המלון הסקוטי וגלנפידיך חוגגים את הברנס סאפר

15/01/2017
יום הולדתו של המשורר הלאומי, רוברט ברנס המשך »

זו השנה-ה-257, בה יציין העם הסקוטי את הברנס סאפר וגם בישראל חוגגים. החגיגה הסקוטית האותנטית משלבת ארוחת ערב ייחודית שכוללת מעדנים המטבח הסקוטי המסורתי, תרבות, שירה, וכמובן הרבה וויסקי משובח. 

המלון הסקוטי, אשר חגיגות אלו הפכו אצלו למסורת, מציע אירוע מסורתי שמוקדש כולו לתרבות הסקוטית והאנגלית, הכולל:
טקס הבאת מנת ההאגיס העממית, נעיצת הסכין ומזיגת הוויסקי, גברים לבושי חצאיות סקוטיות מסורתיות, ליווי נגינת חמת חלילים של אורי מיילס, חגיגה קולינארית עשירה, שירה ומוזיקה תוססת וקצבית. 

את שיריו של המשורר רוברט בארנס יקראו השחקן איתי טיראן בתרגום לעברית  והנציגים הסקוטים בשפת המקור. את הערב ינחה– טל גל כהן, מומחה בינלאומי ליין ושגריר תרבות היין הישראלית בעולם. החגיגות ילוו במזיגה ממגוון וויסקי Glenfiddich היוקרתי, בחסות חברת "הכרם".

הארוחה המסורתית תתקיים ביום חמישי 26.1.2017 בשעה 20:00

מחיר לאדם 580 ₪ ולשהות בסופ"ש החל מ-1680 ₪ לזוג ללילה על בסיס לינה וארוחת בוקר.
יש לבצע הזמנות מראש. מספר המקומות מוגבל  04-6710710

http://www.scotshotels.co.il/?categoryId=105934

 

גלנפידיך הוא הסינגל מאלט שהכיר את הקטגוריה לעולם.
מזקקת גלנפידיך, שפרושה בגאלית הוא "עמק האיילים" וסמלה המופיע על כל בקבוק ובקבוק, נוסדה בשנת 1886 בידי ויליאם גרנט, רואה חשבון ומנהל מזקקה בעברו שבעזרת שבעת בניו ושתי בנותיו הגשים את חלומו להיות יצרן הסינגל מאלט הטוב בעמק ולהפיצו לראשונה מחוץ לסקוטלנד.
כיום, גלנפידיך היא מזקקת הסינגל מאלט הסקוטי המעוטרת ביותר. המזקקה זוכה בכל שנה בשלל תחרויות וזוכה בפרסים הנחשבים בתחום האלכוהול וכל כוס רביעית של סינגל מאלט שנצרכת בעולם, היא של המזקקה. ההצלחה העצומה לא שינתה את הוויסקי. גלנפידיך מיוצר, גם היום, באותה הדרך בה ייצר אותו וויליאם גרנט בשנת 1886.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *