ניחוחות וטעמים בפסטיבל הזית במע'אר

11/11/2015
אוטובוס "תור-זית" יצא בכל שעה עגולה מהמתנ"ס. המשך »

לרגל פסטיבל ימי ענף הזית ה-21 וכחלק מפרויקט "כפר ביקרתם" יארח הכפר מע'אר את הציבור הרחב לסוף שבוע במהלכו נגלה את סוד שמן הזית לאורך נחל צלמון והשפעתו על טעם השמן, כחלק מסיור מרתק  בכפר, במטעי הזיתים ובבית הבד. 
סיורים מודרכים ללא תשלום באוטובוס "זית-תור"

כפר מע'אר הוקם לפני 3,000 שנה ושוכן בגובה 354 מ' מעל פני הים, למרגלותיו הדרומיים של הר חזון, מיקומו הגיאוגרפי של הכפר קרוב לקו התפר המחבר את הגליל העליון והתחתון. הכפר משקיף על הכנרת וטובל בים ירקרק של מטעי זיתים. בכפר מתגוררים יחדיו דרוזים 58%, ערבים נוצרים 21% וערבים מוסלמים 20.5%. כ-20 אלף נפש ביותר מ-4,000 משקי בית. שטח השיפוט של המועצה המקומית הוא 23 אלף דונמים, מתוכם כ-10,000 דונם של מטעי זיתים.

אוטובוס "תור – זית" ייקח את המבקרים לסיור מודרך ומרתק בנקודות תוכן בכפר, במטעי הזיתים ובבית הבד "אל פלאח". נכיר את מקור שמו של הכפר על גרסאותיו השונות, נשמע אודות תהליך עצירת השמן, נטעם מהשמן. נבקר ב"קפה הגליל" עסק מצליח לקפה שם נלמד עובדות מעניינות על ספור הקפה. נתור בכפר ונערוך תצפית לעבר הכנרת ועמק צלמון נבקר משפחה במהלך חג המסיק. נחלוף אצל חרש הנחושת ונכיר אומנות מדהימה.

סופשבוע עמוס בטעמים וניחוחות מחכה לנו במע'אר: זית, שמן, קפה, ולתיבול סיפורו המרתק של עזאם עזאם. (14:30 במתנ"ס)

נקודת חנייה ומפגש יציאה לסיורים: מתנ"ס הכפר.

אוטובוס "תור-זית" יצא בכל שעה עגולה מהמתנ"ס. משך הסיור כשעתיים. (הסיורים ללא תשלום).

פרטים והרשמה:  רכז התיירות בכפר – טליע דגש 052-3427560

4-5/12, שישי, שבת.

פרויקט "כפר ביקרתם" לקידום התיירות הדרוזית והצ'רקסית מתקיים בהובלת המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, משרד התיירות, משרד ראש הממשלה והרשות לפיתוח הגליל, מאגד תיירות ענפה בכפרים הדרוזים והצ'רקסים,  המשלבת מגוון רחב של אפשרויות טיול ובילוי, פסטיבלים הנערכים במהלך השנה, בדגש על מורשת, תוכן ומנהגים. במהלך השנה מתקיימות פעילויות שיא ממוקדות נושא בכפרים, המושכות אליהן עשרות אלפי מבקרים.  למידע ופרטים חפשו אותנו בדף הפייסבוק "כפר ביקרתם" ובאתר ג'בל.

פסטיבל ימי ענף הזית יתקיים בתאריכים: 3-19/12 ברחבי הגליל.

פרטים מלאים באתר הרשות לפיתוח הגליל  www.galil.gov.il    ובדף הפייסבוק  הרשות לפיתוח הגליל.

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *