מארז Duvel Triple Hop

13/05/2016
מבחן טעימה עיוור לבחור את הטעם המשך »

מותג הבירה הבלגית Duvel משיק את מהדורת ה- Duvel Triple Hop, מהדורה מוגבלת המשלבת כל פעם כשות מזן שונה במגוון טעמים מרגשים ויצירתיים. השנה, מעבר למהדורה הייחודית של 2016, לראשונה, הוציאה המבשלה מארז של שישה בקבוקי בירה שונים עם המהדורות שיצאו עד היום מהבירה המיוחדת, כל אחד עם מתכון מעט שונה, ובעלי טעמים ייחודיים ועשירים, כמו שרק דובל יודעת לייצר.

החברה מזמינה את חובבי הבירה ברחבי העולם לעשות טעימה עיוורת, וממש כמו יוצרי הבירה במבשלה, להפעיל את בלוטות הטעם, לבחון את הארומה, לחוות את הניחוחות, של ששת הבירות, ומתוכן לבחור את הבירה האהובה באתר מיוחד אשר הושק לכבוד המארז. ניתן להצביע עד ה-1/6 בלבד!

דובל מביעה אמון בחיך הישראלי ולכן ישראל נבחרה להיות אחת מתוך חמש עשרה המדינות בהם המארז ישווק. עם זאת, מדובר במהדורה נדירה ביותר ולישראל הגיעו 500 מארזים בלבד.

המארז כולל שישה בקבוקים עטופים תוויות שחורה שעליהן מספר זיהוי, עפרון מיוחד, ומחברת לכתיבת רשמים. המהדורה המוצלחת ביותר של הטריפל הופ שתבחר תיוצר על-ידי דובל באופן רציף החל משנת 2017.

Duvel Tripel Hop יוצרה לראשונה בשנת 2007 כמהדורה חד-פעמית ומוגבלת שנועדה למכירה בתחומי בלגיה בלבד. לאור הביקוש הגדול, החליטה המבשלה לייצר אותה שוב שלוש שנים מאוחר יותר. מאז, המבשלה מייצרת מידי שנה בירת טריפל הופ שונה ומיוחדת במהדורה מוגבלת ונחשקת.

 השוני בין כל בירה ובירה הוא הכשות השלישי. בשנה אחת הוסיפה מגע פירותי עשיר, באחרת ארומה של תבלינים. הפעם השתמשו בכשות נסיוני שאפילו אין לו שם, אלא רק מספר: HBC 291, אשר מעניק לבירה ניחוחות של פלפל שחור, ורדים ולבנדר.

www.duveltripelhop.be

להשיג בחנויות היין והאלכוהול המובחרות:

בקבוק 330 מ"ל, 9.5% אלכוהול במחיר מומלץ לצרכן-18-20 ₪ .

מארז טעימה עיוורת הכולל 6 בקבוקי 330 מ"ל, 9.5% אלכוהול במחיר מומלץ לצרכן-115-130 ₪.


Duvel היא ספינת הדגל של הבירות הבלגיות. זוהי בירה מסוג Ale המיוצרת בתסיסה עילית, אשר יצרה ממש קטגוריה של בירה העומדת בפני עצמה ומהווה מודל לחיקוי. דובל היא בירה זהובה בצבעה ומעורפלת מכיוון שהיא אינה עוברת סינון.

טעם הבירה פירותי ועוצמתי וכמעט שאין מרגישים באחוז האלכוהול הגבוה אותו היא מכילה – 8.5%.לשם ייצור הבירה, משתמשים עד היום באותו זן נדיר וייחודי של שמרים אשר בהם השתמשו בזמן ייצור בירת דובל הראשונה וזהו אחד הסודות השמורים של המבשלה. לפני בקבוק הבירה מוסיפים לה שמרים וסוכר אשר ממשיכים לחיות ולתסוס בבקבוק (שיטת שמפניה).

זו גם הסיבה לכך שלבירה יש ראש קצף עמיד ויפה השומר על טעמה החזק של הבירה לכל אורך זמן השתייה. שמה המקורי של הבירה שיוצרה לראשונה ב 1918 היה Victory Ale לציון הניצחון במלה"ע הראשונה עד שיום אחד בשנת 1923 הגיע חברו של בעל המבשלה, טעם מהבירה ומייד אמר: "איזו בירה שטנית!" (Duvel בפלמית). באותה שנה החליטו על שינוי שם הבירה ל Duvel. את הבירה ניתן להשיג בבקבוקים בגודל 330 מ"ל, 750 מ"ל ו 1.5 ליטר.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *