שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימה עיוורת וגבינות נעמי

מאת: עופר זילברברג
פורום בוסתן נפגש שוב לטעימת יינות וגבינות והפעם הם עשו זאת בשני סבבים.

 01/05/2011
 
 מאת: עופר זילברברג

ערב נעים קיבל את פנינו בין עצי הפרי בגן הקסום. סוף החורף בדרום רמת הגולן. התכנסנו, אנשי פרום בוסתן, הפעם לטעימה עיוורת, כרגיל, ולטעימת גבינות בוטיק ממחלבת נעמי.

לא כרגיל הטעימה העיוורת כללה שני סבבים. הראשון שלישיית יינות מיקבים זעירים בתחילת דרכם והסבב השני שכלל יינות בלנד עם פערי מחירים ביניהם. זו טעימה שלעיתים אנו עורכים בכדי לבחון את הבדלי הציונים לאור הבדלי המחירים.

בסבב הראשון כלל טעמנו שלושה יינות קברנה סוביניון 2008 ודירוגם היה כך:
ראשון: יקב מלול ק.ס. 2008 ציון 84.4
השני: יקב הר וגיא ק.ס. 2008 ציון 82.9
השלישי: יקב וייצמן ק.ס. 2008 ציון 80.2

יקב מלול זכה במקום ראשון בכל טעימה עיוורת עד היום. היינות עשירים ומאוזנים. היקב הוקם על ידי שמעון מלול – חקלאי מוכשר ממושב שעל שהחליט להכין יין מהענבים שברשותו במקום למכרם. היין לדעתנו מוצלח מאוד. שמעון מקים את היקב בימים אלו בצומת ווסט מקום שבו מתפתח מתחם תיירותי איכותי מבית היוצר של המועצה האזורית גולן.

יקב "הר וגיא" זהו בעצם מסלול לבגרות במגמת יינות בבית הספר התיכון "הר וגיא" בעמק החולה. יוזם הרעיון, המורה והיינן הראשי – יהודה יגר מקיבוץ גדות. היין מצליח גם בטעימות עיוורות והציון שלנו לבחינת הבגרות עד כה: 100.

היינן ומקים יקב וייצמן בחצרו במושב גבעת יואב הוא יצחק וייצמן. וייצמן כבר הפתיע בעבר עם בקבוק ש"עקף" בציוני הטועמים יינות צרפתיים משובחים אך בטעימה זו הבקבוק לא כיכב, יצחק מגדל כרמים בדרום הגולן ומכין את היין ליד ביתו וקרוב לרפת החלב. שווה ביקור.

הסבב השני היה מגוון טעמנו שני יינות מיקבים מסחריים, אחד מיקב בוטיק מרשים ואחד מיקב קטן וחדש. הרעיון היה טעימת יינות עם פערי מחירים:
מקום ראשון – ירדן , רום 2007 ציון :88.9
מקום שני – שאטו גולן, אליעד 2006 ציון: 86.9
מקום שלישי – יקב זוהר, חוה 2009 ציון: 86.2
מקום רביעי – יקבי כרמל, סדרה אזורית קברנה-שיראז 2007 ציון:83.2
חשוב לציין שמניסיוננו הציונים הם כ 4-5 נקודות פחות ממה שמבקרי יין נותנים.

ירדן רום הוא יין הדגל החדש של יקבי רמה"ג הוא נמכר ביקב במחיר של 450ש"ח. יצירת היין משותפת ליינן הראשי של היקב ויקטור שונפלד וליינית הבינלאומית זלמה לונג
היין בעל צבע עמוק ריח עשיר אך עוד סגור מעט, גוף מלא וטעמים נהדרים. היין מזוהה מיד כיין מעולה ואצל רוב הטועמים הוא קיבל את הציון הגבוהה ביותר.

שאטו גולן, אליעד 2006 – 93% ק.ס. 3.5% מרלו ו 3.5% פטיט ורדו. זה יין עמוק ועשיר עם גוף מלא. לדעת חברי הפאנל היין עוד לא בשיאו והמשיך להתפתח בכוס גם לאחר זמן. מחיר: 337 ₪.

יקב זוהר, חווה 2009 – הכנסנו יין מיקב בוטיק חדש – משפחת זוהר ממושב קדמת צבי. היין הוא בלאנד 70% קברנה סוביניון 25% מרלו ו 5% פטיט ורדו. היין צעיר ארומטי ומעט "נשכני" מחיר : 75 ₪. יין זה היווה ההפתעה כשקיבל רק כחצי נקודה פחות מיין שאטו גולן, דבר המעיד שהיין באיכות גבוהה ונגיש לשתייה כבר עתה.

האחרון (גם במחיר) "הסדרה האזורית" קברנה שיראז 07' היה פחות אטרקטיבי בטעימה עבור הפאנל שלנו וקיבל ציון נמוך מהשאר. מחירו 67 ₪.

אחרי הטעימות התפנינו לנעמי וירון דגן אשר הציגו בפנינו את מעשיהם המבורכים: הם הקימו משק בוטיק "נעמי" המייצר מעדני גבינות ויוגורטים מחלב עיזים.
את המשק העבירו ממושב סלעית ליישוב נטור ברמת הגולן וכולו על טהרת חלב העיזים שהוא הבריא והמזין ביותר עבור גוף האדם בכל המדובר במוצרי חלב.
ירון – רופא במקצועו עשה מעשה חלוצי נוסף כאשר הקים לאחרונה את סניף "מכבי" בדרום רמת הגולן.
הגבינות שטעמנו היו צפתית עם קצח, קממבר, סנט מור ועוד..התענוג היה גדול והשילוב של היינות המשובחים והגבינות העשירות גרם לשמחה רבה.

הפתעה בצורת קדירה מלאה בקציצות עקוב (ערקובית הגלגל) מעשה ידיו של שמעון סרור -חברנו הצפתי – השלימה את אווירת הערב המיוחד הזה.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות