13 יינות מיקבי רקנאטי בסקירה בארה"ב

19/09/2016
במגזין היין האמריקאי Wine Spectator המשך »

גאווה ישראלית:
בגליון החדש של מגזין היין הבינלאומי, Wine Spectator, קיבלו 13 יינות רקנאטי ציונים גבוהים במיוחד. היינות שקיבלו את הציון הגבוה ביותר הם:
קריניאן פרא, יין שכבר משנת הבציר הראשונה סומן על ידי מבקרי היין כ"יין מדהים".
ספיישל רזרב לבן 2014, בלנד של רוסאן ומרסאן.

בגליון שפורסם בספטמבר 2016 הוקדשו מספר עמודים לטעימה מקיפה של היינות הישראליים שניתן להשיג בארה"ב.
יינות רקנאטי המצטיינים עקפו 110 יינות ישראליים אחרים והתמקמו בין עשרת הגדולים.

יינות נוספים של היקב קיבלו אף הם ציונים בולטים:
4 יינות עם ציונים מעל 90 נקודות, בהם ספיישל רזרב אדום 2013, והיין החדש והמסקרן של היקב, מראווי 2014.

לני רקנאטי, מבעלי יקבי רקנאטי: "את ההישג הגדול ביותר אפשר לזקוף לזכותה של תעשיית היין הישראלית בכללותה, אשר מתפתחת, מתעצבת ומקבלת אופי וייחוד משלה כאלה שהצדיקו בעיניי המו"לים של המגזין היוקרתי wine spectator להקדיש את כתבת השער ליינות ישראל, טעימת מספר חסר תקדים של יינות וסיקור נרחב ומקיף שמשתרע על חלק נכבד מהגיליון או כפי שביטאו זאת עורכי המגזין עצמם: Surprising Quality From an Emerging Region"

נועם יעקובי, מנכ"ל היקב: "אנו גאים לגלות כל פעם מחדש את הציונים הבולטים וההערכה של מבקרי היין בעולם ליינות יקב רקנאטי, ושמחים על האפשרות לחדש ולרגש גם בישראל וגם מחוצה לה, עם יינות ישראליים איכותיים לשתייה ולשמירה. הציון הגבוה שניתן לספיישל רזרב הלבן הוא חידוש מרגש במיוחד – זהו ביטוי מובהק לתפיסה הייננית ולהשקעה ביינות מזנים ים תיכוניים – פילוסופיה ייננית שאותה יקב רקנאטי מוביל בגאווה"..

יקב רקנאטי, השוכן בעמק חפר, הוקם לפני כ-16 שנה והוא בבעלותם של לני רקנאטי ואורי שקד. ביקב מיוצרים כמיליון בקבוקים בשנה של יינות איכותיים מזנים שונים, בהם זנים ייחודיים ומפתיעים אשר נמכרים במסעדות ובחנויות. יינני היקב הם גיל שצברג, עידו לוינסון וקובי ארביב.
לאחרונה החל היקב בבניית מתחם היקב החדש בפארק התעשייה דלתון.

 

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *