שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימה מעולה ביקבי האלה

מאת: אופירה בירון ואורן כהן
חבורת חובבי יין נפגשה ביקב עמק האלה עם היינן דורון רב הון שסיפר על היקב ויינותיו ואף הטעים אותם.

14/03/2011
  מאת: אופירה בירון ואורן כהן

כל ביקור ביקב האלה, ומפגש עם דורון רב הון, אשר כשמו כן הוא, מהווה מפגש חוויתי ומעשיר וכך היה גם הפעם, עת הגענו, חבורת חובבי היין אל המקום

סביב שולחן ערוך, כשלפני כל אחד מאתנו שלוש כוסות,לצורך טעימות השוואתיות, סיפר דורון על דרך עבודתו ביקב ופרש את ה"אני מאמין" שלו, כבוגר בורגון הנמצא ביקב כעשור שנים והשיב בפרוט על שאלות הנוגעות לתחום יצור היין, תקלות ופגמים, ציפיות ומימושן, יכולת ניבוי לגבי יכולת ההתיישנות, חוש הריח והטעם ועוד.

דורון הסביר כי יקב האלה, מראשית דרכו, מכוון את גישתו ותפיסת עולמו ליינות מתיישנים. נכון, אפשר לשתות כל יין בצעירותו, אבל, מה לעשות, ישנם יינות, אשר מתחילים להביע את עצמם רק מספר שנים לאחר הבציר. לכך הם מכוונים ואכן, רק עכשיו, מוציאים לשוק את יינות בציר 2007, כאשר מרבית היקבים, כבר מוכרים את בצירי 2008 ואפילו 2009.

את רשמי הטעימה הכין חבר ותיק ומוערך של חבורת היין שלנו, אורן כהן.

תודה לדורון ולצוות היקב בשם כל החבורה. נהננו מאד ואף לקחנו עמנו את הטעמים עמנו (בבקבוקים) ומבטיחים לשוב, לבקר ולטעום.

רשמי טעימה
אורן כהן

שרדונה 2010 (ללא חבית)
זו טעימה מוקדמת של יין שטרם בוקבק למכירה. היין בעל צבע זהוב בהיר, עדיין לא צלול ומעורפל קמעא. יין צעיר זה מעלה באף שלל ניחוחות פרי עדין ונעים עם גוון טרופי של גויאבה, פסיפלורה ומנגו. בפה מתגלה יין רענן וטרי עם טעמי פרי עקביים לאף. חמיצות עדינה מאזנת היטב את הפירותיות ומשלימה את המרקם. לחינניות מוסיפה נימת תסיסה מבעבעת קלילה.
יין טוב מאוד שעתידו לפניו, הגם שכבר עתה מספק הנאה וחוויית לגימה.

שרדונה 2010
זו טעימה מוקדמת של יין שטרם בוקבק למכירה היין בעל צבע זהוב צלול ובוהק. יין צעיר זה מחלקת כרם אדרת תסס בחביות עץ , מהן 30% עץ חדש, ועבר תסיסה מלולאקטית מלאה.
בשלב היולי זה האף עדיין מעט סגור, אך משדר רמזים קלים ועדינים שלפרי בגוון טרופי משולב בריחות חמאה ועץ עדין. בפה מתגלה יין צעיר אך מגובש, עם טעמי פרי עקביים לאף. הפרי הטוב משולב בחמאתיות ואגוזיות וונילית. בולט לטובה האיפוק במרכיבי הטעם – בחיך מתגלה שרדונה טיפוסי בעל נוכחות, הגם שאף מרכיב אינו מוגזם , אלא במינון עדין ומאופק. השימוש באפקט החבית מושכל ומאוזן היטב. לשרדונה זה גוף בינוני וסיומת ארוכה. אין ספק שעתידו לפניו.
זהו יין טעים מאוד (לאוהבי הז'אנר – אני אישית מעדיף את קודמו).

קברנה  סוביניון 2010
זו טעימה מוקדמת של יין שטרם בוקבק למכירה. זהו קברנה מהכרם הגבוה בנס הרים ששהה בחביות עץ אלון לא חדש מספר חודשים. צבעו אדום ארגמני כהה ואלגנטי. באף מורגשת בשומת פירותית מודגשת ונעימה עם מאפייני קברנה סוביניון טיפוסיים – פירות יער שחורים,שזיף ופלפל. בפה טעם עיקבי לאף , שופע פירותיות אופיינית לקברנה ברמת עוצמה שופעת ומרשימה. בהחלט מורגשת השפעת עץ, אך הפרי הוא הדומיננטי. למרות היות היין עדיין צעיר וטאני הרי הוא כבר טעים ונעים בחך.
בשלב זה עדיין אין זה יין מורכב ואלגנטי, אבל התוצאה מוצלחת ונגישה לשתייה מיידית, ואין ספק שהתפתחות נוספת בחביות ויישון היין כמוגמר יביאו ליין עניין ומורכבות מיוחדת.

מרלו 2010
זו טעימה מוקדמת של יין שטרם בוקבק למכירה היין מגיע מכרם אדרת ושהה מספר חודשים בחביות עץ אלון ברובן חדשות. צבע ארגמן בורדו בוהק ומרשים. באף עולים ניחוחות קלאסיים של יין מרלו , עם שילוב נעים של פרי שופע ועץ אלון עדין. בפה מורגש גוף מלא , והיין מפגין עוצמת פרי מדהימה.
בפה מתגלה יין מצוין, שלמרות ראשוניותו ועפיצותו מפגין מיוחדות ונגיעות אלגנטיות, הנובעות משילוב מאוזן של פרי מצויין, מינרליות עדינה ועץ מידתי. היין מצליח להיות עוצמתי אך גם רב מימדי בעת ובעונה אחת. ליין לא רק נוכחות אלא גם טעם שיורי עקבי בחך. יין מצויין, ועוד עתיד להשתבח.

שרדונ ה 2006 (ארכיון)
יין בצבע צהוב – זהב, עם אף עשיר ושופע של פירות טרופיים עם חמאה ועץ אלון קלוי בעוצמה מודגשת ועשירה. היין בעל נוכחות וגוף מלא. בפה בולטת מצד אחד העוצמה של הפרי הבשל והמורכב ומצד שני השפעת החבית והיישון באלמנטים של עץ וחמאה עם דבשיות אגוזית. אף על פי כן היין שומר על רעננות ואיזון טובים, והאלגנטיות והמורכבות נובעים מאיפוק ואיזון מושכל של המרכיבים.
יין מצויין – כמובן לאוהבי הסגנון.

שרדונה 2007 (UNOAKED)
יין בצבע זהוב עדין מעט חיוור , עם אף נעים ועדין. בולטים גווני פרי טרופי , אפרסק בשל ותפוחים עם מינרליות פרחונית מיוחדת. היין בעל נוכחות מעודנת וגוף קל עד בינוני. בפה בולטת פירותיות נטו ללא כל השפעת חבית ועץ, אף על פי כן היין בעל אופי מיוחד: עדין ואלגנטי, עם מורכבות טעמים מעודנת ומרשימה. בולטת ההרמוניה בין הפרי הבולט אך מאופק והחמיצות הראויה. הרעננות, הפריכות והמינרליות מהווים הפתעה נעימה יחסית לאזור החם וגיל היין. ליין טעם שיורי ארוך ומענג. יין מעולה.

מרלו 2002 (ארכיון)
ליין צבע ארגמני כהה עם מעט גוונים חומים. באף מורגשת מורכבות אלגנטית של עוצמת ניחוח מודגשת של פירות יער שחורים ואדומים, תיבלון מתקתק ועץ אלון המשולב במגע וונילי.
ניכר גוף בינוני-מלא עם איזון מצויין בין רמת טאנינים וחמיצות. היין נמצא כנראה בשיאו או אולי מעט מאחוריו. בתחילה לאחר מזיגתו הרושם נהדר, אם כי לאחר זמן ממושך בכוס האפקט מעט מתעמעם. בכל אופן מדובר ביין מוצלח מאוד, עם איזון טוב, אף מהנה ותחושת חיך יפה וארוכה.
יין ברמה גבוהה ומספק חוויית שתייה מענגת.

מרלו VC 2003
ליין צבע בורדו כהה מרשים. ארומות מענגות ומורכבות עולות מהיין – שכבות שונות החל מליקר דובדבנים מתקתק דרך עץ אלון מעודן ומעט קפה ותבלינים. בפה ניכר גוף מלא ומורכב, המשלב פרי רב שכבתי נהדר בטעמו עם חמיצות נעימה. היין מרשים בשכבתיות מרכיביו ובעל נימות אלגנטיות , ומצליח להיות בו זמנית שופע ועוצמתי, אך גם מעודן וארומאטי. היין בעל סיומת ארוכה ומענגת. מוכן לשתייה כעת, אבל בוודאי יחזיק זמן ממושך. כנראה, יין מעולה זה הינו הבולט בטעימת האדומים !

מרלו VC 2004
ליין גוון כמעט שחור אטום. באף גוון שופע ופירותי, אמנם לא אלגנטי אבל בעל נוכחות חזקה של עץ ופרי חם. היין בעל גוף מלא ובחיך מתגלים מאפייני מרלו די ברורים של פרי בשל וחמיצות די נמוכה. למרות שאינו מגלה מורכבות הוא טעים ,עוצמתי ומוכן לשתייה. יין טוב מאוד, אולם נופל מקודמיו לסדרה.

מרלו 2007
צבעו אדום צלול בוהק. האף מורכב ומעניין ומשלב גוון רעננות ופירותיות טרייה עם ניחוחות של פירות אדומים ואף שחורים. בפה מתגלה יין מרשים עם מרקם עשיר של טעמים בעלי אופי עדין ואלגנטי. זו אינה פצצת פרי בשל וחם , אלא יין בעל גוף בינוני המפגין הרמוניה של איזון מצוין בין המרכיבים. לאורך זמן בכוסית היין הולך ונפתח ומגלה רבדים מורכבים נוספים.
יין מצוין שעתידו המסקרן לפניו.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות