מאיר אדוני חוגג יום הולדת לארבעת מסעדות קבוצת כתית

27/07/2016
חגיגות היומולדת יחלו ביום חמישי, ה28 ליולי המשך »

כל ארבעת מסעדותיו של מאיר אדוני נפתחו בקיץ והחודש חוגגות כל הארבע יום הולדת משותף:
כתית בת 14, מזללה בת 5, בלוסקיי בת 3 ולומינה בת שנתיים.

כשלכתית מלאו 13 שנה הפיק מאיר ספר שהוא אלבום תמונות של יצירות כתית מכל השנים, שניתן בזמנו כמתנה לסועדים בכתית.

הפעם בחגיגות ה 14, בחר מאיר ביצירת מתנה ייחודית לכל האורחים בכל ארבעת המסעדות שלו –  לרגל יום ההולדת הכין מאיר אדוני מהדורה מוגבלת ויוצאת דופן של פרלינים בהשראת תערובת הקפה מקור טהור מהודו של  Nespresso(Ristreto Origin India).
זוהי התערובת שבחר אדוני להגיש במסעדת כתית כחלק מעבודתו עם החטיבה העסקית של נספרסו.

את הפרלינים לא ניתן לרכוש והם יינתנו לכל זוג סועדים בכל ארבעת המסעדות כמתנה קטנה הבייתה, עד לגמר המלאי.

מאיר אדוני" זכיתי להיות אבא לארבעה ילדים נדירים: אופק, ליים, יתיר ונבו, ולהגשים את חלומותי גם דרך ארבע מסעדותי: כתית, מזללה, בלוסקיי ולומינה. כתית, הבכורה, כבר בת 14 וכל אחת מהן, באופן מקביל לילדיי, שונה ומרגשת אותי כל יום מחדש. אני מזמין את כולכם לגעת בחלק מעולמי ולחגוג עימי את יום ההולדת של כל אחת ממסעדותי."

תומר הורוביץ, מנהל החטיבה העסקית של נספרסו: " מאיר אדוני הוא מראשוני שותפינו העסקיים מאז שהתחלנו את הפעילות של החטיבה העסקית בישראל, ואנו שמחים לחגוג עימו עוד שנה של קולינאריה משובחת ואיכותית, ומאחלים עוד שנים ארוכות של עשייה מרגשת". 

יום הולדת לקבוצת כתית 2016

 כתית בת 14
כתית הקומה ב 2002 והפכה למוסד קולינארי מהר מאוד לאחר פתיחתה. עד היום, כתית נחשבת למובילת היצירתיות הוירטואוזית הקולינארית בתל אביב וזוכה לתשואות בארץ ובעולם.

מזללה בת 5
מזללה, האחות הצעירה והשובבה של כתית נפתחה ב2011. למסעדה זו הביא אדוני את כל האלמנטים שמאפיינים את דרכו המקצועית : יצירתיות ויצריות, שילוב של חומרי גלם מצויינים עם מגוון רחב של טכניקות וסגנונות אבל באווירה קלילה ובלתי מחייבת. את החוויה משלים בר גדול שמציע תפריט לא שגרתי של קוקטיילים, יחד עם מבחר מתומצת של יינות איכותיים.

בלוסקיי בת 3
בלוסקיי הינה המסעדה הכשרה הראשונה של אדוני אשר מגישה מטבח עילי אסיאתי. המסעדה ממוקמת על קומת הגג של מלון קרלטון תל אביב וצופה אל רצועת החוף המרהיבה של העיר מצד אחד וגגות העיר מהצד השני.

לומינה בת שנתיים
מסעדת לומינה הינה ביסטרו ישראלי מודרני (כשר בשרי). לומינה מוכיחה שמסעדה כשרה אינה נופלת באווירה בשירות ובאוכל מכל מסעדה אחרת של מאיר אדוני. המסעדה ממוקמת אל מול רצועת החוף המרהיבה של תל אביב ובעלת חדר פרטי לאירועים..

 כתית, נחלת בנימין 57, תל אביב, 03-5107001
מזללה ,נחלת בנימין 57, תל אביב. 03-5665505
לומינה, מלון קרלטון, תל אביב. 03-5201828
בלוסקיי, מלון קרלטון, תל אביב

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *