שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב GEMS  ויינות עם אבני חן

ישראל פרקר

הפעם אביא בפניכם מיידע על יינות הנעשים בצורה מיוחדת שניראה לי שרובכם לא שמעתם עליה מעולם. זהו נושא מעניין ומסקרן.

הכתבה מבוססת על חומר שהגיע אלי מהיקב – יקב   GEMS.
ראשית, למען להוציא מלבכם כל ספקנות לגבי כישוריו של הכורם והיינן של היינות הייחודיים אני רוצה להציג אותו בפניכם:
"שמי עידן דדון, תושב עומר ואני נלהב ליצור דברים חדשים. אני בעל תואר ראשון בהנדסת מערכות מידע, ותואר שני במנהל עסקים למצטיינים )שניהם מאוניברסיטת בן גוריון(.

הקמתי והובלתי את NoSolo כדי לגשר, באפליקציה מיוחדת, על הפער בין חוויות פיזיות ודיגיטליות, והרצון של אנשים להיפגש עם אחרים בקרבת מקום בו הם נמצאים לצורך, שיתוף והנאה מפעילויות שונות.
לפני כן, הקמתי את MultiDine, חברת חומרה ותוכנה שהתמקדה בלימוד הרגלי אכילה של לקוחות והעדפות לצורך מתן המלצות אישיות לגבי מה לאכול ואיפה. הפרוייקט כולל שולחן דיגיטלי מיוחד ומעניין, למסעדות.
מאז 2008, אני מטפח כרם בעומר ומייצר יין בתהליך מיוחד, שבו גבישי קוורץ מוכנסים ליין לפני ביקבוקו. זהו תהליך חדשני המשלב בין מדע ורוח לצורך השבחה והעשרה של היין. רשמתי פטנט על התהליך בשנת 2009."

מתברר שלפני שלב הביקבוק, נבחרים הגבישים המתאימים ביותר ליין ע"פ מאפייניו, ומתחילים בתהליך נוסף של התבגרות היין שנמשך כחודש ימים. תהליך זה עוסק בחשיפת היין לאבני הקווארץ בתקופה שבה נוצרת השפעה חיובית על היין. לאחר החשיפה הנדרשת, היין מופרד מהאבנים ועובר לשלב הביקבוק. מספר היינן, עידן.

כרם ויקטוריה, כרם אורגני, בשטח של  4דונם בעומר (דרום הארץ), ניטע בשנת 2006.

עידן מספר שבשנה הראשונה לתואר הראשון שלו בהנדסת מערכות מידע, הוא הבין שלא יצליח לספק את אהבתו לגפן רק ברכישת יין מהחנויות, והחליט להתחיל מסע של נטיעת כרם משלו, גם כתוצאה של חיבור טבעי לאדמה שכנראה ירש גנטית מסבו ומאביו. מאז , אביו וכל משפחתו הקרובה הפכו למעריצי יין ותורמים את עזרתם בכרם וביקב הבוטיק GEMS שהקים.

היקב מייצר כ2,500 בקבוקים, וכולם עוברים תהליך השבחה באמצעות אבני הקווארץ.

מהיכן בא לך הרעיון המיוחד הזה?
עידן : "יום אחד נכנסתי עם חבר לחנות קריסטלים, שם הבחנתי בעובדה כי אנשים רוכשים אבנים עם מאפיינים רוחניים.
הייתי בטוח שמדובר במתיחה, חקרתי קצת יותר לעומק את הנושא וגיליתי שיש חברות שמייצרות תמציות מאותם האבנים (מבוססות על מים ואלכוהול), תמציות שבעצם משתמשות בתכונות של האבנים ע"י "תדרים"  שמוקרנים מהן, כאשר האלכוהול הוא החומר שמשמר אותם.
 מיד חשבתי לעצמי, אם יין הוא בעצם שילוב של מים ואלכוהול, האם ניתן לשמר את אותן התדרים הבונים גם ביין? ניראה שכן"
הרעיון השיווקי/עסקי שעמד מאחוריו היה לייצר יין שמועשר בתדרים של האבנים, למשל,  יין מועשר בתדרים של אהבה (רוז קווארץ) לחג האהבה.

לאחר בחינה של שימוש ברעיון הזה בעולם, מצא עידן כי הוא הראשון שעוסק בו, ובעקבות כך החליט להזדרז ולרשום את התהליך של ייצור יין בשילוב אבני חן, כפטנט.
במהלך התהליך הזה וכהוכחה לעצמו, כמהנדס, הוא חקר את הביסוס המדעי של הרעיון שבמהלכו מצ אמספר תגליות מעניינות במיוחד!

עידן דדון מספר על הרקע המדעי שמאחורי התהליך:
אבני הקוורץ אובחנו במשך שנים רבות כ"סוללה של הטבע" כאשר הן טעונות במטען חשמלי. כאשר האבנים מגורות, ניתן לראות בתנאי מעבדה כי הן פולטות אלקטרונים חופשיים.
תהליך החימצון של היין הוא תהליך חשמלי שקורה ביין, כאשר המגע עם החמצן גורם לבריחה של אלקטרונים חופשיים וכתוצאה מכך לחוסר איזון ביין.
לאבני חן ולגבישים יש מבנה מולקולרי ייחודי המועברים אל הנוזל. לסידור המולקולרי הקבוע של המבנים הגבישיים השפעה אנרגטית המייצבת את התאים והמולקולות בגוף הפיסי.
דוקטור ריצרד גרבר ((M.D מחבר ספר רפואת תדרים כותב שלכל דבר בטבע יש תדר מולקולרי. כלומר, האלקטרונים מסתובבים מסביב לגרעין התא, בקצב מסויים הנקרא תדר. אנו עשויים מחומרים שונים, לכל איבר ואיבר יש תדר.
כאשר מתרחשת בעיה באחד מהאיזורים בגוף, חל שינוי בתדר האיבר הפגוע, אך לעומת זאת תדר האבנים לא משתנה.התהליך המשלב בין האבנים ליין מאפשר העתקה של אותו התדר אל היין, ובכך גם משפיע עלינו.
"התדר" הוא תדר חשמלי אשר ניתן למדוד אותו עם מכשיר בשם "Bicom"  המודד שדה אלקטרומגנטי בתדרים של 1-25 הרץ.

עידן ביצע את הניסוי הבא: נטעמו יינות מ 10 בקבוקים בטעימה עיוורת, 8 מהם הגיעו מאותו המיכל 3 ימים קודם לכן, ושניים מהם שהו לתקופה של חודש ותקופה של שנתיים בקרב האבנים. במהלך הניסוי נערכה קבוצת מבחן עם יין זהה מהמיכל שלא עבר את התהליך שהושווה עם כל אחד מהיינות שהה עם אבני החן.
"במהלך הניסוי ראינו גם תלות בין יין שעבר תהליך עם קווארץ מסויים לאיזור ספציפי בגוף, כאשר אבן הרוז קווארץ עבדה באופן ישיר על איזור הלב, ואבן האמטיסט פעלה על איזור הראש." מסכם עידן.

התרומות שאובחנו ביין שטופל עם אבני חן:
ריכוך טאנינים
שינוי ארומתי
העצמת הטעמים
תיקון לחימצון יתר
שינוי המבנה המולקולרי של היין
העשרה אנרגטית

יינות יקב GEMS
ליקב שתי סדרות יין : סדרה המתיישנת כשנה וחצי בחביות עץ אלון צרפתיות, וסדרה נגישה יותר הזוכה לתיבול עדין יותר של עץהזנים המועדפים הם מלבק, שירז, מרלו ואיזבלה, אותם הם מגדלים בשיטה אורגנית ומהם בלבד מיוצרים יינות היקב . החום הקיצוני ביום והרוח הקרירה הנושבת בין הגבעות שממול לכרמים מאפשרים הבשלת ענבים ללא ללא ריסוסים וטיפולים כימיים.

עידן מספר על יינותיו המשולבים עם אבני החן :
מלבק עם אבן סיטרין
אבן סיטרין ידועה כמגנט לעושר,  אולם עוזרת לא רק במשיכתו אלא גם בשימורו. מעודדת צמיחה, הצלחה, נדיבות לב ומדבקת את הסובבים במזל הטוב.
אם כסף הוא אחד היעדים, סיטרין יכולה להיות הדרך הקלה לשפע ועד שהוא יגיע, כל שנותר הוא ליהנות מהדרך ולמזוג את הכוס הראשונה. מציע עידן.
היין מיושן בחביות עץ אלון צרפתי, הצבעים הכהים, הגוף המלא והסיומת הנעימה יכולים לגרום לחיך שלכם לחייך.
מתאים לארוחת בשרים או כליווי של פלטת גבינות חצי קשות.
מיוצר מענבים הגדלים בשיטה אורגנית בכרם ויקטוריה שבעומר, מקום שבו טבע, אומנות וחדשנות פוגשים את משפחת דדון מידי שנה לעשיית יין שכל אחד יוכל ליהנות ממנו.
היין מיוצר בשיטה ייחודית וחדשנית (WO2011018791 ) המשלבת אבני חן להשבחת היין, הופכת אותו לרך, ארומטי ומהנה לגוף ולנשמה כאחד.

איזבלה עם אבן רוז קווארץ
רוז קווארץ ידועה כאבן האהבה, יעילה בלמשוך אהבה חדשה ,רומנטיקה ואינטימיות, ובחיזוק הקשרעם משפחה וחברים. היא מגבירה את ההערכה העצמית, את האהבה לזולת, לטבע ולכל מה שמעורר את דמיונכם.
בפה ובאף אפשר לחוש במנגו, ליצ'י ואפילו "מלאכים מתנשקים באביב ," ההם שמקיימים את היין הקייצי הזה.  הייחוד שלו מגיע לידי ביטוי מלא בעיקר באותם ימים יפים של שמש ושקיעות יפות.
זהו יין ורוד מענבים צבעוניים בטעמים ומרקמים של פירות אקזוטיים שלא נשכחים מהיין עצמו.  קררו את היין, תכינו את הפירות, הקיץ הגיע ואיתו המון אנרגיות טובות.

מיוצר מענבים הגדלים בשיטה אורגנית בכרם ויקטוריה שבעומר בשיטה ייחודית וחדשנית המשלבת אבני חן להשבחת היין.

שירז עם אבן אמטיסט
אמטיסט מגבירה את היצירתיות והתשוקה, מחזקת את האינטואיציה ואת הדמיון, מאזנת בהירות מחשבתית, מרגיעה ומשמחת. עוזרת בהטמעת רעיונות חדשים, מניעה מחשבות לפעולה והגשמתן.
ידוע שיינות אדומים שמגיעים מאזורים חמים יותר נוטים להיות בעלי טעם פירותי יותר מאחרים. יין זה בעל גוף  מלא ועשיר באלכוהול ויספק טעם שישאר גם הרבה אחרי הלגימה. יתלווה מצויין למנות איטלקיות עשירות ואף לצד סטייק עסיסי.
מיוצר מענבים הגדלים בשיטה אורגנית בכרם ויקטוריה שבעומר בשיטה ייחודית וחדשנית המשלבת אבני חן להשבחת היין.

מרלו עם אבן רוז קווארץ
רוז קווארץ ידועה כאבן האהבה, מאוד יעילה בלמשוך אהבה חדשה, רומנטיקה ואינטימיות, ובחיזוק הקשר עם משפחה וחברים. היא מגבירה את ההערכה העצמית, את האהבה לזולת, לטבע, ולכל מה שמעורר את דמיונך.
היין הוא מסוג היינות שאפשר לשתות בכל סיטואציה, עם בני הזוג, לבד או עם משפחה וחברים. האופי הרך שלו לא מחייב חגיגה גדולה מסביבו.
מיוצר מענבים הגדלים בשיטה אורגנית בכרם ויקטוריה שבעומר בשיטה ייחודית וחדשנית המשלבת אבני חן להשבחת היין.

מופתעים? ספקנים ? גם אני הייתי כך במשך כל כתיבת ועריכת הכתבה. אבל העובדה שמאחורי היקב, היינות והאבנים, נמצא מדען, איש הייטק, יזם וכו', הורידה ממני הרבה חששות לאי אמיתות, או לדמיון פורה. מה שרק נותר לי להחליט הוא, איזה יין יעזור לי להתמודד כהלכה עם החיים.

עוד פרטים:

www.IdanDadon.com

[email protected]

50-84635330

 

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מאיר גבע

    רוח, תדרים, אהבה, מגנ לעושר…איזה עוד שטויות אפשר להכניס ליין לצורך שיווקו למי שאינו מבין? יין נשפט בקריטריונים ברורים ושום קוורץ שנרטב בו לא משפיע יותר מאמונה מטופשת זו או אחרת. חרטא במיטבה!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות