אלול של סוסון ים

22/03/2011
כתב וצילם: אבי הלוי
זאב דוניה מאמין ששילוב הזנים קברנה סוביניון, סירה ופטיט סירה מתאים לחיך ולמטבח הישראלי
המשך »

 22/03/2011
 
 כתב וצילם: אבי הלוי

אלול הוא החודש השניים עשר בלוח השנה העברי וכמו שמות יתר חודשי השנה העבריים הוא הובא מגלות בבל. מקור השם בשפה האכדית במלה 'אולולו' שמשמעותה קציר, והוא בא להביע את העובדה שהגיע סוף הקיץ. גם הבציר מסמל את סוף הקיץ וזה מה שהוביל בקיץ 2000 את זאב דוניה ושוקי ישוב, שותפים לשעבר בעשיית יין, לקרוא ליין הראשון שלהם, בלנד של קברנה ומרלו מבציר 1999, בשם 'אלול'. שנה לאחר מכן נפרדו השניים, בהסכמה הדדית ובידידות רבה הנמשכת עד היום, והקימו כל אחד יקב לעצמו. שוקי ישוב הקים את יקב 'עגור' וזאב דוניה את 'סוסון ים'. באותה הסכמה קיבל זאב דוניה את הזכות להמשיך ולהשתמש בשם 'אלול'. מאז יצאו תחת ידיו של זאב דוניה שמונה יינות אלול החל מבציר 2000. בטעימה הנסקרת להלן נטעמו יינות אלול מהשנים 2003 עד צילם אבי הלוי2008

בימים אלו משיק זאב דוניה את יינות בציר 2008, ביניהם את האלול מבציר זה. דרך ארוכה עשה האלול מאז שנת 2000. הקברנה נשאר הזן הדומיננטי בבלנד אך את המרלו, שהיה בבלנד עד שנת 2002, החליפו בשנים האחרונות זנים אחרים: סירה ופטיט סירה. על הסיבות ל'נטישת' המרלו אומר זאב דוניה: "לדעתי האישית, למרלו הישראלי אין את האיכויות הקטיפתיות והחלקות של המרלו הקלאסי שבמקור, בבורדו, נועד להחליק ולרכך את הקברנה סוביניון. אם נטעם מרלו ישראלי בטעימה עיוורת רובנו נטעה ונחשוב שזה קברנה סוביניון. ולכן, כל הקונספט של הוספת מרלו לקברנה כדי לרככו לא יכול להתקיים. מסבה זו החלטתי להוסיף לקברנה בשלב ראשון סירה ובהמשך פטיט סירה. אני גם חושב ששילוב זנים זה מתאים יותר למטבח הישראלי".

את ענבי הקברנה סוביניון מקבל זאב דוניה מכרם מילס שבמושב כרם בן זמרה ואילו הסירה והפטיט סירה מגיעים מכרמים קטנים של יקב סוסון ים במושב בר גיורא. על הקברנה של מילס אומר דוניה: "אני עובד עם הקברנה סוביניון של מילס כבר מבציר 2002 ואני חייב לומר שכרם זה מפיק ענבים מאוד איכותיים שנה אחרי שנה. דוגמא טובה היא שנת בציר 2010, שהייתה שנה חמה, ובכל זאת הכרם הגיע להבשלה מלאה רק בסוף ספטמבר תחילת אוקטובר, כשלושה שבועות אחרי הכרמים האחרים באזור. כבר בשנת 2002 שמתי לב לאיכות יוצאת הדופן של הענבים מהכרם הזה ואמרתי לעצמי שבאיכויות כאלו כל מה שאני צריך לעשות זה לשים את הידיים בכיסים ולא להפריע ליין להיעשות מעצמו…"

סוסון ים, אלול 2003
בלנד של 85% קברנה סוביניון, 10% סירה ו- 5% פטיט סירה. יש ביין הזה כל מה שאנו מחפשים ביין מתיישן לפני שהוא מגיע לשיא. הצבע, הריחות והטעמים מפתיעים בחיוניותם אם כי הפרי נחלש משהו וטעמי החבית הם הדומיננטיים. הגוף בינוני עד מלא והטעמים חזקים. הטעם השיורי ארוך ומהנה.

סוסון ים, אלול 2004
75% קברנה סוביניון, 20% סירה ו- 5% פטיט סירה. צבע אדום חימר. באף ריחות נעימים של פרי שחור בשל. בפה מתיקות טובה ונעימה, לא מוגזמת. הטאנינים ברמה טובה והיין פשוט מאוד טעים. גם הטעם השיורי ארוך ומהנה.

סוסון ים, אלול 2005
73% קברנה סוביניון, 18% סירה ו- 9% פטיט סירה. היין האהוב עלי בטעימה. הצבע אדום כהה נוטה לשחור. הן הריחות והן הטעמים הם של פרי שחור ובשל. הטאנינים חזקים יותר ביחס ליינות הקודמים. הגוף למעלה מבינוני. המתיקות והחמיצות משלימים יפה זה את זה. את היין הזה אפשר להשיג כיום ביקב במחיר נוח.

סוסון ים, אלול 2006
75% קברנה סוביניון, 20% סירה ו- 5% פטיט סירה. צבע אדום ארגמן. האף יותר נדיב מהיין הקודם, הריחות יותר מתפרצים. הגוף די מלא, המתיקות נמוכה והטאנינים טובים. הטעם השיורי קצר יחסית. היין נעשה עוד יותר מהנה ככל שהוא שוהה בכוס ומתאוורר.

סוסון ים, אלול 2007
75% קברנה סוביניון, 20% סירה ו- 5% פטיט סירה. צבע כצבע אדמת חמרה אדומה. באף ריחות טובים של פרי בשל מעורב בפרי צעיר. בפה הטעמים פחות מהנים והתחושה הכללית שהיין רדום משהו. ייתכן שזה ישתנה כאשר היין יצבור ותק ויתיישן.

סוסון ים, אלול 2008
72% קברנה סוביניון, 14% סירה ו- 14% פטיט סירה. יופי של יין. חגיגה של צבע, ריחות וטעמים. היין אדום כהה, כמעט שחור. באף ריחות דובדבניים מאופקים ההולכים ומשתחררים ככל שהיין שוהה פתוח בכוס ונושם. בפה איזון מצוין בין מתיקות, חמיצות וטאנינים. גוף מלא ומרוכז. טעם שיורי ארוך ומהנה. נמכר ביקב במחיר מדף של 135 ש'.

ביחד עם האלול 2008 מוציא יקב סוסון ים לשוק בימים אלו את האנטואן 2008 – בלנד של סירה גרנאש ומורבדר. יין טעים מאוד, בעל גוף מלא ומתיקות-חומציות נעימים. נמכר ביקב במחיר מדף של 125 ש'. כמו כן מוצע לקהל יין חד פעמי בשם קוהלת 2008 – בלנד שרובו (66%) פטיט סירה והיתר סירה וקברנה סוביניון בחלקים שווים. זהו יין חזק ועוצמתי שצבעו כצבע דיו, בעל גוף סמיך ומלא וטעם שיורי חזק וממושך. היין הזה נמכר ביקב במחיר 180 ש', מוגבל לבקבוק אחד ללקוח.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *