם, עם ההשלכות על המסו-אקלים של כל חלקה, משפיע על אופי הפרי ועוצמתו בכל אחד מהיינות. כמובן שאין מדובר בניסוי מדעי אך עם זאת יש מה ללמוד מטעימה כזו. מעבר לכך, כל יין בפני עצמו יעניק חוויית שתייה שלמה, מורכבת ומענגת.

התוויות
אנו שמחים להציג את בציר 2008 בתוויות חדשות אשר עוצבו על ידי המעצב הנודע פיליפ בולקיה ששמח להתייחס לקווים המנחים מאחורי המראה החדש של הסדרה. "עיצוב סדרת אלטיטוד מחדש היה אתגר מרתק ובא לידי ביטוי ברצון להבליט את הייחודיות והמובחנות של הסדרה, ועם זאת לשמור על מסגרת השפה המותגית של ברקן.
בחרנו להשתמש באלמנטים של קווי גובה במפה טופוגרפית על מנת להמחיש את העיקרון המרכזי של הסדרה והוא הגובה, כאשר כל תווית קיבלה ביטוי שונה בהתאם לגובה הכרם. הביטוי של קווי הגובה בוצע תוך שימוש בחלוקה המאפיינת את תוויות ברקן, כשקווי הגובה המוטבעים בפויל, מאחדים בין שתי התוויות ויוצרים מראה אלגנטי, קלאסי ומתוחכם."

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *