על יין וגבינות – שילובים קלאסיים

05/05/2017
אנשי יקבי כרמל מציעים המשך »

גבינות ויין אוהבים לחיות בכפיפה אחת, ובהתאמה נכונה ביניהן הגבינה תוציא את המיטב מהיין ולהיפך. לשילוב נכון של גבינות ויין יש גרסאות רבות. על מנת להפוך את האירוע בחג למוצלח, מומלץ לשלב מספר מיני גבינות עם מספר יינות שונים.

בפלטת בגבינות שלנו רצוי לכלול מספר סוגי גבינות צאן ובקר, גבינות רכות, מלוחות, קשות, מיושנות ומעושנות.

על מנת שהגבינות תהיינה במיטבן חובה להגיש אותן בטמפרטורת החדר. מומלץ להוציא אותן מהמקרר כשעה שעתיים לפני האירוע. גם את היינות יש להגיש בטמפרטורה הנכונה – יין אדום ב- 18-200c, יין לבן ב- 10-120c, יין מבעבע ב- 0c6-8.

בהתאמה בין היין לגבינות עדיף לבחור טעמים משלימים או ניגודיים, אולם לעולם לא להגיע למצב שבו האחד משתלט על טעמו של השני. רצוי מאוד שמרקם הגבינות לא יהיה דומיננטי יותר ממרקם היין ששותים. אסור שבשומת הגבינה תאפיל על בשומת היין ולהיפך.

יינות מבעבעים יתאימו כמעט לכל סוגי הגבינות וירעננו את החך, בפרט עם גבינות בעלות חריפות מתונה. יינות לבנים מתאימים באופן כללי לגבינות רכות וגבינות בעלות טעמים דומיננטיים יותר. חמימות האלכוהול מעצימה חריפות של מאכלים מתובלים ולכן עדיף לבחור יינות לא מדי מורכבים ובעלי אלכוהול נמוך.

יינות אדומים יתאימו לגבינות קשות ויבשות בעלות טעמים פחות בולטים. גבינות רכות ושמנות עלולות להפוך את טעמי היין האדום לתפל וגבינות חריפות עלולות להשתלט על ניחוחותיו.
ככל שהגבינה חריפה יותר, מומלץ לשלבה עם יין מתוק ומלא יותר. בגבינות מסוג זה הפה מעקצץ וחסר יכולת לחוש באלמנטים שונים ביין. יינות פירותיים ויינות קינוח מתאימים למגוון גדול יותר של גבינות.

גבינות צאן קשות ובעלות שומן, פיקנטיות ובעלות חריפות מעודנת, יתאימו לבשומת של יינות אדומים מתובלים ופיקנטיים.
 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *