שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

באתר רוברט פרקר דירוג יינות בנימינה

מארק סקוואיירס מעניק ציון 90 לשני יינות

לאחרונה פורסמו באתר מבקר היין המשפיע בעולם – רוברט פארקר, תוצאות מבחן טעימת יינות ישראליים שערך מארק סקוואיירס. סקוואיירס דירג לאחרונה 7 מיינות יקבי בנימינה, שזכו כולם לציונים שבין 86 ל- 90, כשאבני החושן יהלום 2009 ובנימינה רזרב גוורצטרמינר בציר מאוחר – אשכולות נבחרים 2010 , זכו בציון 90.

סקוואיירס גם ציין בהערכה בפייסבוק האישי שלו, את הדרך שעשו ביקבי בנימינה בשנים האחרונות מבחינת איכויות היין: "יקבי בנימינה מייצרים בימים אלה כמה יינות אטרקטיביים במיוחד, עם מכנה משותף של אלגנטיות ונגישות".

בסקירה הקודמת שביצע מארק סקוואיירס, זכו 2 יינות מסדרת אבני החושן של יקבי בנימינה לציונים גבוהים.

סה"כ נטעמו 39 יינות מ- 14 יקבים ברחבי ישראל, ותוצאותיו התפרסמו גם בביטאון The Wine Advocate.

בנימינה רזרב גוורצטרמינר בציר מאוחר אשכולות נבחרים- ציון 90

היין זוכה מדליית זהב בתחרות "טרה וינו 2012" והוא עשוי 100% ענבי גוורצטרמינר.

זהו יין בעל צבע צהוב- מוזהב והוא מתאפיין בארומה עשירה, המורכבת מאוסף ניחוחות של מי ורדים ופירות טרופיים (בעיקר ליצ'י). ליין איזון מדויק ומהנה בין רמת הסוכר הגבוהה שנותרה בו לרעננות הטבעית, והוא  בעל סיומת עשירה וארוכה המשולבת עם גוונים רבים של פרי ופרחוניות נעימה.

הענבים נבצרו בסוף עונת הבציר, ברמת הבשלה גבוהה כאשר כל מרכיבי הפרי- הסוכר, הארומות והחמיצות גבוהים כתוצאה מהצטמקות הענב. במקביל, על חלק מהאשכולות התבססה פטריית הבוטריטיס סינראה (Botrytis cinerea), האחראית לתופעת "הריקבון האציל", תופעה המזרזת את איבוד הנוזלים וריכוז מרכיבי ריח וטעם.

בציר האשכולות הסלקטיבי הוביל לבחירת האשכולות הבשלים ביותר, ומכאן השם- "אשכולות נבחרים".

אבני החושן יהלום 2009- ציון 90

יהלום 2009 הינו יין המאגד שילוב זנים לא שיגרתי (קברנה סוביניון, מרלו, סירה ופטי- ורדו), עם מיטב החלקות של יקבי בנימינה. יחד, הם יצרו יין בעל גוון אדום רובי-שחור בעל ברק, ארומות בולטות של קסיס, דובדבן שחור, פלפל לבן וקפה, ממשיך עם ניואנסים של אדמתיות, עשבי תיבול, בשר מעושן ועץ אלון קלוי.

בטעימה מתגלה יין בעל מבנה מורכב, עשיר, רעננות מצוינת ומאוזנת, אלגנטיות ובעל סיומת ארוכה המעידה על מאפייני עולם ישן מובהקים.

מיין זה יוצרה כמות מוגבלת של 6,000 בקבוקים

אבני החושן תרשיש 2010- ציון 89

יין בעל גוון רובי-שחור אטום, ארומות בולטות של פטל שחור, קאסיס, מנטה ווניל.

היין בעל מבנה מורכב, גוף מלא, עשיר ומאוזן והינו מוכן כעת לשתייה. ימשיך ויתפתח ב-5-8 השנים הקרובות.

בנימינה רזרב שיראז 2010- ציון 87

ליין צבע רובי–סגול עמוק, ארומות ברורות של פטל שחור, דובדבן ופלפל לבן בשילוב עם עישון קל וניחוח קקאו. היין בעל מבנה מלא, עשיר ומאוזן ברעננות טובה, בעל מאפייני פרי בולטים, עשבי תיבול וסיומת מאוזנת ונעימה.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות