שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

חונכים יינות ביקב אלונה

מאת: רונן פרלמוטר
ביקב אלונה חנכו יינות חדשים. רונן פרלמוטר ביקר ביקב וטעם את יינותיו.


 מאת: רונן פרלמוטר
צילומים: רונן פרלמוטר וחיים קורן

ביום שישי 1.4.11 התכנסו חובבי יין רבים במושב גבעת ניל"י (מזרחית לבנימינה) לאירוע חנוכת יינות בציר 2009 של יקב אלונה.

היקב, בבעלותם של משפחות אזולאי ורבאו, מייצר יין בכמויות מדודות כבר משנת 2001 מכרמים שכולם בתחום המושב (כיום מייצרים כ-9000 בקבוקים לבציר). אלי אזולאי ששימש למעלה מעשרים שנה כראש המועצה האזורית אלונה, יחד עם פרופ' מיכה רבאו, כירורג בעל שם עולמי במרכז הרפואי ע"ש סוראסקי בת"א (הידוע יותר בשמו העממי – ביה"ח איכילוב), מממשים יחד את אהבתם ליין ומייצרים בהרמוניה יינות אדומים, עשירים ומהנים המעניקים תמורה גבוהה למחיר שלהם.

הנוף הנשקף סביב ליקב מרהיב והאוויר בו צלול. חלקת הכרם החדשה כב נושקת למתקן היקב והתכנון של הבעלים הוא לבנות שם מרכז מבקרים קטן עם מרפסת ישיבה בין הגפנים שתעצים את תחושת החיבור למקום.

נוף מקסים זה הוא ככל הנראה הסיבה שבגינה מחלק בימים אלו פרופ' רבאו את זמנו בין ת"א והמרכז לבין גבעת ניל"י ועשיית היין, כאשר התכנון הוא לסיים את פרק הפרקטיקה הרפואית ולהתמסר לאהבה החדשה.

מחירי היין של יקב אלונה הוגנים ביותר. לעומת יקבי בוטיק אחרים התולים תגי מחיר אסטרונומיים על בקבוקיהם, לעיתים קרובות ללא הצדקה, ביקב אלונה החליטו לשמור על שפיות מחירים, כך שעלות בקבוק נעה בין 65 ש"ח ל-90 ש"ח ליין הדגל "קדם". בהחלט סביר

הנה רשמים מחלק מהיין שטעמנו:

קברנה פרנק 2009 – מורכב מ-85% קברנה פרנק, 7.5% קברנה סוביניון ו-7.5% מרלו, כולם מכרמי היקב. ארומה נעימה של יין "חם", אף חומצי וקצת מלוכלך (במובן החיובי של המילה).

שיראז 2009 – 90% שיראז ו-10% מרלו. צבע סגול יפה ונקי, אף של פרי בשל. היין התיישן כשנה בחביות אמריקאיות וצרפתיות, חדשות וישנות. בחיך הוא מאוזן, טעמים מתקתקים מעט והטאנינים מורגשים אך לא מעיקים.

קברנה סוביניון 2009 – 85% ק"ס, 7.5% קברנה פרנק ו-7.5% מרלו. צבע עוצמתי, יין צעיר ומלא ארומות פרי וחבית

קברנה סוביניון 2008 – מכיל 15% מרלו והיתר קברנה סוביניון. צבע בינוני – אדום-סגול, אלכוהולי מעט באף, ובחיך עדיין צעיר לימים וטאני.

מרלו 2009 – צבע יפה ארגמן עם מעט סגלגלות בשוליים., מכיל כמו קודמיו, 7.5% קברנה סוביניון ו-7.5% קברנה פרנק. חומצי במידה, ארומות פרי אדום, מאוזן עם נגיעת ברט שמוסיפה לו חינניות ואופי.

עגול 2009 – הממסך הבסיסי של היקב. 50% מרלו, והיתר קברנה סוביניון, קברנה פרנק ושיראז, באחוזים זהים. צבע בורדו-סגול יפה, ארומות פרי משולבות בחבית. כניסה טובה לפה, בעל מתיקות מדומה, טעמים מורכבים, איזון חומצי וסיומת מתארכת.

קדם 2008 – בלנד הדגל של היקב. ממסך שהותקן מהשילוש הלא קדוש של קברנה סוביניון, מרלו וקאריניאן, כאשר את זה האחרון שיזפו בשמש על רשתות לאחר הבציר כשלושה שבועות. התהליך גרם לטעמים להתמצות, לבריקס לנסוק ולמים להתנדף. התוצאה – יין מיוחד וייחודי שהתיישן כשנתיים בחביות. הצבע בינוני אמנם והשולים נוטים לכתום, אך האף מצוין ומשלב עם הפרי גם אדמתיות מעניינת. בחיך הוא קטיפתי ונעים, בעל גוף מלא וסיומת ארוכה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות