שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

"כך היינו" – תערוכה לציון 65 שנה למדינת ישראל

במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

"כך היינו" – תערוכה לציון 65 שנה למדינת ישראל

במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

נעילה: 21.4

 בציר בכרמים החדשים באדמת ישראל, חריש בשדות, מיון תפוזים, נטיעות והחיים בצל התנאים הקשים בראשית הקמתה של מדינת ישראל.
לקראת יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל, המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי מציג תערוכת צילומים שבמרכזה תמונות מן השנים הראשונות להקמת המדינה.

בתערוכה תצלומים שנבחרו מתוך "אוצר התמונות הלאומי" של תחילת המדינה, תקופה בה בישובים החקלאיים חרשו, נטעו וזרעו בתנאים הקשים בכדי "להוציא לחם מן הארץ".

הצילום הוא כלי מרכזי בהבניית התודעה והזיכרון הלאומי של העמים המודרניים. גם הקמת מדינת ישראל ושיבת העם למולדתו כרוכים היו בבניית מאגר דימויים של ארץ מולדת, דמות החלוץ, המיישב והעובד את אדמתו, לפני ועם הקמת המדינה. רבים מן האירועים, הסמלים והדימויים הקשורים במדינה החדשה הושפעו מתבניות שקלט המתבונן באמצעות תצלומים.

התצלומים מהווים ביטוי ויזואלי לקשיים ולהישגים של השנים הראשונות בארץ ישראל – שנים של מאבק לצד שמחת העצמאות, ימים של קרבות לצד עלייה המונית, חבלי קליטה ועבודה קשה בבניין הארץ לצד יצירה וחיי תרבות. בצילם של אלה התנהלו חיי היום-יום: אזרחי הארץ נאבקו במחסור במים, התמודדו עם קשיי הצנע והקיצוב, בישלו על פרימוסים ופתיליות, ועמדו בתור: בתור למים, בתור לנפט, בתור מאחורי עגלת הקרח, בתור לקופת חולים, בתור לחנויות הבגדים והבשר. בוססו בבוץ בשבילי המעברות, בין הבדונים והפחונים. כיבסו בגיגיות, התרחצו במקלחות ציבוריות או בדליים וקערות.

התצלומים מביאים מהטעם המיוחד של החיים בשנים הראשונות, השנים בהן עוצבה דמותנו הלאומית.

התערוכה מאפשרת להבין ולחוות את התהליכים והשינויים שעברה החברה בישראל בכל תחומי החיים.

עוד במוזאון – צילומדע- אגף אינטראקטיבי חדש ומרתק לכל המשפחה – בעזרת מתקני הפעלה ומשחקים טכנולוגיים, טאבלטים ותצוגות מרהיבות, לומדים וחווים את עולם הצילום על מכלול היבטיו, תערוכת צילום של ינאי טויסטר: Blueprint. אמן פוסט-קונצפטואלי העוסק בטיבו ובמשמעותו של מדיום הצילום, סדנאות צילום מגוונות ועוד.

כחלק ממסורת רבת שנים שמנהיג יוזם גני התעשייה והמוזיאונים – התעשיין סטף ורטהימר מלוחמי הפלמ"ח, שגם הקים את גני התעשייה בפריפריה, כתפישה ציונית לחיזוק הנגב והגליל, המוזאון מציע ביום העצמאות.

כניסה ללא תשלום!

 

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות