שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימה טעימה ביקב יתיר

מאת: אופירה ורן בירון
חבורת חובבי יין ביקרה ביקב יתיר וטעמה את יינותיו.

 06/04/2011
 
 מאת: אופירה ורן בירון

חבורת חובבי היין שלנו, אינה יודעת שובע וממשיכה לבקר יקבים, רחוקים כקרובים, ללא לאות, זו השנה הששית. ליקב אדיר, הגענו לפני מספר שבועות ביום חורפי, ערפילי לחלוטין וליקב יתיר הגענו ביום שרב כבד. בתוך היקבים, ללא כל קשר למזג האוויר בחוץ, הטמפרטורה והלחות תמיד על פי צרכי התהליכים המתקיימים בו

על היקב, השוכן בלב בקעת ערד, אשר הוקם בשנת 2000, כמיזם משותף של חקלאי הישובים בחבל ארץ זה ויקב כרמל, סופר כבר רבות. הכרמים המטופחים, הנטועים, בחלקות היער, אשר הושארו לחקלאות, בין עצי היער, בגבהים של 650 עד 850 מטר מעל פני הים ומניבים ענבי איכות והשיטות הטכנולוגיות המתקדמות, לצד הידע העדכני ביותר, מובילים אל התוצאות, יינות איכותיים הזוכים להערכה בארץ ובעולם.

טעימת יינות יקב יתיר, בהנחיית יינן היקב, ערן גולדווסר, בוגר אוניברסיטת אדלאיד באוסטרליה, היא חוויה בפני עצמה, עוד לפני ההנאה החושית מטעימת היינות שהוא מפיק. הסגנון השקט, הצניעות, שפע הידע, ניתוץ מיתוסים מסוימים ותשובות ממצות לכל שאלה, מוסיפים ליין ניחוחות וטעמים מהנים. וזאת בהמשך לאירוח הלבבי של אתי, הממהרת להזמין אותנו לביקור נוסף (זה ביקורנו השלישי ביקב) ואכן, טעימת היינות גורמת להנאה שבהחלט רוצים לחזור ולחוות אותה.


רשמי טעימה – רן בירון

יתיר ויוניה 2009
מבוסס על 100% ענבי ויוניה מכרמים ביער יתיר, אשר הותססו במיכלי נירוסטה בלבד, ללא מגע עם עץ. זוהי הפעם הרביעית שיתיר מייצרת ויוניה נטול עץ, סגנון אשר מביא לידי ביטוי בעוצמה רבה יותר, את הפרי האפייני לזן זה, בעיקר משמש ואפרסק. אכן, היין פירותי מאד, אבל בהחלט יין יבש, עם מתיקות קלה, מעודנת מאד, המתפשטת על החך. ערן מסביר כי הוא מאפשר לטבע לעשות את שלו ולכן בשנות בציר מסויימות, ייתכן שיין זה יהיה חצי יבש (עפ"י ההגדרה המקובלת). בציר 2009 יבש והיין מתאים ללגימה כאפריטיף ופחות כמלווה ארוחה. כדי להשיג את החומציות הגבוהה, שמעניקה ליין את רעננותו, וגם את הפירותיות הדומיננטית, מתבמעים שני בצירים. הראשון מוקדם ואשני מאוחר מעט.
השילוב, בא לידי ביטוי בצוצר הסופי. בניגוד לדעתי על שרדונה נטול עץ, אני חייב להודות שויוניה נטול עץ, כפי שהופק על ידי היקב, מרשים ביותר. אהבתי אותו. מחירו 85 ₪.

יתיר סוביניון בלאן 2009
מבוסס על 100% ענבי סובינין בלאן משתי חלקות ותיקות ברמת ערד, אשר הותססו במיכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה. לאחר מכן, כמחצית מהיין התבגרה במשך חודשים ספורים בחביות עץ אלון צרפתיות, בעוד המחצית השנייה המשיכה להתבגר בנירוסטה. השילוב ביניהם שמר על האופי הארומטי של היין עם מורכבות שתרמו החביות, מבלי להשאיר ביין עקבות עץ למעלה מהמינימום הדרוש. ליין צבע צהבהב, צלול מאד, מעלה ניחוחות אפיניים של אשכולית, דשא קצוץ, עקצוץ קל מאד בקדמת הלשון, יחד עם מינרליות מאופקת וחומציות נעימה, באיזון עם שאר המרכיבים. יין אשר ילווה בהנאה רבה, מנות ראשונות, במיוחד פירות ים ודגים.
מחירו 75 ₪.

יתיר מרלו-שיראז-קברנה 2007
מופק מענבי מרלו, שיראז וקברנה מכרמי יער יתיר, ממסך אשר מעצים את האופי האזורי של היין ומשלב יחדיו את הטוב ביותר, שכל זן יכול לתרום. יינות מחלקות שונות מתבגרים בנפרד, כשנה בחביות עץ אלון ורק לאחר מכן מתבצע הממסך הסופי. ליין צבע אגום ארגמן, כהה מאד, ממש אטום, והוא מעלה ניחוחות נעימים של פירות ותבלינים. הוא בעל גוף בינוני עד מלא, בעל טאנינים מרוככים, נעימים לחך, יחד עם חומציות בולטת, אך באיזון מלא עם שאר המרכיבים. יין עגול מאד, קטיפתי במידה נאותה, עשיר בטעמים, עם סיומת ארוכה ונעימה. ילווה בכבוד, ארוחות בשריות וגבינות שמנות.
מחירו 105 ₪.

טעימת אורך יתיר קברנה סוביניון בצירי 2007, 2006, 2005
מופק מענבי קברנה סוביניון מכרמי יער יתיר שונים, אשר התבגרו בנפרד, בחביות עץ אלון, במשך כשנה, לפני יצירת הממסך הסופי. שוב, ניתוץ מיתוס הכרם היחידני, שרבים מתגאים בו. ערן מעדיף ענבים מכרמים שונים, באותו אזור, כאשר כל אחד תורם את מיטבו חלקו לממסך הסופי.
שלושת היינות מרשימים ביותר, אך ניתן להבחין בדקויות מסויימות המבדילות ביניהם. אחוזי הממסך אינם זהים. ה 2007 מורכב מ 85% קברנה סובניון, 9% מלבק ו 6% שיראז. ה 2006 מורכב מ 85% קברנה סוביניון ו 15% פטיט וורדו. ה 2005 מורכב מ 85% קברנה סוביניון ו 15% שיראז.
לכל השלושה גוף מלא, פירותיות ומינרליות נאותים, חומציות וטאנינים באיזון מושלם וסיומת ארוכה מאד. מרבית הטועמים הצביעו על ה 2005 כטוב ביותר, או אולי הנגיש ביותר, לטעמם, אבל, מה לעשות, יינות בציר זה וגם יינות בציר 2006, כבר אזלו מזמן וניתן לרכוש רק את ה 2007 במחיר 140 ₪.

יתיר שיראז 2007
כקודמיו, מבוסס על ענבים, שיראז במקרה זה, אשר נבצרו בכרמים שונים ביער יתיר, התיישנו כשנה בנפרד, בחביות עץ אלון, לפני יצירת הממסך הסופי. פרט מעניין במיוחד – בממסך הסופי ישנה תוספת מזערית, 2% בלבד, של ויונייה, סגנון המקובל מאד בעמק הרון הצפוני, במיוחד בקוט רוטי, בו הסירה מתקשה להבשיל, עקב הקור השורר שם, ולכן, באופן מסורתי, מוסיפים כמות קטנה של ויונייה, אשר מרככת את הטאנינים ותורמת גם לצבע היפה הבוהק של היין, בעיקר בגלל הקליפות שלו. הויונייה גם ממתן את הריח הבשרי והמעושן של הסירה. 2% משמעותיים ביותר! ליין צבע סגול כהה מאד, גוף מלא, מבנה מוצק וטאנינים מרוככים. חומציות, לטעמי, גבוהה מאשר ביינות הקודמים, אך עדיין באיזון מלא עם שאר המרכיבים. מעט מחוספס, אפילו עם רמז קל של מרירות בבליעה, אבל בסה"כ יין מצויין, שרירי מאד, בעל סיומת ארוכה יבשה.
מחירו 145 ₪.

יער יתיר 2007
יין הדגל של יקב יתיק, היין אשר אחיו מבציר 2003 זיכה אותו בניקוד הגבוה ביותר שניתן אי פעם ליין ישראלי, ציון 93, על ידי רוברט פרקר, מבקר היין הנחשב ביותר בעולם. (הדעות על רוברט פרקר יכולות להיות חלוקות, אבל הוא זה שיכול להרים או להפיל יקבים מסויימים, או שנות בציר מסויימות, בבורדו, כך שכדאי לקחת אותו ברצינות, כאשר הוא מחמיא ליקב ישראלי). להפקת יין זה, משתמשים ביקב בענבי חלקות אשר הניבו, בכל שנת בציר, את היינות הטובים ביותר. ערן מסביר כי כל העשייה בכרמים וביקב, מכוונת לרמת "יער יתיר" אבל ליין הדגל, אשר נושא את השם המחייב "יער יתיר", נבחרת העילית שבעילית. גם הממסך משתנה מבציר לבציר, בהתאם לאופי של הבציר, במטרה להבליט את האופי המיוחד של כרמי יער יתיר. בבציר 2007 מורכב ה"יער יתיר" מ 50% קברנה סוביניון, 36%פטיט וורדו, 7% מלבק ו 7% מרלו, כאשר כל אחד מהזנים תורם את המיטב שבו, לממסך הסופי. היין מתבגר כ 18 חודש בחביות עץ אלון צרפתיות והוא מתאפיין בצבע אדום כהה מאד, ניחוחות וטעמים מורכבים ועשירים, ההולכים ומתפתחים בכוס. יין נפלא מכל הבחינות. גם עוצמתי וגם אלגנטי. גם טאניני וגם בעל חומציות מרעננת. איזון מושלם וסיומת שאינה נגמרת. איך כל זה קורה? תשאלו את ערן. אין ספק שכשרונו היינני, הוכחמעבר לכל ספק. ה"יער יתיר 2007" נושא תג מחיר של 250 ₪, לא זול, אבל ברמות מחיר זה (הוא לא היחיד כיום. ישנם יינות ישראלים שעברו את רף ה 300 ₪) הוא הטוב ביותר שטעמתי.

התלהבות הטועמים היתה רבה. תודה לערן ולאתי על בוקר חוויתי, טעים ומהנה. לחיים!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות