שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

רובוטים לעזרתם של יננים

ישראל פרקר

ייננים, מה דעתכם על רובוט מתוחכם שיעשה עבורכם חלק גדול מהעבודה ביקב?
הראש שלו ירד בצורה אוטומטית לתוך המיכלים המכילים את תערובת הענבים בזמן התסיסה, הוא יבדוק טמפרטורה בכל נקודה של המיכל, מעל הקליפות, מתחתן, ואפילו על קרקעית המיכל, ובהתאם לכך ישלוט על ויסות הטמפרטורה במיכל, בצורה אוטומטית.
הוא גם ידע להבחין בין צבעי היין ולהציגם על צג המחשב, ואפילו לערבב את הקליפות ביין בצורה אוטומטית ומבוקרת עצמית, בעת הצורך.

כן חברים, זה כבר לא חלום, זו כבר מציאות הנמצאת בסוף פיתוח בחברת אנולוג טכנולוגיות.

השבוע השתתפתי בפגישת הכרות שנערכה במשרדי טרנדליינס אגטק ברמת גן.

אליס רוט, מנכ"לית החברה וד"ר שיבי דרורי מהיקב המחקרי באריאל ויקב גבעות, המוכר יותר, , שהשתתף בפיתוח המערכת, הציגו בצורה מפורטת את הרובוט החדש בשרטוטים, תמונות וסרטי וידאו.
חיישני הבדיקות והמדידות נכנסים למיכלים מהפתח העליון ואוספים את המיידע הנאגר במחשב. כנפי הערבוב נכנסות מקופלות ונפתחות למטה, לצורך הערבול הנכון, במהירות ובזמנים המתאימים.

בעת פיתוח המערכת הביא שיבי מיקב פסגות ליקב המחקרי את תמיסת הענבים ומחצי ממנה ייצר היינן יותם שרון יין, בדרכים הרגילות, לצורך השוואה עם הייצור הכמעט אוטומטי, בעזרת הרובוט.

ליקבים קטנים ובינוניים שאינם מעוניינים להשתמש במערכת הרובוט המכנית הגדולה והאוטומטית, פותחה עגלת מעבדה קטנה ונעה על גלגלים, עליה מורכב ציוד הבדיקה. החיישנים מוכנסים למכלים ידנית.

נשמע וניראה מעניין ומועיל. וזה לא הכל.
ד"ר שיבי דרורי הציג בהמשך הפגישה באמצעות שרטוטים והדמיות מתקן נוסף המפותח באוניברסיטת אריאל. מערכת ניקוי חביות המלאות יין ללא צורך להוציא את כל היין מהחבית, כמקובל היום ביקבים, פעמיים בשנה.
מערכת החיישנים ומברשות נכנסים לחבית דרך הפתח הצר. גירוד הדופן ושאיבת הלכלוך נעשים תוך כדי בדיקה אוטומטית של רמת העכירות של היין שנשאר בחבית. הזרוע מסיימת עבודתה שהיין בחבית מצטלל והמשקעים הופרדו מדפנות העץ והוצאו החוצה מהחבית.
השימוש בזרוע המנקה חביות עשוי לחסוך כסף רב וזמן עבודה ליקבים שישתמשו בה.

כדי להמשיך בפיתוח ולהתחיל בייצור, מחפשים היוזמים משקיעים.
עוד פרטים אפשר לקבל אצל צביקה אמיתי המרכז את הנושא.  052-2636850

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות