קבוצת כתית עם מאיר אדוני משנה כיוון עסקי

03/11/2016
בשלישי לדצמבר תגשנה תפריטי פרידה מרגשים. המשך »

קבוצת כתית, הקימה וממשיכה לנהל בשנים האחרונות את המסעדות בקרלטון – בלו סקיי ולומינה וצברה נסיון עשיר בנושא.
לאור הנסיון המוצלח והצורך ההולך וגובר בארץ ובעולם , קיבלה הקבוצה את ההחלטה העיסקית להתמקד בתחום זה. 
מסעדות הקבוצה, שאינן בבתי מלון – כתית והמזללה, תפעלנה עד מוצאי שבת השלישי לדצמבר ותגשנה תפריטי פרידה מרגשים. 

כתית, שהוקמה לפני 15 שנים, הינה מפעל חיים של השף מאיר אדוני ומהווה את אחד מעמודי התווך החשובים בקולינריה הישראלית. מאיר  הוכיח כי גם בארץ ניתן ובמשך שנים ארוכות לקיים מסעדה אשר נחשבת מהטובות בעולם. התפריט בכתית, בדומה למסעדות מדורגות מישלן בעולם הינו תפריט טעימות המאפשר לחוות מסע קולינרי יוצא דופן. 

המזללה, אחותה הצעירה של כתית, הוקמה לפני 6 שנים. המזללה היא האופציה הקלילה של כתית, עם בר גדול, תפריט קוקטיילים גדול, ופרשנות של השף למנות מכל העולם, באווירה לא מחייבת.
שתי המסעדות חולקות מתחם משותף בנחלת בנימין 57 בקונספט יחודי. 

למעלה מחצי מליון סועדים סעדו בהן ברבות השנים, יותר מאלף עובדים למדו במסעדות אלו את התשוקה העצומה והיוצאת דופן למטבח ולאירוח והפכו את המסעדות הללו למוסד שהן. 

פעילות קבוצת כתית בניהול המסעדות במלונות ובאירועים הפרטיים תמשך כרגיל ובקרוב יפורסמו פרטים על הפרוייקטים החדשים בארץ ובעולם, כמו גם על מועד פתיחת המסעדה החדשה במנהטן: נור.

לילך ספיר, מנכ״ל קבוצת כתית: ״לצד ההתרגשות מהפרוייקטים החדשים אנו גם עצובים על שהגיעה העת להיפרד מכתית ומזללה. הפעלה של מסעדה ככתית למשך 15 שנה בישראל אינה מובנת מאליה כלל ואנו מאושרים וגאים שזכינו לכך. נשמח לארח אתכם בחודש הקרוב בכתית ומזללה ולאחר מכן בבלוסקיי, לומינה, נור (מנהטן) ובפרוייקטים החדשים״. 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *