שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

היינות המעונבים של מרגלית

כתב וצילם: ישראל פרקר
יקב מרגלית חונך 4 יינות חדשים מבציר 2009. ד"ר מרגלית מספר עליהם ועל הכרמים.

 02/04/2011
 
כתב וצילם: ישראל פרקר

יקב מרגלית חונך יינות חדשים מבציר 2009 . זהו הבציר ה21 של יקב מרגלית הנחשב לאחד מראשוני יקבי הבוטיק שהוקמו בעת החדשה בארץ. היינו אורחיהם של אנשי היקב, ד"ר יאיר מרגלית, צילם ישראל פרקרבנו אסף מרגלית, רמי לבנה, ועודד שוהם, באירוע במסעדת מול ים, בו הוצגו לפנינו ארבעת היינות החדשיםיקב מרגלית הוא יקב משפחתי קטן שהוקם ב-1989. לבעלי היקב, יאיר מרגלית ובנו אסף היה יחס מועדף לזני בורדו הקלסיים קברנה-סוביניון, מרלו וקברנה-פרנק, ולכן היקב התמקד בייצור זנים מיינות יינות אלה עד כה. לפי דבריו של ד"ר מרגלית בעתיד הם יטעו עוד זני ענבים בכרמים שלהם וגם כאלה לייצור יינות לבנים.(חידוש ביקב הוותיק)

היקב מדורג בצמרת יקבי האיכות בארץ ובדרך כלל הוא פתוח לטעימות ולמכירות לחובבי היין רק בסופי השבוע הסמוכים לחג הפסח, מדי שנה. יתרת היין משווקת לחנויות ומסעדות בישראל, וחלק קטן גם נמכר לייצוא.

בשנים הראשונות היה היקב בכפר-בילו, סמוך לרחובות. ב- 1994 עבר היקב למיקומו הנוכחי, בפרדס הנמצא בדרומה של חדרה. היקף היצור של יקב מרגלית גדל מ- 1,000 בקבוקים ב- 1989 להיקף הנוכחי היציב שנים רבות של כ 20,000 בקבוקים.

ד"ר מרגלית שהנחה את האירוע וסיפר על היקב והיינות תוך כדי טעימתם הדגיש שהיקב נעשה בוגר יותר בגישה שלו כשהקו המוביל שלו הוא לעשות יינות פחות בומבסטיים, ויותר מעונבים, אלגנטיים, רגועים
שנת 2009 הייתה שנה בלתי משופעת בגשמים ולכן היבולים בכל הכרמים היו מצומצמים והיינות יותר מרוכזים.

את עיקר דבריו אני מביא בסרט הוידאו הבא שצילמתי באירוע הטעימה: