שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

שף מלון "המלך דוד" ירושלים ומסעדת La Regence יארחו

את השף הצרפתי בעל כוכב מישלן, Frederic Simonin

דוד ביטון, שף מלון "המלך דוד" ירושלים ומסעדת La Regence יארח את השף הצרפתי בעל כוכב מישלן, Frederic Simonin במסגרת שבוע הקולינריה הצרפתית ה-5 בישראל.

השף  Frederic Simoninיחבור לדוד ביטון, שף מלון "המלך דוד" ירושלים ויחד הם יבשלו וייצרו תפריט מיוחד עם 6 מנות המשלבות בין המטבח הצרפתי קלאסי למטבח העילי והכשר ל-3 ארוחות מיוחדות שיוצעו במסעדת La Regence במלון.

בין המנות שיוצעו הארוחות המיוחדות: טונה טרטר עם פירה עגבניות צלויות, ביצה 'באסקית' ואבקת שום שחור, ברבוניה עם קסקסי שום, רוטב ורג' עם הדרים,  ברווז צלוי כבד אווז לפת רכה וציר יסמין, סינטה טלה בגריל פחם, שאלוט במילוי צוואר טלה, פול יבש וסלרייאק, מרנג עם סורבה אוריאנטל, שוקולד פקאן ושמן זית ועוד.

הארוחות המיוחדות יציעו תפריט 6 מנות כולל שתיה במחיר של 360 ₪ לסועד.
הארוחות של שף ביטון ושף סימונין יוצעו בין התאריכים: 6-8/2/17, החל מהשעה 18:30 במסעדת  La Regence במלון "המלך דוד" ירושלים.

התפריט המלא של הארוחה

מנה ראשונה (דוד ביטון)
טונה טרטר עם פירה עגבניות צלויות, ביצה 'באסקית' ואבקת שום שחור

מנה שניה (פרדריק סימונין)
ברבוניה עם קשקשי שום, רוטב ורג' עם הדרים

מנה שלישית (פרדריק סימונין)
ברווז צלוי, כבד אווז, לפת רכה וציר יסמין

מנה עיקרית (דוד ביטון)
סינטה טלה בגריל פחם, שאלוט במילוי צוואר טלה, פול יבש וסלרייאק

פרה דיזרט (פרדריק סימונין)
מרנג עם סורבה אוריאנטל

קינוח (דוד ביטון)
שוקולד, פקאן ושמן זית
פטיפור פראלין

 

שגרירת צרפת בישראל הלן לה גל: ״בכל שנה, שבוע הגסטרונומיה הצרפתי בישראל מהווה הזדמנות בחידוש הקשרים המחברים אותנו לישראל במרחב הנדיב והלבבי של הגסטרונומיה:
שיתוף של טעמים, שיתוף תרבויות ומומחיות בין שפים צרפתים לישראלים, חשיפה של חבל ארץ – השנה חבל אלזס, עם ניחוחותיו ומנות הדגל הערבות והמיוחדות שלו, וכמובן גם אתרי התיירות המושכים שלו – קידום מוצרים צרפתים שאנו מבקשים לייבא לישראל, טעימות של מאכלים ויינות צרפתים, כיתות אמן לטובת מתלמדי וחובבי הבישול הגסטרונומי, כל אלה מהווים את רגעי השיא של פסטיבל הטעמים והכישרונות, אליהם מוזמנים כל תושבי ישראל, מתל אביב ועד ירושלים, מבאר-שבע ועד טבריה, דרך חיפה ועכו.

כיוון שהמושגים שיתוף ולבביות נמצאים בלב המטבח הצרפתי, שבוע הגסטרונומיה הצרפתי בישראל מארגן בכל שנה מספר פעילויות קולינריות בשיתוף עם עמותות ישראליות הפועלות באופן יוצא דופן בשטח.

השנה, ביקשנו להביא למודעות הציבור את עבודתה של עמותת "אחותי" שמסייעת ותומכת בנשים מוחלשות שחיות בשולי הערים הגדולות בישראל, ואת עמותת "אליפלט" שמאפשרת לילדי פליטים קשיי יום להיקלט במועדוניות טיפוליות-חינוכיות ובגני ילדים מותאמים. אני נרגשת וגאה לארח במעון צרפת את הנשים והילדים יחד עם חברי העמותות ליום של חילופי תרבות סביב הדבר שמאחד את בני האדם יותר מכל: ארוחה טובה!״.

 השף Frederic Simonin
השף פרדריק סימונין היה רק בן 15 כשהתחיל סטאז' במסעדה בסן-בריו ובתום שלוש שנים הוכתר כשוליה הטוב ביותר במחוז ברטאן. את הכשרתו קיבל מהשפים הגדולים ביותר: ג'יזלין ארביאן, פיליפ לז'נדר.

פרדריק זכה בכוכב הראשון שלו במדריך מישלין בשנת 2002, כשקיבל לידיו את   ניהול המטבחים של מסעדת Seize au Seize כבר בגיל 27. מאז השף פרדריק סימונין זכה בפרסים רבים: פרס מיוחד של חבר המבקרים הגסטרונומיים לשנת 2003, "השף הצעיר של השנה" של מדריך פודלובסקי לשנת 2004 ופרס "אירוע השנה" של מדריך פודלובסקי לשנת 2005.

סימונין חובר לשף המוביל ג'ואל רובושון ומתמנה לשף במסעדתו  La Table de Joel Robuchon

בפריז, ועל עבודתו במסעדה זאת הוא זוכה בכוכב אחד במדריך מישלן לשנת 2004, ושני כוכבים בשנת 2006. בהמשך סימונין ניהל את המסעדות החדשות של רובשון בלונדון ולאחר 4 חודשים הוא זוכה בכוכב מישלן ראשון ואליו מצטרף במהרה גם הכוכב שני.

בשנת 2010 השף פרדריק סימונין מחליט לצאת לדרך עצמאית ופותח מסעדה משלו, שנושאת את שמו, ברובע ה-17 בפריז. שנה לאחר פתיחת המסעדה סימונין זוכה בכוכב המישלן הראשון ובשנת 2012 מדריך שמפראר מכתיר אותו בתואר "השף הצעיר של השנה".

 

אתר מסעדת La Regence במלון "המלך דוד": www.la-regence.co.il

טלפון להזמנות: 02-6208795

רח' דוד המלך 23, ירושלים (בתוך מלון "המלך דוד")

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות