מבקרים ביקב הגבעה

16/01/2016
היקב מקיבוץ גבע המשך »

ישראל פרקר
על חבורת הזמר הגבעטרון שמעו בוודאי רוב זקני הדור וגם חלק מצעיריו, חובבי הזמר העברי.
אז כדאי שתדעו שבקיבוץ גבע, סמוך לאולם החזרות של הלהקה הותיקה, נמצא יקב צעיר ונחמד – יקב הגבעה.
לכבוד  פסטיבל חווית טעמים בעמקים, הצפנתי ופגשתי ביקב הבוטיק הקיבוצי את איתן לוין וגיל גוריון, בוגר מכללת תל חי בקורס של כימיית היין של ד"ר יאיר מרגלית.  שניהם חברי הקיבוץ, שהחלו להשתעשע בייצור יין כתחביב, התמקצעו, והפכו לייננים המתמחים ביינות.
כ-6000 בקבוקים הם כבר מייצרים  בשנה.

גבעטרון כתבתי, אז אפילו אחד מיינות היקב נקרא  "גוונים" , קברנה סובניו-מרלו,  ע"ש אחד משירי החבורה היפים והידועים. יין נוסף הוא "עגורים", בסגנון פורט. ויש עוד סימנים ללהקה שתקליטיה מעטרים את הקירות.
גיל גוריון הוא דור שני לזמרי המקהלה, קדם לו אביו גדעון, שמזמר בה כבר ארבעים שנה  והוא גם הרוח החיה מאחורי ערבי הזמר האינטימיים הנערכים לעיתים קרובות ביקב.

כשחלפנו ליד מיכלי הנירוסטה פתח איתן את אחד הברזים שבמיכלים  ומזג לכוסי יין אדמדם-כתום חצי יבש, טעים טעים. משהו לא שיגרתי באזורינו, בלאן  דה נואר.

יין נוסף שהגיע ישר מהמיכל, דרך אגב בעצירה מקרית לידו, היה הגוירצטרמינר הצעיר מבציר 2015.
אחיו הבוגר ממנו בשנה, פלט ריחות ארומטים וגם טעמיו היו כל כך מוכרים ונעימים בפה.

הקריניאן 2013 , האדום, עם הטעם השיורי הארוך בפה, נוצר מענבים שנבצרו בכרם בעל זקן זקן. גוף בינוני וטעם פירות יער התנגן בפה.

אהבתי מאוד מאוד, כרגיל, את השיראז 2013 עם הצבע האדום עמוק שנוצר מענבי כרמי גבע.

אני בטוח שבערבי הזמר הנערכים באולם הכניסה ליקב, בו יש חלון זכוכית המאפשר לצפות בחדר החביות, וריחות יינות משכרים, נישאים באוויר, האווירה צוהלת והשירים מתנגנים בכיף, שזורים ביינות טובים . יין = שמחה !!!

עוד פרטים054-6633660 

הגבעה

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *