שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מסעדת ג'ונתן פוד קלאב במתכונתה הנוכחית נסגרת 

 רשת מסעדות קפטן קארי עם הפנים לאירופה

מסעדת ג'ונתן פוד קלאב של השף יונתן רושפלד מסיימת פעילותה. 

מסעדת ג'ונתן פוד קלאב ששימשה בחודשים האחרונים כבמת היצירה של השף יונתן רושפלד בה הוא לא הפסיק ליצור ולרגש נמצאה בחלל שקשה לתת בו את החוויה האינטימית והמורכבת שאותה ביקש רושפלד להעניק לסועדיו. כדי לחדד את חווית הבילוי הוחלט על סגירת המסעדה עד למציאת לוקיישן אינטימי יותר, שיאפשר לחבר גם חווית בילוי אחרת, מהודקת יותר לאוכל שמוגש.

במקביל, רשת מסעדות הפאסט קזואל ההודי "קפטן קארי" של השף יונתן רושפלד ושותפיו, המונה כיום 2 סניפים בתל אביב (שרונה מרקט ודיזנגוף) במגמת התרחבות. בימים אלו בוחנים ב"קפטן קארי" הצעות ההתרחבות לכמה לוקיישנים באירופה, במקביל לפתיחת סניפים נוספים בארץ.

השף יונתן רושפלד : "מאוד אהבתי לבשל בחלל שלי עבור מי שבא לסעוד ולהתנסות יחד איתי בשילובי טעמים מעניינים. אבל טעמים זה לא מספיק והעלויות התפעוליות הן גבוהות ליצירת אוכל שכזה. בעולם הדיגיטלי המהיר ניתן לעשות גם אוכל טעים כפי שיצרתי בקפטן קארי.

כשהייתי בדנמרק השבוע וביליתי שם  הרגשתי שיש שני קצוות בעולם הזה . אוכל אינטימי  ומולו אוכל quick casual שאינו דורש את המגע שדורש הבישול האינטימי. אני מחפש כמו כל אמן את המקום האינטימי הזה לבשל עבור הסועדים שלי".

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות