שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ערב עם יינות ישראלים משובחים

יגיל בראל

אני רוצה לספר על ערב יינות ישראלים בוגרים, מהיקבים הטובים ביותר, בו השתתפתי.
זה היה מפגש ראשון בסדרה ארוכה של מפגשים בנושא הזה.

האירוח בביתו של יוסי גינוסר היה מצוין. זכינו לטעום מהבשרים המעושנים שהכין (הודו/לבן ואווז) ומהגבינה האיכותית מאד שהוא מגבן בעצמו (ואני מעיד על כך כבוגר קורס הכנת גבינות בצרפת!), לחם משובח ועוד.

וגם הביקור בחדר היין המיוחד של יוסי, על ארומת הטחב העשירה שבו!

היה זה ערב מוצלח מאד מכל הבחינות: היינות שניטעמו, החברה, המקום והתקרובת המיוחדת.

היינות שנטעמו

היינות שטעמנו:

לפתיחה:

2009 ירדן קצרין שרדונה: בוגר, עגול, מלא, איכותי עם טעמי פירות בשלים של משמש, אפרסק, ליצ'י ומילון. בשיאו ופשוט נפלא. 91.

פלייט 1:

2008 פלם קברנה סוביניון רזרב: ארגמן אטום נפלא, בשל, מלא, ארומות משובחות של פרות כהים עם גוונים של וניל מעץ האלון של החבית בה יושן, תיבול עדין, גוף מלא, טאנינים במידה, חמיצות טובה, הרמוני, מאוזן, מובנות ומורכבות טובים, סיומת ארוכה. מוכן לשתייה. עם אופי של יין ישראלי איכותי. 91.

 

2008 קסטל גראנד וין: אדום-סגול אטום איכותי, הרמוניה של ארומות של פירות כהים בשלים עם גווני תיבול עדין, עור מעובד, אדמתיות, וניל מהחבית – וכל זה יוצר רושם של יין מאד איכותי (עולם חדש) בורדולזי. עושר של טעמים בחיך, גוף מלא, טאנינים עגולים מאוזנים, מובנות ומורכבות מצוינים, הרמוני ומאוזן, סיומת איכותית, מוכן לשתייה כעת ו/או ליישון נוסף של 3-8 שנים נוספות.
ללא ספק אחד היינות הטובים בישראל עם אופי קלאסי של הרי יהודה. 93-92.

פלייט 2:

2007 ירדן קברנה סוביניון אל-רום: ארגמן כהה, ארומות של פרי יער כהה, דובדבן שחור, פלפל שחור עדין, שוקולד, קפה; גוף מלא, טעמי פירות יער כהים, טאנינים מוצקים, רמת חמיצות טובה, מאוזן והרמוני, מובנות ומורכבות טובים, סיומת טובה באורך בינוני.
כנראה בשיאו כעת עם יכולת התיישנות של מספר שנים נוספות. 92.

2008 ירדן קברנה סוביניון אל-רום: ארגמן כהה, ארומות של פרי יער כהה, דובדבן שחור, פלפל שחור עדין, שוקולד איכותי של פרלינים, קפה עדין; גוף מלא, טעמי פירות יער כהים, טעמי וניל מתקתק, טאנינים מוצקים, רמת חמיצות טובה, מאוזן והרמוני, מובנות ומורכבות טובים, סיומת מצוינת ארוכה. מוכן לשתייה כעת ו/או ליישון נוסף של 3-8 שנים נוספות.
יין מצוין עם אופי של קלאסי של רמה"ג/גליל. 93.

פלייט 3:

2008 מרגלית קברנה סוביניון ספשייל רזרב, כרם קדיתא: אדום-סגול כהה אטום; ארומה שלישונית של פירות יער כהים עם גוונים רבים של תיבול עדין ועור מעובד; פירותיות איכותית בחיך, גוף מלא, חמיצות טובה, טאנינים מוצקים במידה נכונה, איזון והרמוניה מצוינים, מובנות ומורכבות טובים מאד, עשיר בטעמים, אופי קלאסי ייחודי של כרם קדיתא, עוצמתי, סיומת איכותית ארוכה. מוכן לשתייה. 92.

2009 מרגלית קברנה סוביניון ספשייל רזרב, כרם קדיתא: מאד דומה לבציר 2008. אדום-סגול כהה אטום; ארומה שלישונית של פירות יער כהים עם גוונים רבים של תיבול עדין ועור מעובד; פירותיות איכותית בחיך, גוף מלא, חמיצות טובה, טאנינים מוצקים במידה נכונה, איזון והרמוניה מצוינים, מובנות ומורכבות מצוינים, עשיר בטעמים, אופי קלאסי ייחודי של כרם קדיתא, עוצמתי, סיומת איכותית ארוכה. מוכן לשתייה כעת ו/או ליישון נוסף של 3-8 שנים נוספות.
ללא ספק אחד היינות הטובים בישראל עם אופי קלאסי של הרי הגליל. 93.

קינוח:

2009 גירו סוטרן: צהוב מוזהב; ארומות מענגות של פרי טרופי בשל ומתוק עם תיבול עדין, פירות בשלים מיובשים, רמזי עישון קל, וכל זה בהרמוניה נפלאה. גוף מלא, חמיצות מצוינת, עושר של טעמי פירות טרופיים (פאפיה,קליפת תפוז, משמש, ליצ'י, תפוח בהיר, ציטרוס) עם חלת דבש, מינרליות מאוזנת, איזון והרמוניה מצוינים, מובנות ומורכבות איכותיים ביותר, סימפוניה של טעמי נקטר עשירים. חוויה שנצרבת בזכרון. מהנה ביותר כעת עם יכולת התיישנות עד 2040! 94-93.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות