ביקב רמת הגולן משיקים את ירדן קב"ס 2013

04/09/2016
חוגגים 30 שנים ליין שהוביל את מהפכת האיכות בישראל! המשך »

יקב רמת הגולן משיק את ירדן קברנה סוביניון 2013 ומציין בכך 30 שנים מאז צאתו של היין לראשונה מבציר 1983. ירדן קברנה סוביניון הוא היין האדום הראשון שהשיק היקב, ואיכותו אוששה את התיאוריה כי אזור רמת הגולן הוא אזור מצוין לגידול יין. הפילוסופיה מאחורי יצירת היין הייתה ליצור יין מקומי איכותי ומהנה.

בציר 84' של היין זיכה את היקב במדליית זהב בתחרות היין הבינלאומית הנחשבת IWSC, הישג מרגש ליין ישראלי בשנים אלה! מאז הפך היין לסמל לאיכות ומקצועיות בעולם היין הישראלי והוכיח כי ישראל מסוגלת לייצר יינות נהדרים באיכות עולמית.

ענת לוי, מנכ"לית יקב רמת הגולן: "ירדן קברנה סוביניון מספר את סיפור מהפיכת האיכות של ענף היין בישראל, ובאופן אישי, עבורי הוא היין הישראלי מס' 1. היין מתאפיין באיכות מדהימה ומשתבחת לאורך השנים, וסיפור התפתחותו מקביל להתפתחות רמת הגולן כאזור גידול מופלא, עם ביקוש עולה בארץ ובעולם. היין נהדר לליווי ארוחה טובה, ליישון, והכי חשוב, הוא פשוט טעים!".

ויקטור שונפלד, היינן הראשי של היקב: "אין יין ישראלי אשר הוכיח איכות יוצאת דופן בצורה עקבית כל כך ובמשך שנים כה רבות כירדן קברנה סוביניון. מסיבה זו, הפך היין לקלאסיקה ישראלית, אמת מידה אשר יינות ישראליים אחרים מושווים מולו.  כמו כן, כנראה שאין עוד יין כדוגמתו בארץ אשר היה לשגריר כל כך מצליח עבור היינות הישראליים,  בזכות זכייתו בפרסים הגבוהים ביותר בתחרויות יוקרתיות ברחבי העולם וביקושו בשווקים בינלאומיים רבים.
בציר 2013 מרגש אותנו במיוחד, משום שבמהלכו בצרנו כמות משמעותית של ענבים מכרמים משודרגים חדשים, המהווים חלק מפרויקט אדיר וחשוב בו התחלנו בשנת 2008, בזמן שהפכנו להיות הנציג האזורי של חברת Entav הצרפתית – מטפחת חומר ריבוי הגפן המובילה בעולם. זהו חלק ממיזם מקיף וכולל של שדרוג איכות הכרמים שלנו. אני חושב שבעוד כמה שנים נסתכל אחורה אל שנת 2013 כאל תחילתו של פרק חדש, מרגש, בהיסטוריה של היקב."

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *