חילופי שפים במסעדות 'הרברט סמואל' (תל אביב והרצליה)

08/04/2016
בתחילת חודש מאי 2016 המשך »

החילופים יעשו עקב מנסיעתו הצפויה של שף 'הרברט סמואל' תל אביב, אדיר כהן לניו יורק. אדיר נבחר לתפקיד השף במיזם אוכל ים תיכוני של יזם פרטי שצפוי להיפתח שם בקרוב.

קובי אוחיון – שף הרברט סמואל הרצליה, ימונה לתפקיד השף בתל אביב במקומו של אדיר כהן.
מור כהן – סו שף ומנהל המטבח בתל אביב, יתפוס את מקומו של קובי בתפקיד השף, בהרצליה.

מקבוצת Adi's lifestyle נמסר: "הקבוצה ועדי שטראוס בראשה מברכים וגאים באדיר כהן שגדל במטבחי הקבוצה והתפתח להיות אחד השפים הצעירים הבולטים בארץ. אנו גאים להיות חממה לטבחים שיכולים לעבוד, ללמוד ולהתפתח עד לדרגת שף מסעדה. מטבחי הרברט סמואל גידלו בקרבם מספר מבכירי השפים בארץ וממשיכים במסורת הזו." 

"אנו מתרגשים מחילופי השפים, ומאחלים לקובי ומור הצלחה רבה בתפקידם החדש".

הרבט סמואל

קובי אוחיון – החל את עבודתו בקבוצה כטבח בהרברט סמואל תל אביב ולאחר מכן מונה לתפקיד  סו שף תחת ניהולו של יונתן רושפלד. הוא עזב את הרברט סמואל תל אביב לטובת פרויקט ההקמה של המסעדה הכשרה בהרצליה ונשאר להוביל אותה בתפקיד השף. במהלך תפקידו הוא זכה לשבחים רבים, המסעדה תחת ניצוחו זכתה פעמיים ברציפות בפרס המסעדה הכשרה הטובה ביותר של מגזין הטיים אאוט, והיא נחשבת למסעדת השף הכשרה המובילה בארץ.

מור כהן – רכש את השכלתו הקולינארית ב"קורדון בלו" בלונדון ובהמשך עבד ב"ריץ קלאב" בלונדון. הוא הצטרף להרברט בהרברט סמואל תל אביב לפני 6 שנים כטבח והתקדם לתפקיד סו שף ומנהל המטבח, בתפקיד זה הוא משמש כבר 3 שנים בהצלחה

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *