תפוחי עץ טובים מאוד לבריאות

19/12/2016
חלקם מגיעים לארץ מארה"ב המשך »

בשורת התפוחים הטעימים מגיעה אלינו לישראל ממועצת התפוחים האמריקאית (USAEC), האחראית על יבול של 40% מהתפוחים הטעימים ביותר בארה"ב ומייצגת אלפי חקלאים, מגדלי תפוחים, במדינות ניו-יורק, וירג'יניה, פנסילבניה, מישיגן וקליפורניה.
מדינת ישראל מייבאת מידי שנה כ-6,000-7,000 טון תפוחים אמריקאים מזנים שונים, שמשלימים את היבול המקומי של התפוחים. הישראלים צורכים כ-130,000 טון תפוחים בכל שנה, אך המדינה מייצרת רק כ-100-120 אלף טון בלבד.

מסתבר שהתפוח הוא פרי רב עוצמה בשיפור הבריאות הכללית של הגוף:
במחקר שנערך באוניברסיטת אוהיו גילו כי יש קשר ישיר בין צריכה יומית של תפוח לבין הפחתה של כולסטרול הרע בעיקר בקרב בני 50 +.
 מחקר אחר קבע באופן חד משמעי כי צריכה יומית של תפוח מובילה להפחתת הסיכון להתקף לב, שבץ, מספר סוגי סרטן (ריאות, סרטן השד, סרטן במעי ובכבד), אסטמה, משפרת לחץ דם גבוה, עוזר להתמודד עם סכרת (בזכות הפקטין, שמספק לגוף חומצה גלקטורונית, המפחיתה את הצורך באינסולין), מסייעים גם בהגנה על הגוף מפני אלצהיימר (בזכות הקוורצטין שבתפוח המגן על המוח מפני הנזק של הרדיקלים החופשיים) ומגנים על העצמות שלנו (התפוחים מכילים מרכיבים כמו פלוריזין, המגבירים את צפיפות העצם, ובורון, המחזק את העצמות).

USAEC היא מועצה המאגדת חמש מדינות המגדלות תפוחים אמריקאים. במדינות ניו-יורק, מישיגן, קליפורניה, פנסילבניה ווירג'יניה גדלים 40% מהתפוחים הטעימים ביותר בארה"ב בשלל זנים, כולל דלישס זהוב, גלה, גרני סמיט, אמפייר, דלישס, האניקריספ, יונתן זהוב, פוג'י  ומקינטוש.
תפקידה של USAEC הוא לפתח שווקים בינלאומיים, ביניהם ישראל, לשיווק תוצרת התפוחים המצטיינת של חמשת המדינות שהם חברי המועצה. הנציג בישראל הוא יובל בר-נר שמייצג גם את מועצת האגסים האמריקאית.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *