שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ד"ר אילן אבוטבול והבלנדים

כתב וצילם: ישראל פרקר
ד"ר אילן אבוטבול הוא מומחה לביולוגיה של מחלות לב ומוח וגם לבלנדים של יינות.

 29/01/2011

 כתב וצילם: ישראל פרקר

שמעתי על ד"ר אילן אבוטובול כבר מזמן ולאחרונה נפגשתי איתו באקראי. הייתה זאת הזדמנות מצוינת בשבילי להכיר מקרוב את הד"ר למדעי המוח שהוא גם מומחה לבלנדים (ממסכים – לפי חידושי האקדמיה ללשון עברית.) ואפילו פיתח שמרים מיוחדים ליין.

לפני 15 שנים הגיע ד"ר אבוטובול לארץ. הוא למד ביולוגיה במכון ויצמן לתואר ראשון וגם דוקטורט והמשיך בלימודיו היין באוניברסיטת מונפלייה בצרפת. במסגרת לימודי היינות הוא פיתח שמרים מיוחדים המשווקים בבורדו ובבורגונדי בהצלחה כבר כ8 שנים.

אילן חזר לארץ לאחר עבודה והשתלמות ביקבים בצרפת ובצ'ילה ועבד כיינן ביקבי ברקן וצרעה. משנת 2004 התחיל אילן לייעץ ליקבים בארץ כשהתמחות שלו היא הבלנדים.
אחרי שהייננים מיישנים את היינות הזניים בחביות העץ מייעץ להם אילן ובונה את הבלנדים הסופיים. את כישרון בניית הבלנדים הוא פיתח כבר בברקן שם היה אחראי על הבלנדים והיישון בחביות העץ. פעילותו כשופט בתחרויות יין שונות בחו"ל סייעה לו בהבנה איזה יינות אוהבים חובבי היין וכיצד כדאי להרכיב אתה בלנדים בהתאם לכך. בניסיונו ובחושיו החדים יכול אילן לנחש איך יתנהגו היינות ויתפתחו בעתיד ובהתאם לכך נעשה עירבוב היינות המרכיבים את היין הסופי. אילן מספר שיקבים רבים להם ייעץ זכו בפרסי הוקרה ובמדליות שונות על יינות הבלנד הטובים שלהם

היין בארץ התפתח מאוד ב10 שנים האחרונות אומר לי הד"ר כששאלתי אותו בנושא. "אם הייתי צרפתי מבורדו הייתי מאוד גאה מקנא בהתקדמות ענף היין בארץ במהירות כזאת." הוא אומר כשחיוך רחב של שביעות רצון מתפשט על פניו.

על מה בעצם היה הדוקטורט שלך? שאלתי בסקרנות את אילן.
"עבודת הדוקטורט שלי הייתה על מחלות לב ובמוח והתמקדתי בחומר רזברטרול ופליפנול. רק בסוף הדוקטורט הבנתי שבעצם מדובר על החומר העיקרי שנמצא בקליפות ענבים האדומים. כך מוסברת ההשפעה הטובה של היין האדום על מחלות הלב. החומר הזה מנקה את הצינורות, מנקה ורידים ועורקים, מוריד את הכולסטרול הרע מהדפנות, מסיר סתימות ומונע גם לחץ דם גבוה."

זהו בעצם הקו המקשר בין שני התחומים בהם עוסק ד"ר אילן אבוטבול, מחלות לב ויין. הד"ר משמש אף כמרצה באוניברסיטת הנגב בבאר שבע ובאילת.

אז מה אתה אומר לנו לסיכום ? שאלתי. הרי יש יקבים רבים הגאים דווקא ביינות הזניים שלהם.
אילן לא היה צריך לחשוב הרבה לפני שענה לי: " אני משוכנע שהבלנד עדיף בהרבה על יין זני". קובע אילן בפסקנות . "ההוכחה היא יין בורדו שם עושים רק בלנדים. מיינות האזור. הבלנד מעצים את התכונות של כל זן בניפרד."

תשובות נוספות מאילן בנושא בלנדים בטלפון 054-6836626

צילמתי בווידאו את הפגישה בינינו: