פרסי היין למסעדות המקדמות את תרבות היין בארץ

19/12/2016
הזוכים יוכרזו בתערוכת סומלייה 2017 המשך »

תחרות  RESTAURANTS' WINE AWARDS שתתקיים השנה לראשונה, במסגרת תערוכת סומלייה תעניק פרסים למסעדות שיימצאו מצטיינות בתחום היין ושמקדמות את תרבות היין בישראל.

במסגרת התחרות יוענקו פרסים למסעדות במבחר קטגוריות, ביניהן:

תפריט היין הטוב ביותר
תפריט הכוסות הטוב ביותר
תפריט היין הכי Value for Money
תפריט היין הכשר הטוב ביותר
המסעדה עם אוסף היינות המתיישנים הטוב ביותר
המזללה עם ההתייחסות הטובה ביותר ליין

התחרות פתוחה למסעדות בכל רחבי הארץ ואינה כרוכה בתשלום.

ההרשמה לתחרות היא עד ה-30 דצמבר.

 מסעדות המעוניינות יכולות לשלוח את תפריט היין למייל info@hataasiya.co.il .

 פרטים נוספים באתר סומלייה

טקס חלוקת הפרסים יערך במסגרת תערוכת סומלייה 2017 בהיכל התרבות בתאריכים 31-30 בינואר.

את התחרות מפיקים ומנהלים איתי גלייטמן, כתב היין של עיתון הארץ, גלי וולוצקי, עד לאחרונה כתבת הקולינריה והיין של עיתון כלכליסט, ואבי בן עמי, היזם והמפיק של תערוכות סומלייה, קולינרי ובירס ותחרויות היין אשכול הזהב וBest Value for Money.

גלייטמן: “לאחר שבשנים האחרונות הפכה הענקת פרסים בתחום הקולינריה לדבר שבשיגרה, הגיעה העת לכבד גם את ענף היין במסעדות בתחרות שתעניק הכרה לעוסקים במלאכה. נכון שמדובר בתחרות ובאופן טבעי יהיו גם זוכים, אך מטרת העל היא לעורר ולתמרץ מסעדות להשקיע את המיטב בקידום תרבות היין בישראל, באופן שכל מי שהענף קרוב ללבו ירוויח ממנו".

וולוצקי:  "הפרוייקט הזה משלב את שני התחומים שסיקרתי כעיתונאית ושקרובים ללבי. כשאנחנו מדברים על קידום תרבות היין בארץ המסעדות הן שחקן ראשי. הן חלון הראווה של היקבים ואחד המקומות הבודדים שבהם גם מי שאינו חי את עולם היין יכול להחשף אליו. לכן העבודה של מסעדות בתחום היין כל כך משמעותית. אנחנו מקווים שהתחרות תיתן במה למסעדות שעושות את העבודה החשובה הזאת ושתהפוך למסורת שנתית שתתרום לקידום תרבות היין בארץ".

המיזם הוא שיתוף פעולה ראשון של אזור התעשייה, בית תוכן בוטיקי לקהל המקצועי בתחום היין, הבירה והקולינריה ותערוכת סומלייה, תערוכת היין הגדולה והותיקה בארץ

ניהול והפקה: סטודיו בן עמי

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *