יקב תבור מארח את חוות צוק-המעדניה

19/03/2016
ובר היין ברוט למסיבת פורים ענקית המשך »

יקב תבור, השוכן למרגלות הר התבור שבגליל, חוות צוק-המעדנייה ובר היין ברוט, מציגים את מסיבת "קרקס על גחלים", אשר תתקיים בפעם השלישית ב-25.3, והפעם בכרם 'רמת סירין' של יקב תבור, בכפר תבור.

האירוע יתקיים בסימן חג הפורים ותחילת עונת האביב, בניצוח אנשי קולינריה ויין מובילים, אשר חברו ליצירת חוויה ייחודית של אוכל, אלכוהול ומוזיקה עד דלא ידע.

בכרם רמת סירין, אשר נמצא למרגלות הר תבור, יקימו צוות השפים מטבח המתבסס כולו על אש טבעית – מדורות, מעשנות וגריל פחמים.

תפריט האירוע יכלול טלאים וירקות מחוות צוק, לצד עופות, דגים ושלל עשבי בר ותבלינים טריים מעמק האלה.

האירוע כולו ילווה ביינות סדרת 'אדמה' של יקב תבור:
שיראז, סובניון בלאן וברברה רוזה.
לצד משקאות נוספים, ביניהם:
קמפרי, וודקה סמירנוף, ועראק ישראלי משובח, אשר יימזגו כולם ללא הגבלה; כשברקע תתנגן מוזיקה חיה של Orly Roots האגדית ויתקיימו שלל הפתעות נוספות.

25 במרץ, יום שישי, החל מ-11:00 בבוקר עד השקיעה, בכרם רמת סירין.

מחיר לאדם (הכל כלול): 290 ₪, ילד עד גיל 12: 120 ₪, ילד עד גיל 6: חינם.

ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה באוטובוס לאירוע ובחזרה במחיר של 56 ₪ לאדם, הלוך ושוב.

רכישת כרטיסים לאירוע ולנסיעה באוטובוס מתבצעת מראש בלבד, באמצעות: רכישה מקוונת באתר
www.zuk-farm.co.il (ניתן לשלם בפייפאל או בכרטיס אשראי רגיל, ברכישה מאובטחת) או ב'חוות צוק – המעדניה' (משה פרלוק 5, רמת אביב החדשה, 077-5155905).

 חוות צוק:
'חוות צוק-המעדניה' הינה מקום מפגש קולינרי בבעלות החוואי תומר צוק והשף אסף שנער, אשר נפתח מאהבה לאוכל ולאירוח ומתוך הרעיון של להביא לצלחת של הסועד את שמגדלים ומייצרים בחוות צוק. 'חוות צוק-המעדניה' מציעה ליהנות מארוחות במסעדה, ממוצרי מעדניה, מבשר טרי מהקצבייה ועוד. משה פרלוק 5, רמת אביב החדשה.

ברוט:
ברוט הינו ביסטרו יין בלב תל אביב, אשר מאחוריו עומדים השפים עומר בן-גל ויאיר יוספי, אנשי היין בן רון ואבירם כץ, וג׳מה נווה שמנצחת על התזמורת. יינות ממחוזות לא מוכרים, אוכל לא מתחנף ולא מתנצל- אלו העומדים בבסיס הברוט, הלב הפועם של סצנת היין המקומית.

 יקב תבור:
יקב תבור, הממוקם למרגלות הר התבור בגליל העליון, הוקם בשנת 1999 על ידי ארבע משפחות מכפר תבור. נכון להיום היקב ממוקם השישי בגודלו בארץ עם ייצור של קרוב ל- 2 מיליון בקבוקים בשנה. כרמי היקב ממקוממים בחלקות הטובות ביות בכל חלקי הארץ והוא מייצר מגוון יינות בסדרות איכות שונות ובמחירים שונים. 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *