שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקור ביקב רד פואטרי

בחוות טל שבכרמי יוסף

ישראל פרקר

רוצים לראות חלק מישראל השורשית, היפה? אתם מוזמנים להיפגש עם דובי טל מיקב רד פואטרי בחוות טל הסמוכה ליישוב כרמי יוסף.
דובי מייצר את יינותיו החל מייצור השתיל במשתלה של המשפחה, דרך הגידול בכרם ועד עשיית היין ומילוי הבקבוקים. 
"לגידול הענבים הטובים השפעה על איכות היין", אומר דובי, כמו רבים מעמיתיו.
ייצור היין הוא חלק ממשפחתו מספר דורות. אבי סבו של דובי הקים את יקב הגת ברחובות, סבו היה בין מקימי כרמל מזרחי ואביו הקים את ראשון יקבי הבוטיק במקווה ישראל – היקב נקרא "כרמיה" וייצר יינות מפורסמים כמו הואן פו וברנדי קרל נטר. 
למה "רד פואטרי", מפני שלדעת מקימיו יין הוא שירה בבקבוק.
הגענו שוב ליקב וניתקלנו בהמון סוגי יינות (מייצרים במקום יותר מ10 סוגים), מזנים שונים, וסיפורים על ארץ ישראל של פעם וגם תלונות על המדינה שלא עוזרת לחקלאים וליקבים, הנאלצים להתמודד עם בעיותיהם כמעט לבד. (תלונות שאני שומע שוב ושוב מכל עבר בביקורי ביקבים השונים.
אחד מהזנים המיוחדים שדובי מגדל בחוותו הוא הקונקורד שהינו ענב עם תכונות בריאותיות מיוחדות. דובי אמר ואני חיפשתי ברשת ומצאתי:
"קונקורד הוא זן המשמש בעיקר להכנת מיץ ענבים. במיץ שלו יש כמות רבה ביותר של פוליפנולים בעלי תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חימצון. הוא עוזר להגברת הייצור של חנקן חמצני בכלי הדם. בניסויים בהם נתנו לאנשים מיץ מזן זה של ענבים, חלה אצלם ירידה בלחץ הדם, במצבים דלקתיים ובפתולוגיות שונות שיש אצל החולים במחלות לב וכלי-דם. ככל שבדמם נמצא ריכוז גבוה יותר של פלוונואידים ממקור של מיץ הענבים מזן זה, כך היה שיפור רב יותר בבריאותם. מתוך מסקנות של שלושה מחקרים שונים שנעשו עם מיץ מענבי קונקורד, מסתבר שצריכת מיץ ענבים כזה שיפרה גם את היכולת העצבית-קוגניטיבית של מבוגרים שסבלו מירידה בזיכרון, לא כאלו שסבלו ממש מדמנטיה. במחקר בו נתנו למבוגרים, במשך 12 שבועות, מיץ ענבי קונקורד או מיץ אחר כפלסבו, נמצא שמיץ הקונקורד עזר לשיפור כושר הדיבור ולזיכרון של מילים. מיץ זה לא עזר נגד דיכאון." צודק דובי טל !!!

טעמנו יינות יוצאי דופן כמו גרנש עם טעם מיוחד, וויוניה+איטליה (יש זן איטלקי כזה), וגם קברנה סוביניון לבן. אהבתי את השירז 2011 שניראה שהשנים הבאות יעשו לו טוב.
טעמנו גם מפירות טעימים הגדלים בחוות טל, תאנים, ענבים שונים ומנגו.
על הקירות של חדר המבקרים יש תעודות המעידות על רכישת קרקעות ע"י אנשי המשפחה עוד בימי התורכים. חלקן כבר נמכרו… מכל עבר עולים ריחות משולבים של היום ושל פעם. נחמד ומיוחד !!!

ביקב רד פואטרי מייצרים כ10,000 בקבוקים בשנה ואפשר להגיע לבקר במקום 7 ימים בשבוע בתאום מראש.
 050-5695177   050-5406084.

רד פואטרי

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות