שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

נתיב היין של יוסי יודפת

כתב וצילם: אבי הלוי
יוסי יודפת, מהכפר האקולוגי כליל שבגליל המערבי, הגיע ליין מתוך עניין ונשאר מתוך אהבה.

 08/01/2011
 
 כתב וצילם: אבי הלוי

 

"הגעתי ליין מתוך עניין ונשארתי מתוך אהבה", אומר יוסי יודפת, בן קיבוץ רביבים החי כיום בכפר האקולוגי כליל שבגליל המערבי. לפני ארבע שנים למד עשיית יין במכללת תל חיצילם אבי הלוי והוא מפיק כ-4500 בקבוקים בשנה ביקב שלו, יקב עבייה. היקב קרוי על שם רכס הרים המפריד בין ביתו בכליל לבין קיבוץ יחיעם, שם ממוקם היקב. את עולמנו מחלק יודפת לצרכנים ויצרנים – ויש לו תובנה ברורה לגבי החלוקה הזו – הוא בחר להיות בצד היצרני של המשוואה. "חיפשתי מוצר מזון שלא מתכלה מהר בדומה לדבש אותו מייצרת אחותי בכוורת האורגנית שלה. איך שהוא הנסיבות הובילו אותי ליין ולמדתי לדעת שזה מעניין אותי בצורה שלא תיאמן. כך נפתח לי נתיב ללכת בו בחיים שלי", מסביר יוסי יודפת.

יוסי יודפת הוא אמן. עיסוקו העיקרי הוא עיצוב תאורת במה והמגע היומיומי שלו עם עולם האמנות משפיע עליו גם בעשיית היין. ליקב הוא קורא "Abaya Winery Art" והוא מצהיר שמטרת היקב, מלבד ייצור יין איכותי, להיות מרכז תרבות ולקדם יוצרים צעירים בדרכם לעשייה עצמאית מקורית. את יינות בציר 2008, המושקים בימים אלו, מקדיש יוסי יודפת לזכרה של מרסדס סוסה שנפטרה בזמן שהיין התיישן בחביות: "המוסיקה שלה משמשת לי מקור השראה ועוזרת לי להיכנס למצב התודעה בו אני אוהב להיות כאשר אני חולם את היין או עוסק בהכנתו", אומר יוסי יודפת. את התוויות של הבקבוקים עיצב האמן נועם דהן, יליד כליל ובאחת מהן נראית דמות הציפור 'אדום החזה' על רקע קולאז" המורכב מטקסטים מהספרות המקצועית על גידול ענבי יין בארץ ישראל בעת החדשה.

פגשנו את יוסי יודפת במסעדת קורדליה, במתחם של ניר צוק, כמה ימים לפני קיומו של פרויקט בשם 'הבלחות' במתחם. "הבלחות", כך מסביר יוסי יודפת, "זהו פרויקט יצירה תרבותית במרחב הציבורי. מטרת הפרויקט להוציא את העשייה האמנותית מחדרי חדרים: האולמות, הבמות והגלריות אל הרחוב, מקומות הבילוי והמרחבים הציבוריים. להגיש יצירה צעירה ומקורית לציבור הרחב, ולבחון את הקשר הבלתי אמצעי של אמן- יצירה- ציבור, במקום בו הקהל הינו אקראי והיצירה מוגשת מחוץ לסביבה המקובלת והסטרילית של אולם, גלריה או מוזיאון". באירוע ניתן יהיה לטעום ולרכוש את יינות בציר 2008.

במפגש טעמנו כמה יינות, חלקם מבצירים קודמים, אך בחרתי להביא רשמי טעימה מהיינות המושקים כעת, וניתנים לרכישה ביקב, יינות בציר 2008:

Le Rouge 2008
דבר היינן: 56% קברנה סוביניון, 40% קריניאן ו- 4% פטי וורדו. "הקריניאן נותן ליין חוט שדרה חזק ויציב ואילו הקברנה סוביניון נותן אלגנטיות ומורכבות". היין התיישן כשנה בחביות עץ אלון צרפתי. השימוש בחביות מאוד מגוון: חלק מן החביות משומשות החלק האחר סבב שני או שלישי, החביות בגדלים שונים כדי 'לשחק' עם שטח המגע בין היין לעץ וכן נעשה שימוש בחביות ברמות קלייה שונות. כל זן עבר בנפרד את התסיסות, אלכוהולית ומלולקטית ויושן בנפרד ששה חודשים לפני ביצוע הבלנד. לאחר מכן התיישן היין המעורב ששה חודשים נוספים.
רשמי טעימה אישיים: ליין צבע חום אדמדם כצבע החימר. באף ריחות פרי נעים, משהו שמזכיר פירות יבשים. בפה חמיצות בולטת אך טובה משולבת בטעמי פרי בשל ונעים לחיך. נמכר ביקב במחיר 75 ש' לבקבוק.

Moon-A 2008
דבר היינן: 50% סירה, 47% קברנה סוביניון ו- 3% פטי וורדו. על היין הזה אומר יוסי יודפת: "היו לי הרבה מחשבות לפני הבציר על אופי היין שאני הולך לעשות והחלטתי שאני רוצה הפעם לעשות יין שיש בו רוך ועדינות, יין שאין בו את האנרגיות של הרוק נ' רול. כך נולד ה- Moon-A."
רשמי טעימה אישיים: זהו היין שאהבתי ביותר בטעימה. הן באף והן בפה היין מעניק ריחות וטעמים נעימים. האיזון מופלא, שום דבר לא 'קופץ' מדי: המתיקות, החמיצות והטאנינים הרכים כולם משתלבים יפה. היין מלטף יפה את החיך והטעם השיורי ארוך וממושך וגורם לך לרצות ללגום עוד ועוד. יופי של יין. נמכר ביקב ב- 90 ש'.

Art 2008
דבר היינן: 51% קברנה סוביניון, 25% סירה, 20% קריניאן ו- 4% פטי וורדו. "יין שמשלב בתוכו את התכונות של היינות הקודמים כאשר הקברנה סוביניון נותן ליין אלגנטיות, הסירה – עושר, הקריניאן – חוט שדרה, והפטי וורדו את ה'עניבה'".
רשמי טעימה אישיים: שוב יין רך ואלגנטי, אם כי קצת יותר 'בועט' מה- Moon-A, ייתכן שיתרכך עם הזמן. בסך הכל יין טוב, מאוזן, מעט יותר כהה מאחיו לבציר. הריח נעים, הטאנינים רכים והחמיצות קלה ונעימה. נמכר גם הוא ב- 90 ש' לבקבוק.

סיכום: יינות יקב עבייה הרשימו אותי מאוד. לטעמי מדובר במשהו שונה ממה שאנו מכירים בעולם היינות הישראליים. יש ליינות אופי שנוטה להיות יותר בכיוון העולם הישן, עד כמה שזה ניתן לביצוע באקלים שלנו. ראוי גם לציין את האמירה הבאה של יוסי יודפת: "אני לא שותה יינות שעולים מעל מאה שקלים ולכן אני גם לא מרשה לעצמי לבקש מחירים כאלו על היינות שלי". יש להניח שאנו עוד נשמע רבות על היקב הזה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות