יינות כשרים לפסח מדרום אפריקה

09/04/2016
מיקב Simonsvlei - סימונסווליי המשך »

הסקוטית- חטיבת היין והאלכוהול מבית ישרקו, מציעה לקראת חג הפסח 4 יינות ייחודים כשרים לפסח  יינות וילה קייפ מיקב Simonsvlei – סימונסווליי שבדרום אפריקה. היינות בהכשר בד"צ קייפטאון  ובאישור רבנות ישראל.

יקב סימונסווליי נוסד, עם תום מלחמת העולם השניה, וממוקם באזור פאארל, שבמחוז הקייפ של דרום אפריקה. היבול הממוצע ביקב הוא כ- 1000 ק"ג לדונם. האקלים הים תיכוני של האזור מפיק ענבים בעלי פירותיות מצוינת ורמת בשלות אחידה וטובה.

יקב סימונסוליי בוצר ענבים כ- 9000 טון מידי שנה, ב- 36 חוות שונות. המגדלות ענבי פינוטאז', קברנה סוביניון, שיראז, שנין בלאן ושרדונה על שטח של כ- 10,000 דונם.

וילה קייפ פינוטאז' , יין אדום יבש – עשוי מ- 100% ענבי פינוטאז' . ליין צבע אדום עמוק, ובעל ארומות של שזיפים בשלים, פירות יער וקפה . טעמים אופייניים לזן זה בעל גוון אדום מרהיב. היין מתאים לצד ארוחת בשרים אדומים, על האש או צרובים בגריל.

  • 35 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 14-16 מעלות.

וילה קייפ קברנה סוביניון, יין אדום יבש – עשוי מ- 100% ענבי קברנה סוביניון. ליין צבע אדום ובעל ארומות עץ – קופסת סיגרים ומנטה. עם טעמי קאסיס ופירות יער, ונגיעות ירקרקות מנטה. היין מתאים לצד ארוחות תבשילי בשר וקדירות, סטייקים עסיסיים.

  • 35 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 14-16 מעלות.

וילה קייפ מרלו, יין אדום יבש– עשוי מ- 100% ענבי מרלו. ליין צבע אדום בורדו, ובעל ארומות של שוקולד, תאנים ופירות בשלים ואיזון מושלם. היין מתאים לצד ארוחות של בשרים אדומים.

  • 35 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 14-16 מעלות.

וילה קייפ שרדונה, יין לבן יבש – עשוי מ- 100% ענבי שרדונה. ליין צבע צהוב זהב, ובעל ארומות של לימון, פירות טרופיים אדומים ווניל רך ונגיעות עץ. היין מתאים לצד ארוחות של בשרים, מעושנים, ומאכלי דגים שונים.

  • 35 ₪. מומלץ להגשה בטמפרטורה של 10-12 מעלות.

יקב סימונסוולי נוסד עם תום מלחמת העולם השנייה, כאשר קבוצה של כורמים החליטה להתאגד ולהקים מתקן מודרני ויקב לשימושם של הכורמים באזור פאארל, שבדרום אפריקה. והחליטו לקרוא את היקב על שמו של החלוץ היין בדרום אפריקה – סימון ואן דר שטאל – וצורת הנוף באזור, במכונה VLEI. ואן דר שטאל היה זה שזיהה ראשון את הפוטנציאל באזור עוד במאה ה- 17, והתווה את הדרך לכורמים שיבואו מאות שנים אחריו. כיום יקב סיימונסוולי מחויבת למטרה המשותפת שנקבעה ע"י אחד ממייסדי היקב – סוני לה רו – והיא לספק יינות איכות במחירים הוגנים לכל כיס.

בישראל משווק מותג יינות וילה קייפ, באמצעות הסקוטית, אשר נרכשה לפני כשנתיים ע"י קבוצת טיב טעם שמיזגה את מלוא פעילות החברה הסקוטית לתוך חברת הבת ישרקו – מהחברות המובילות בשוק בתחום האלכוהול והיין, העוסקת בייבוא, שיווק והפצה של מותגי אלכוהול ויין מהארץ והעולם.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *