שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב חדש-יקב לוינסון

יקב לוינסון ממוקם בהוד השרון והוא ייצר כ 2,000 בקבוקים בשנתו הראשונה.

יקב חדש-יקב לוינסון

24/08/2008

יקב בוטיק חדש נוסף לשורת יקבי ישראל – יקב לוינסון.

יקב לוינסון ממוקם בהוד השרון והוא ייצר כ 2,000 בקבוקים בשנתו הראשונה, מענבי בציר 2007.
את היקב הקימו אמנון לוינסון ובנו עידו. השניים שמו להם למטרה ליצור יינות פרימיום ייחודים ויוצאי דופן באיכותם.

עידו לוינסון הוא בוגר תואר ראשון בחוג לייננות וכורמות באוניברסיטת מילאנו, שבאיטליה.
הוא שב ארצה לפני כשנה לאחר שהות של מספר שנים בחו"ל, והספיק להשתלם ולעבוד ביקבים מהטובים בארץ ובעולם כמו יקב "מרגלית", יקב "סאסיקייה" בטוסקנה, וביקבי בוטיק נוספים בצרפת ובאוסטרליה.  עידו, היינן, היה האחראי על הקמתו של יקב בוטיק חדש בצרפת בשנת 2005. היקב, "Mas du notarie" נמצא סמוך לעיר נים, בדרום עמק הרון. הוא היה אחראי על ייצור היין, רכישת שתילים ונטיעה של כרמים חדשים, רכישת מיכלים וציוד להכנת יין ליקב החדש. היין האדום הראשון מן הסדרה הגבוהה של היקב החדש אותו יצר עידו בצרפת הינו "Mon acte 2005" והוא זכה כבר בשנתו הראשונה להכרה חשובה בקבלת 3 מדליות זהב בתחרויות מן החשובות ביותר בעולם היין, ביניהן התחרות של ארגון הייננים הצרפתי בפאריז (Vinalies) ותחרות מונדיאל היינות בבריסל.

עם חזרתו ארצה, לפני כשנה, השתלב עידו לעבודה כיינן ביקבי "רקנאטי" שבעמק חפר. כמו כן התמנה להיות המנהל האקדמי של קורס היין במכללת אריאל, אשר מחזורו הראשון הסתיים לאחרונה.

                                                                                             

ביקב לוינסון נקלטים ענבים שמקורם בחלקות קטנות בכרמי יוסף ובכרם קדיתא שבגליל העליון. היקב מקפיד על קבלת כמויות קטנות ביותר של ענבים מ"תת-חלקות" שלדעתו הן יוצאות דופן באיכותן, כמו ענבי השרדונה הגדלים על אדמת הגיר הלבנה בכרמי יוסף, או ענבי המרלו מאדמת הגעש של כרם קדיתא, למרגלות הר מירון. החלקות הנבחרות הינן חלקות המניבות יבול נמוך במיוחד או לחילופין עוברות דילול אשכולות מסיבי על מנת לקבל ריכוז ארומות וטעמים גבוה.
היקב הינו יקב "גרוויטציוני" העושה שימוש בכוח הכבידה ומפחית את השימוש במשאבות לכדי מינימום. תסיסת כל היינות מתרחשת במיכלי תסיסה פתוחים והיישון בחביות חדשות מעץ אלון צרפתי. יינות היקב האדומים אינם מסוננים.
לאחרונה יצא לשוק היין הראשון של היקב – "לוינסון שרדונה 2007" ממנו ניתן ליהנות במסעדת "על המים" בהרצליה ובמסעדת "מסה" בתל אביב.

ניתן גם לרכוש את היין ביקב עצמו בתאום מראש.

בקרוב יושקו גם יינות הקברנה סוביניון והמרלו של היקב.
פרטים נוספים על היקב והיינות: אמנון – 054-2444018

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות