שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תואר שני בינלאומי בגידול גפן וייננות

בפקולטה לחקלאות, ברחובות

%d7%aa%d7%95%d7%90%d7%a8-%d7%a9%d7%a0%d7%99

לפרטים והרשמה

הצריכה הגדלה והולכת של יין בארץ, התפתחותה של תעשיית היינות והכרם והתרחבות השוק, יחד עם הצורך בהתמקצעות ועליית המודעות לחשיבות איכות היין, הוליד את היוזמה לקידום לימודי גידול הגפן והייננות בישראל והשוואתם למדינות יצרניות יין אחרות בעולם, כמו צרפת, ארה"ב ואוסטרליה.

מבנה התכנית
תכנית הלימודים תמשך 4 סמסטרים רצופים ותכלול לימודים עיוניים ומעשיים ביקב ובכרם בהיקף של 672 שעות. בנוסף, תתקיים סדנא מקצועית בחו"ל ובתום הלימודים תתאפשר התמחות מעשית ביקב מסחרי בארץ או בחו"ל.
תוכנית תתמקד בהכשרה מעמיקה במדעי היסוד ובהבנת כל התהליכים הקשורים בייצור יין. השיעורים והמעבדות יתקיימו בימי חמישי ושישי בשבוע, בפקולטה לחקלאות ברחובות וביקב הלימודי שורק.

צוות המרצים
בראש התכנית עומד פרופ' זהר כרם, חבר הסגל האקדמי של הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, חוקר בעל שם עולמי בתחום הכימיה של המזון, איכות יין ושמן זית. מחקריו כוללים בחינת ההשפעה של טיפולים אגרונומיים חדשים על הרכב היין, שיטות אנאליטיות חדשניות לקביעת הרכב, ארומות וטעמים ביין, והשפעת מחלות בגפן על איכות היין.

המרכז המקצועי של התכנית הוא מר יותם שרון בעל תואר DNO (בייננות) מאוניברסיטת מונטפלייה בצרפת ותואר שני בביוכימיה בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ברחובות.
ליותם ניסיון רב בתעשיית היין בארץ והוא משמש יינן-יועץ למספר יקבים מרכזים בישראל.

על סגל המורים נמנים חוקרים חברי סגל הפקולטה לחקלאות, ביניהם פרופ' עודד שוסיוב, פרופ' בן עמי ברבדו,  ד"ר רוני שפירא, פרופ' מאשה ניב, פרופ׳ עידו ברסלבסקי ועוד, אליהם יצטרפו מרצים-מומחים נוספים מתחומי הידע השונים.

פירוט חלקי של תכנית הלימודים

נושאים מתחום הגפן והכרם

נושאים מתחום ייצור היין

נושאים מתחום האנליזה של יין

נושאים כלליים

קרקע, מים, דישון ומטאורולוגיה, אנטומיה ופיזיולוגיה של גפן היין, עקרונות בגידול גפן וטיפול בכרם ליין, מזיקים, מחלות ועשבים בגפן.

עקרונות ויישום בהכנת סוגי יינות, ציוד לייצור ואריזה של יין ותפעול יקב, מיקרו- ויניפיקציה, כימיה ויציבות של יין, מיקרוביולוגיה של יין.

אנליזה של תירוש ויין, ביוסינתיזה של חומרי טעם וריח בפרי וביין, הערכה חושית של סוגי יינות ופגמים ביין.

כלכלה, ניהול ושיווק בתעשיית היין, השפעות סביבתיות של גידול גפן וייצור יין, סדנה מקצועית בחו"ל צרפת/איטליה חידושים בכרם ויין, עם מומחים בינלאומיים.

תעודות והתמחות
לעומדים בדרישות התכנית האקדמית, יוענק תואר מוסמך בגידול גפן וייננות מהאוניברסיטה העברית. בוגרי התכנית, יוכלו להשתלב בהתמחות מעשית ביקב מסחרי בארץ או בחו"ל בהיקף של 140 שעות ולהגיש עליה דו"ח מסכם. 
התמחות זו מזכה בתעודת התמחות בייננות.

דרישות קבלה
לתוכנית יתקבלו בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר ע"י המל"ג בתחומי מדעי החיים, מדעי החקלאות ותחומים דומים. בוגרים בתחומים אחרים יידרשו ללימודי השלמה. ראיונות קבלה יערכו למועמדים שיעברו את תנאי הסף. לאחר הראיונות תחליט הוועדה האקדמית על קבלת המועמדים לתכנית. מועמדים אשר לא יעמדו בדרישות תכנית ההשלמה לא יתקבלו לתכנית.

תאריכים ועלויות 
תכנית הלימודים: 
עלות התכנית: 96,000 ₪ (48,000 ₪ לשני סמסטרים) כולל סדנה באיטליה/צרפת והתמחות מעשית
 * הרשמה מוקדמת לתכנית עד 15.9.2016 מזכה ב2,000 ₪ הנחה;  מועד תחילת הלימודים 2.3.2017
*  דמי הרישום לתכנית על סך 600 ₪ לא יוחזרו, ויקוזזו משכר הלימוד
לימודי ההשלמה:  עלות לימודי ההשלמה: 5,000 ₪, סיום ההרשמה ללימודי השלמה: 5.10.16 
מועד תחילת לימודי ההשלמה 3.11.2016;

 

לפרטים נוספים והרשמה: 
רקפת כלב: 
טל. 08-9489991 
נייד.054-8820662 
פקס. 089470171
דוא"ל. [email protected]

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות