שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקור ביקב שושנה

ישראל פרקר

כשביקרתי ביקב שושנה ביום שישי בבוקר, עם חברי מועדון היין של עופר יוכלמן, חלצה שושנה פקקים מ-9 בקבוקי יין, שהיא מייצרת ביקבה הקטן כבר 11 שנה, ומזגה את היין לכוסותינו תאבות היין. ההתחלה הייתה בערב שמחת תורה 2006, וממש הגענו סמוך ליום ההולדת.
גם שמן זית מייצרת שושנה. בין לגימה ללגימה מהיין טבלנו פרוסות לחם שהיא אפתה, בשמן הזך, נגסנו מעגבניות טעימות ונהנינו מהאווירה אפופת היין שהשתלטה על המקום.

כששאלתי את שושנה מדוע היא עושה יין, היא ענתה בקצרה: "מפני שאני אוהבת לעשות, ליצור, ויין זו עשייה…"
על קירות חדר המבקרים, בצריפון המרכזי של היקב, תלויות הרבה תעודות זכייה במדליות, בתחרויות רבות, עדות להצלחת היצירות – יין יקב שושנה.

נושא הטעימה היה חדש מול ישן. טעמנו 4 זוגות יינות וקינחנו בפורט, מתוק, רב אלכוהול וטעים.
הזוג הראשון היה רוזה 2016 מול רוזה 2013 מענבי סירה מבקעת הנדיב. וכאן ההפתעה הראשונה. הרוזה של שושנה שוהה בחביות. זה מ2013 שהה בהן 18 חדשים. הוא היה הרבה יותר פתוח ונעים לשתייה מחברו הצעיר שנמזג מהחבית. הייתה לו חמיצות נעימה ורגועה בפה. הצבע קצת יותר כהה ואדמדם בהשוואה ליינות רוזה אחרים "מפני שאני אוהבת צבע…".

המשכנו עם קברנה פרנק מכרם בכפר שמאי. 2010 מול 2013. "אני אוהבת את הזן הזה מאוד ולכן החלטתי לייצרו." אהבתי יותר את ה"קשיש" יותר מ2010. בהתחלה נבהלתי. הרגשתי פיצוץ של גוף בפה. אבל תוך מספר דקות ועירסולים היין התמתן והתענג. הרגשתי חזק את טעם גרגרי הענבים בפה, שאני אוהב לחוש בו. מסקנה חשובה לכולם: לא מחליטים אם יין טוב טו לא מספר שניות לאחר מזיגתו לכוס. חובה לתת לו לנשום, להתאושש.

הזוג הבא היה קברנה סוביניון הראשון שנוצר ביקב ב2006 מול הצעיר מ2012. 36 חודשים בחביות (לא כל כך מקובל). ענבים מכרם שעל, הצפוני. היין היה צריך לעמוד בכוס יותר זמן כדי להיגמל מטאניני וטעמי העץ. מעניין !!!

כמה דקות מלאות בשיחות רעים בין המתכנסים תחת עצי החרוב והזית שבחצר, ולכוסות נמזגו הבלנדים מ2006 ו2011. קברנה סוביניון + מרלו +קברנה פרנק + סירה. שלל זנים (טכניקולור)
ה2006 השתבח בכוס ולגמתי ממנו עוד ועוד. לאחיו הצעיר ארע משהו. הפה שלי לחש לי שהוא שטוח מדי עם חומציות רדודה….

כיף חברתי, זה היה במשך מספר שעות של בוקר שישי אוורירי ונעים. בין השאלות שנשארו לי על קצה הלשון ללא תשובה הייתה אחת, מסקרנת. כל היינות שטעמנו היו עם צבע מאוד אדום כהה. איך זה?

שיהיה בהצלחה לשושנה. לחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות