פיתח הסמדר – בכרמי היין בגולן

12/06/2016
תחילת הסמדר בכרמי היין בגולן המשך »

נִרְאֶה אִםפָּרְחָה הַגֶּפֶן פִּתַּח הַסְּמָדַר, הֵנֵצוּ הָרִמּוֹנִים (שיר השירים ז', פסוק יג').

תחילת הסמדר בכרמי היין בגולן, 900 מטר מעל פני הים.

בכרם פארס של יקב בוטיק בזלת הגולן, של ענבי קברנה סוביניון, החל להנץ ופיתח הסמדר בענבי יין קטנים וירקרקים, מהם ייצרו את יין פארס 188 של היקב.

מזג האוויר הקר, הגשם, הטמפרטורות הנמוכות ומנות הקור בחורף האחרון, תרמו לענבים משובחים, המאפשרים לענבים לפתח את טעמי הריכוז הנפלאים, תוך שמירה על החמיצות, ויין איכותי בבציר הקרוב. למיקומו של הכרם השפעה טובה על איכות היין המופק מן הענבים הצומחים ומטופחים בו: הטמפרטורה, הרוח, הלחות והמינרלים בקרקע משפיעים כולם על אופי היין. הפרמטרים החשובים לגידול ענבים מצוינים נמצאים באזור צפון הגולן- לילות קרים בקיץ וקור עז בחורף.

סמדר

אדמת הבזלת הייחודית והעשירה ושילוב של תנאי אקלים ייחודיים לגידול גפן, מאפשרים טיפוח ענבי יין איכותיים. השוני בין העונות יכול להוות חותם ייחודי לאופיו של הבציר באותה שנה. בעונה זו, כשמזג האוויר מתחמם והאדמה יחד איתו, הגפן מקבלת מסר להתעורר ולשלוח את חומרי המזון האגורים בשורשי הגפן אל הפקעים המתעוררים, בדרכם להיות שריגי גפן שיניבו אשכולות ענבים.

ליקב בזלת הגולן ארבעה כרמים הממוקמים בצפון רמת הגולן בגובה של עד 900 מטר מעל פני הים ולכל כרם מאפיינים ייחודיים משלה. הבציר העדין של ענבי היין, מתבצע באופן ידני תוך פיקוח מוקפד. לאחר התסיסה נשמר היין ללא סינון בחביות עץ אלון, להשבחת הטעם והארומה. בתהליך הייצור נעשה שימוש בשיטות הכנת יין עתיקות, המשולבות עם טכנולוגיות חדשניות ומודרניות כשהמטרה הסופית היא לייצר יינות המאפיינים את היקב ואת אופי אדמת הבזלת מהגולן.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *