שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יש יין? יש חברים

מאת: רונן פרלמוטר
שני חברים, האחד פרסומאי בכיר והשני מלונאי ושף לשעבר, יצאו לדרך וגילו את אהבתם המשותפת ליין.

01/01/2011
 
  מאת: רונן פרלמוטר

שני חברים, האחד פרסומאי בכיר והשני מלונאי ושף לשעבר, יצאו לדרך. הם נפגשו, איך לא, בבית הכנסת השכונתי שלהם בנתניה וגילו את אהבתם המשותפת ליין.

שם האחד נועם לייזרוביץ ולחברו קוראים – דודי פרי. הקונספט שלהם הוא אחד מאלה שמגדירים מחדש את האמרה "איך לא חשבו על זה קודם". 

 
"WINE & FRIENDS" הם קוראים למיזם שלהם
(http://www.wineandfriends.co.il), ובינתיים זה הולך לא רע בכלל. בקרוב הם אפילו יתחילו לשווק יינות מסדרות מוגבלות שייוצרו בבלעדיות במיוחד עבורם ביקבים נבחרים.

אז נכון שהיינות שהם משווקים הם אינם יינות שמתאימים לכל אחד וכולנו יודעים שבמיוחד ביקבים מהסוג הזה לא תמיד יש קונסיסטנטיות באיכות היין – אבל בשביל זה בדיוק הם מבקרים ביקבים, טועמים מראש את נקטר הענבים הזה – לעיתים אף מעורבים בתהליך בלנדינג – ובוחרים מה לרכוש ועל מה לוותר. בין היקבים שהם משווקים נמצאים יקב הררי קדם שביצהר, יקב קטמון הירושלמי, יקב עדן מנווה ירק שבשרון, יקב בארות, יקב הצבי ועוד.

נפגשתי איתם לשיחה בה הם הציגו לפני בין היתר, כמה מהיינות שהם משווקים בבלעדיות, והנה מקצת מהרשמים שלי על אחד מהיינות הללו:

קברנה סוביניון ג'וסף 2007, יקב הררי קדם – אנשי היקב הזה הם לא בדיוק מה שהייתם מדמיינים כייננים. כיפות צמר ענקיות על ראשם ופיאות לחיים ארוכות המתנפנפות ברוח הם רק חלק מסימני ההיכר. כאשר הם זכו במקומות הראשונים בתחרות "אשכול הזהב" האחרונה (בין היתר על היין שלפנינו) והודו לבורא עולם מעל לבמה במלון התל-אביבי היוקרתי שהיה גדוש במיטב אנשי הברנז'ה זה בכלל היה נראה הזוי.

היקב עצמו וגם הכרמים נמצאים בישוב יצהר (כן, כן) בטרואר המצוין של השומרון שכתבתי עליו לא אחת, וכל תוצרתו אורגנית, בפיקוח ואישור אגריאור. יועץ ליקב ד"ר גבי אביטבול.

ליין ניחוחות קאסיס, דובדבנים וריבת שזיפים. גם שוקולד מריר ומעט טעמים ירוקים. עם הזמן מתפתחת בו ארומת אניס מקסימה וייחודית. אחוז האלכוהול הגבוה (14.8%) יוצר חיך הוא מלא ועמוס. גם הסיומת ארוכה. יין עשוי היטב. (מחיר מומלץ – 115 ₪).

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות